PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güncel Haber - Güncel Haberler - Son Dakika Haberler


Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

haso
10-08-2007, 21:12
http://www.hurriyet.com.tr/p/sehit.jpg

Admin
10-08-2007, 21:14
Lanet olsun bunu yapan soysuzlara...................

ilknur
10-08-2007, 23:02
hepimizin Türk Milletinin başı saolsun arkadaşlar:(

Admin
10-08-2007, 23:17
Kars : Komando Er Turgay Salgar
5 ay sonra terhis olacaktı
Cumhuriyet Köyü'nde doğmuştu Turgay... 3 kardeşin en büyüğüydü... Annesi yolunu gözlüyordu. Bu bayrama gelmese de 5 ay sonra terhis olacaktı. Acı haberi aldığında şehit anası Güler Salgar "Beni oğlumun yanına götürün", "İçime taş düştü, taş, taş.." diye ağıtlar yaktı. Onun feryatları ile tüm köy halkı yandı, bayrama hazırlanan evi matem yuvası oldu.

Konya: Er Murat Uçar
Çiçeği burnunda bir damattı
Taze evli olan Murat Uçar'ın evine kara haber gece yarısı ulaştı.
Ağustos ayında izne giden Uçar, terhisi bekleyemeden sevdiği kızla hayatını birleştirmişti. Uçar'ın hayalleri yarım, sevdiği dul kaldı. Eşi Ayşe Uçar, kara haberle yıkıldı kaldı...

Çorum : Komando Er Sıddık Küçükgöz
Nişanlısı yolunu gözlüyordu
13 ocağı söndüren hain saldırı, düştü her ocakta hayalleri çaldı. 22 yaşındaki Sıddık Küçükgöz de sevdiği kızla 6 ay önce nişanlanmıştı. 4 kardeşin en küçüğü olan Sıddık, terhisine 6 ay kala şehit düştü. Terhisten sonra damat olma hayalleri yok olup gitti.

Konya : Komando Er Mehmet Yıldırım
Babası sakat, ailenin direği oydu...
Hain pusuya düşenlerden biri de Mehmet Yıldırım'dı... Şafak saymaya başlamış, terhisine 23 gün kalmıştı. Annesi acı haberi aldığında, bunu bekler gibiydi. Oğlu son konuşmasında "Katıldığım operasyondan cenazem çıkacak" demişti. Oysa ailesinin ona o kadar ihtiyacı vardı ki... Babası sakattı, evi geçindirecek imkanı yoktu. Mehmet Yıldırım evine dönecek ve çalıştığı konfeksiyon firmasında işine devam edecekti. Ama evin bütün dayanağını PKK ellerinden aldı ve sadece geriye acı bıraktı...
Gaziantep : Piyade Er Mehmet Coşkun
Kürt kökenli şehidimiz
Terörün dini, dili, milliyeti yok... Kanlı eller bir Kürt ananın yüreğini de yaktı. Piyade Er Mehmet Coşkun Kürt asıllı Türk vatandaşıydı. Tezkeresine 4 ay kalmıştı. Daha dört gün önce annesine aramış, "Canım Annem" yazılı fotoğraflarını göndermişti. Anne Gazal Coşkun şimdi oğlunun ardından Kürtçe ağıtlar yakıyor; "Küçük askerim, öksüzüm, küçük komandom" diye ağlıyor.
Diyarbakır: Er Fethullah Selçuk
Yetim büyüdü
Yetim büyüdü Fethullah Selçuk.. Diyarbakır'lıydı, bir Kürt'tü... Terör onu da vurdu, o kalleş kurşunlar ailesinden gencecik yaşta koparıp aldı. Cenazesi Sati köyüne ulaşınca kızılca kıyamet koptu. PKK'ya lanet yağdıran köylü, şehidinin ardından gözyaşları ile yollara döküldü.

Şanlıurfa : Er Kasım Aksoy
İki çocuğuna kavuşamadı
İki hafta kalmıştı terhisine Son telefon görüşmesinde 'bir gün sonra bir operasyona katılacağım ve bayramdan sonra da terhisimi alacağım' demişti. Terhisini alamadı, çok sevdiği çocuklarına kavuşamadı... Güneş 3, Zeliha 2 yaşındaydı daha... En çok da onları özlüyordu. Bir an önce vatani görevini bitirmek için 7 günlük dağıtım izninden sonra bir daha hiç izin kullanmamıştı. Sadece 2 hafta vardı çocuklarına kavuşmasına... Ama olmadı... Bir hayat daha yarım kaldı...

Niğde: Emrah Eryılmaz
'Son operasyonum döneceğim' demişti
Cumartesi annesini telefonla aramıştı Emrah.. "Anne, 28 gün sonra oradayım. Beni bayrama bekleme. Bayramdan sonra geleceğim' dedi. Annesinin yüreği pır pır ediyordu. Oğlu izni için gün sayarken cenazesiyle karşılaştı.. Arkadaşı Yasin Sarıtaş da onun yolunu gözleyenlerden biriydi.. Gözyaşları ve hıçkırıklar içinde Eryılmaz'ın şu sözü ağzından döküldü: 'Son operasyonum. Yakında döneceğim'
Şanlıurfa: Mehmet Uyar
"Allah, PKK'dan hakkımızı alsın"
Açıköğretim 2'nci sınıfta öğrenciyken, askere gitti. PKK, tahsilini tamamlamasına bile müsade etmedi. Şehidin babası Mustafa Uyar, 10 aylık asker olan oğluyla son kez bir hafta önce telefonda görüşmüştü. Bir daha ise sesini duymak nasip olmadı... Oğlunun şehit haberini alan babanın dudaklarından, şu acı feryatlar yükseldi; ""Devletimiz, milletimiz sağ olsun. Hepimiz vatanımıza kurban olalım. Teröristleri Allah’a havale ediyorum. Allah onlardan hakkımızı alsın"
Malatya: Ahmet Sarıoğlu
Anne ve ablasının haberi yok
Astsubay Ahmet Sarıoğlu’nun Malatya’daki evinde de yas var. Sarıoğlu ailenin tek oğluydu. Memleketine, en son ablasının düğünü için gelmişti. Sarıoğlu’nun şehit olduğu haberi annesi ve ablasına iletilmedi... Acı haber onların yüreklerinde henüz alev almadı. Anne ve ablasına yaralı olduğu ve Elazığ’a getirildiği söylendi. Cenazesi ikindi namazından sonra düzenlenecek askeri törenle toprağa verilecek.
Denizli: Bayram Güzel
"Kuzumu getir Şırnak dağları"
Şırnak'ta teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan, Komanda Çavuş Bayram Güzel'in evi, yasa boğuldu. Oğlunun şehit düştüğü haberini alan acılı baba oğluyla en son cumartesi günü konuşmuştu. Annesi, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Teröre lanet okuyan acılı anne, "Bayramım yaktın beni. Benim kuzumu getir Şırnak dağları" diyerek gözyaşı döktü.Şehit Komando Çavuş Güzel'in şubat ayında askere gitmeden önce, köyün 20 yıl önce verdiği ilk şehit olan Hasan Savaş'ın akrabası Fatma Savaş ile sözlendiği öğrenildi.

Samsun : Er Seyfi Altuntaş
Terhisine 5 ay vardı
Yarın son yolculuğuna uğurlanacak olan Altuntaş, Samsun'un Ayvacık ilçesini yasa boğdu... 4 kardeş olan Seyfi Altuntaş, annesiz büyüdü. Terhisine 5 ay kala hain pusuya düşen Altuntaş, yürekleri yaktı.

Kars: Piyade Uzman Çavuş Tahsin Yıldırım
Barzani'nin hakkından gelinsin!
Kars, bugün 2 şehit verdi. Şehit ailesi ve komşular birine ağıtlar yakarlarken diğerinin haberini aldılar. Tahsin, Şırnak'ta bu sabah mayın patlası sonucu şehit düşmüştü. Tahsin'in annesi de her asker annesinin yaptığı gibi yavrusunun yolunu gözlüyordu. Anne, aldığı haberle yıkıldı, sinir krizleri geçirdi. Oysa ki, daha dün telefonda konuşmuşlardı. Tahsin'in babası yüreği yansada isyan etmedi. "Terör bitirilsin, kimsenin canı yanmasın. Barzani'nin hakkında gelinmediği sürece bir şey düzelmez. Yine de vatan sağ olsun!" dedi.

Admin
10-08-2007, 23:18
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde mayın patlaması sonucu 1 er şehit oldu, 3 er yaralandı. Şırnak'ta meydana gelen mayın patlamasında da 1 uzman çavuş şehit oldu.

Diyarbakır:
Lice'nin kuzeyinde yer alan dağlık kesimde operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerinin geçişi sırasında teröristlerce yola daha önce döşenen mayın patladı.

Patlamada Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı er Caner Örengül şehit olurken, 3 er yaralandı. Yaralılar, Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Şırnak:
Güvenlik güçlerince Namaz Dağı bölgesinde sürdürülen operasyonlar sırasında teröristlerce daha önce döşenen mayının patlaması sonucu bir uzman çavuş şehit oldu. Bölgede operasyonlar aralıksız sürüyor.

Admin
10-08-2007, 23:19
Türkiye bir gün içinde üç ayrı saldırıda verdiği 15 şehidine ağlıyor..

Terör örgütü PKK'nın 12 yıl sonra gerçekleştirdiği en kanlı saldırı dün gece ajanslara tam 19.48'de düştü..

Yani ulusal televizyonların ana haberlerinin bittiği, bir kısmının spor haberlerine bir kısmının ise reklamlara geçtiği anda..

Aynı sıralarda Lig tv'de de Kayserispor-Galatasaray maçının başlamasına dakikalar vardı..

İşimiz gereği derhal haber kanallarına yöneldik..

İlk anlarda bizim de elimize geçen haber dışında pek farklılık yoktu..

Bir taraftan haber kanallarını, diğer taraftan Lig tv'yi takip etmek zorundaydık..

"Bir bakalım diğer televizyonlarda neler oluyor" diye kumanda aleti elimizde kanallara taradık..

"Hani bir kanal yayınını keser de olayla ilgili yayına geçer" umudundaydık ama yanılmışız. http://www.internethaber.com/images/news/47950.jpg

TMSF'nin kontrolünde olan Atv'de İbo Şov'a takıldı önce gözümüz..

O da ne Bengü hanım kıvırta kıvırta seksi hareketlerle bir şarkı söylüyor, ev sahibi Tatlıses arka planda el çırpıyor..

Star'a geçtik bir hanım yarışmacı Popstar'da şarkı söylüyor, jüri üyeleri Bülent Ersoy ve Armağan şarkıya eşlik ediyorlar..

Kanal D'ye geçtik, orada da "Amerikalılar Karadeniz'de" diye bir film oynuyor..

Show'da ve Fox'ta ise yerli diziler var..

Hiç birinden ne bir alt yazı geçiyor ne de bir haber..

Aklımıza RTÜK geliyor, arıyoruz ama hiç bir yetkili yok..

Pardon tek yetkili var o da tele sekreter!

Bir hafta önce Show Tv'de yayınlanan 6 Pas programına bağlanan Zahid Akman'ı anımsadık..
Sayın Akman o gece programa bağlanmış ve eski hakem şimdiki yorumcu Ahmet Çakar'ı bir güzel paylamıştı..
İçimizden geçen ses "Sayın Akman şimdi bu dansözlü şarkıcılı türkücülü programa bağlanır, onlara da haddini bildirir" diyor..

Oysa yanılıyor içimizdeki o iyimser ses..

Bırakın o programlara bağlanıp hadlerini bildirmeyi, bugün gün boyu RTÜK'ten hiç bir ses seda çıkmadı..

Sayın Akman ise adeta derin bir sessizliğe gömüldü.

Akman, Ahmet Çakar'a kızıp "Gerekli müeyyideyi uygulayacağız" demişti ya..

Bakalım o RTÜK, Türkiye'nin yüreğinin yandığı gece şarkılı, türkülü dansözlü programlar yayınlayan kanallara ne yapacak!

Admin
10-08-2007, 23:23
Türkiye yasa bürünürken, şehit evlerinde feryat var. İşte şehitlerimizin isimleri...
Şırnak'taki çatışmada şehit olan biri astsubay 13 güvenlik görevlisinin kimliği belirlendi.

http://www.internethaber.com/images/other/081020071140110356178_2.jpg

Küpeli Dağı bölgesinde kanlı terör örgütü PKK'ya çıkan çatışmada şehit olanların isimleri şöyle;

Astsubay Ahmet Sarıoğlu Malatya Merkez
Er Bayram Güzel Denizli Kurtluca köyü
Er Turgay Salgar Kars Yolaçan köyü
Er Mehmet Uyar Şanlıurfa
Er Seyfi Altuntaş Samsun Ayvacık ilçesi
Er Mehmet Yıldırım Konya Kadınhanı ilçesi
Er Mehmet Uçar Konya Kulu ilçesi Camına köyü
Er Kasım Aksoy Şanlıurfa Merkez Beşat Köyü
Er A. Şükrü Karataş Erzurum Karayazı ilçesi Tosunlu Köyü
Er Emrah Eryılmaz Niğde Merkez Kiledere Kasabası
Er Sıddık Küçükgöz Çorum Uğurludağ ilçesi Aşılı Armutköyü
Er Fetullah Selçuk Diyarbakır Merkez Satı köyü
Er Mehmet Coşkun Gaziantep Merkez

{Yagmur}
10-08-2007, 23:23
evet lanet olsun ALLAH cezalarini versin insafsiz kisilikler:1 (31): :1 (31):

salih
10-08-2007, 23:35
Bu teröristlerin başı elimizde.Neden besliyoruz?Beslemek için mi yurt dışından getirdiler...Ekmegimizi yedikçe psikolojik olarak bunalıma girdigini mi, zannediyorsunuz.Asalım gitsin.Asamıyorsak neden getirdiler.Oldugu yerde (Suriyede) işini bitireceklerdi.Örgüt liderlik kavgasına girer çözülürlerdi.

Cengiz19
10-08-2007, 23:37
Nerde Bır Ermenı İcın Sokağa Dökülen insanlar.Sokaklar Orda Şehitler Orda Gelmeyın Çünkü Hepınız Ermenisiniz.

Cengiz19
10-08-2007, 23:39
hiç bişey yapmayacak uzaktan seyretmesini bilir anca

Admin
10-09-2007, 00:11
Nerde Bır Ermenı İcın Sokağa Dökülen insanlar.Sokaklar Orda Şehitler Orda Gelmeyın Çünkü Hepınız Ermenisiniz.;;;alkis;;; ;;;alkis;;; ;;;alkis;;;

haso
10-09-2007, 02:18
su mubarek gunde allah mekanlarini cennet etsin
yakinlarina sabir versin
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/LiveImages/YeniFotoAnaliz/Türkiye%2013%20şehidine%20ağlıyor/A08142420.jpg

deterium
10-09-2007, 02:23
Arkadaslar bu erlerden bi tanesi bizim komsuların kardeşiydi.... haberi aldıgı gece bi feyat ediyorlardı ki görmeniz lazım... adamlar birbirlerine topkat atıyorlar daha 1 aylık evli öle sehir ve sıksık karsınıa sakalar yaparmış..Karıcıgın ya ben dönemezsem ne olacak... işte dönemicem falan dermiş gülerek.... şehitlik bu olsa gerek .... Allah hepimizi sehitlik mertebesine ulastırı inşallah.. :))

başak
10-09-2007, 15:00
kelimelerin kifayetsiz kaldığı an ne desek boş ne desek onları geri getirmez allah nur içinde yatırsın.

Admin
10-10-2007, 12:03
su mubarek gunde allah mekanlarini cennet etsin
yakinlarina sabir versin

A m i n

YAKISIKLI
10-22-2007, 19:20
8 ASKERİMİZ KAYIP

Genelkurmay doğruladı, 8 asker kayıp; işte kayıp askerlerin isimleri

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'deki birliğe silahlı saldırının başlamasından bir süre sonra kendileriyle irtibat kesilen 8 personelle, yapılan tüm aramalara rağmen halen irtibat kurulamadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan basın açıklamasında şunlar kaydedildi:

''PKK terör örgütü mensuplarınca 21 Ekim 2007 günü Hakkari/Dağlıca'daki bir birliğimize karşı girişilen silahlı saldırıyla başlayan çatışmalar, geçen süre boyunca aralıklarla devam etmektedir.

Çatışmalarda saat 13.00 itibariyle etkisiz hale getirilen terörist sayısı 34'e ulaşmıştır.

Birliğe silahlı saldırının başlamasından bir süre sonra kendileriyle irtibat kesilen 8 personelimizle, yapılan tüm aramalara rağmen halen irtibat kurulamamıştır.

Gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi verilmeye devam edilecektir.''

Kayıp askerlerin isimleri şöyle:

"Ramazan Yüce (Mardin-Piyade Er) Nihat Başova (Konya/Cihanbeyli-Er) Mehmet Şenkul (Niğde-Çavuş) İrfan Beyaz (Gaziantep-Er) İlhami Demir (Ağrı/Patnos-Er) Fatih Atakul (Denizli-Er) Halis Tan (Adana-Uzman Çavuş)"


AA
ZAMAN

22 / 10 / 2007

YAKISIKLI
10-22-2007, 19:22
DÜNYA HAİN SALDIRIYI KONUŞUYOR
http://www.sehitlerolmez.net/uploads/haberler/2007/10/22/1579739804471c6df744dc8.jpg

Dünya basını PKK'nın son saldırısına geniş yer verdi. Sınır ötesi operasyon olasılığının arttığı, gerçekleşmesi halinde bir felakete yol açacağı yorumları yapılırken "Türkiye, savaş yolunda" , "Türkiye, dostlarınca terk edilmiş hissediyor", "Türkiye'nin müttefiklerine çağrı yapma hakkı var", "Ankara'da sinirler gergin" gibi ifadeler kullanıldı.

-İNDEPENDENT: "TÜRKİYE'NİN MÜTTEFİKLERİNE ÇAĞRI YAPMA HAKKI VAR"

Başyazısında PKK saldırısını değerlendiren İngiliz The İndependent gazetesi, sınır ötesi operasyonu kargaşa yaratacağını öne sürerek "Kıyamet senaryosunun önlenebilmesi için sadece Ankara'da değil, aynı zamanda Washington ve Nato karargahında soğukkanlılık ve hızlı düşünmenin gerekeceği" ni belirterek "Çünkü Türkiye gibi NATO müttefiklerinin sınırlarının saldırı altında olduğunda müttefiklerine çağrıda yapma hakları var" diye yazdı.

-FİGARO: "TÜRKİYE SAVAŞ YOLUNDA"

Fransız Le Figaro ise, "Türkiye, savaş yolunda" başlıklı haberinde Türk ordusunun uğradığı "ağır kayıplar"a karşı sınır bölgesinde PKK'nın iznini sürdüğünü belirtti. Gazete, Türkiye-Irak sınırındaki askeri tırmanışta yeni bir aşamaya girildiği yorumunu yaptı.

-TELEGRAPH: "PKK ANKARA'NIN STRATEJİK ÇIKARLARINA ZARAR VERMEK İSTİYOR"

İngiliz The Daily Telegraph da, Türkiye'de uzun yıllardan sonra en kanlı çatışmaların yaşandığını kaydederek, "PKK, Ankara'nın daha geniş stratejik çıkarlarına zarar vermek amacıyla Türkiye'yi sınır ötesi operasyona sürüklemeye kararlı görünüyor. Sınır ötesi operasyon, Ankara'nın Washington ile bağlarına ciddi bir zarar verir" görüşünü dile getirdi.

-TİMES: "TÜRKİYE DOSTLARINCA TERK EDİLMİŞ HİSSEDİYOR"

İngiliz The Times gazetesi de, Türkiye'nin Kuzey Irak'taki üslerine saldırmaya hazırlandığını belirterek bunun Irak'ın tek istikrarlı bölgesi için bir felaket olacağını öne sürdü. Gazete "Türkiye, uzlaşmaz bir ruh haleti içinde ancak bu kısmen onun dostu olması gerekenler tarafından terk edilmiş hissettiği içindir" diye yazdı.

-NYT: "OPERASYON ABD İÇİN ÇOK MACUP EDİCİ OLUR"

New York Times ise, son saldırının tezkerenin onaylanmasından birkaç gün sonra gerçekleştirildiğine işaret ederek sınır ötesi operasyonunun, Irak'taki askeri kontrolü elinde tutan ABD için "çok mahcup edici" olacağını savundu. Gazete, Türkiye'nin operasyon yapmamak için büyük bir çaba gösterdiğini de kaydetti.

-GUARDİAN: "PKK KAMPLARINI SÖKTÜ"

İngiliz The Guardian ise, son PKK saldırısının ardından bir sınır ötesi operasyonu olasılığının arttığını yazdı. Bir PKK sözcüsünün 17 Türk askerinin öldürüldüğünü söylediğini kaydeden gazete PPK kaynaklarına dayanarak PKK'nın kampları söktüğünü ve dağlarda "savunma" mevzillerini oluşturduğunu öne sürdü.

-FT: "TÜRKİYE YANITINI PLANLIYOR"

Ekonomi gazetesi Financial Times de "Türkiye, öldürücü Kürt saldırısına yanıtını planlıyor" başlıklı haberinde Başbakan Erdoğan'ın askerler ve kamuoyundan gelen baskının altında olduğuna dikkat çekerek Hakkari ve Şırnak illerinde son haftalarda 60 bin kadar Türk askerinin yığıldığını yazdı.

-WP: "CÜRETLİ PUSU TÜRK HÜKÜMETİ ÜZERİNDEKİ BASKIYI ARTIRDI"

Washington Post ise, "cüretli" olarak nitelendirdiği pusunun sınır ötesi operasyonu yapması yönünde Türk hükümeti üzerindeki baskıyı arttırdığı görüşünü dile getirdi. Gazete, saldırının son dönemde Türk askerlerine yönelik en kanlı saldırı olduğunu da yazdı.

-EL PAİS: "SINIRDAKİ DURUM ÇOK KARMAŞIKLAŞTI"

İspanya'nın en büyük gazetesi El Pais ise, Türkiye-Irak sınırında durumun çok karmaşıklaştığını belirterek, "Sorun Ankara ile Washington arasında diplomatik sorunları yarattığı" ifadesini kullandı.

-DW: "ANKARA'DA SİNİRLER GERGİN"

Alman yayın kurumu Deutsche Welle de "Ankara'da sinirler gergin" ifadesini kullandı. DW, "Hakkari'nin Dağlıca beldesinde 12 Türk askerinin PKK tarafından düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmesi sını rötesi operasyon tartışmalarını alevlendirdi. Çankaya'da toplanan terör zirvesinden ise sert mesajlar çıktı" dedi.

-BBC: "TÜRKİYE, PKK ASİLERİNİ YENMEYE YEMİN ETTİ"

İngiliz yayın kurumu BBC de, "Türkiye, PKK asilerini yenmeye yemin etti" başlığını kullandığı haberinde saldırının ardından Ankara'da yapılan sert açıklamaya karşı operasyonun hemen yapılacağı anlamına gelmediğini belirtti.

-LIBERATION: "TÜRKİYE'DE GERİLİM ARTIYOR"

Fransız Liberation da, şiddetli çatışmalardan sonra Türkiye'de gerilimin arttığını belirterek Ankara'da bir "kriz toplantısı"nın yapıldığını kaydetti. Bağdat ve Washington'un tek taraflı büyük çapta bir operasyona karşı çıktıklarını yazan gazete, "Başbakan Erdoğan'ın ise, büyüyen bir baskı altına olduğu" yorumunu yaptı.

-EL MUNDO: "RİCE BİRKAÇ GÜN SALDIRILMAMASINI İSTEDİ"

İspanyol El Mundo da, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'nin Başbakan Erdoğan'dan birkaç gün beklemesini talep ettiğine dikkat çektiği haberinde Erdoğan'ın sadece PKK'yı terörist olarak ilan edenler ile görüşüleceği yolundaki sözlerinin altını çizdi.

ANKA


22 / 10 / 2007

YAKISIKLI
10-22-2007, 19:26
Türkiye Pkk'ya Operasyonu Gerçekleştirecektir

http://www.haberdata.com/images/haber/9a766eb0d6c45b44a22a2c52069d14ae.jpgTimes'ın, Erdoğan ile İngiltere ziyareti öncesinde yaptığı röportajın tamamı, gazetenin internet sitesinde yayımlandı.

Başbakan Erdoğan'ın iki günlük İngiltere ziyareti öncesinde yayımlanan haberde, Erdoğan'ın Amerika ve NATO'dan gelen bütün durdurma çabalarına rağmen operasyonun yapılacağı yolunda açıklamada bulunduğuna dikkat çekilirken, bu açıklamanın terör örgütü PKK'nın dün ortaya çıkan son eyleminden önce yapıldığına da işaret edildi.

Erdoğan'ın, ABD ve Irak yönetiminin defalarca uyarılmış olmasına rağmen terör örgütü PKK mensuplarını kuzey Irak'tan atmak için hiçbir girişimde bulunmadıklarından yakındığına işaret edilen haberde, Erdoğan'ın Türkiye'nin sabrının taştığını söylediği ve her ülkenin kendisini savunma hakkı bulunduğunu hatırlattığına işaret edildi.

Times, Başbakan Erdoğan'ın, ''Ne gerekiyorsa yapılacak. Kimseden izin almak zorunda değiliz'' dediğini de duyururken, Erdoğan'ın ayrıca Türkiye-ABD ilişkileri konusunda değerlendirmelerde bulunduğunu belirtti.

Haberde, Erdoğan'ın Türkiye'de giderek yükselen Amerikan karşıtlığına dikkat çekerken, Amerika'nın Irak'ta yürüttüğü askeri harekatın başarısız olduğu değerlendirmesinde bulunduğu ve ABD Kongresi'nin Ermeni tasarısını onaylaması halinde söz konusu ülkenin ''çok önemli bir dostunu kaybedeceği'' uyarısı yaptığı kaydedildi.

ERMENİ İDDİALARI

Başbakan Erdoğan'ın, Ermeni iddialarıyla ilgili tasarı hakkında bir soruyu yanıtlarken de ''ABD yönetiminin bunu engellemek için elinden gelen her şeyi yaptığını samimiyetle ifade etmek istiyorum. (ABD Başkanı George) Bush ve (ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza) Rice başta olmak üzere ABD üst yönetimine bu yöndeki çabaları için teşekkür ediyorum'' dediği belirtildi.

Erdoğan'ın röportaj boyunca üzgün göründüğüne de dikkat çeken Times, Başbakan'ın Avrupa Birliği'ne yönelik olarak ise biraz daha az eleştirel bir tutum içinde olduğunu yazdı. Erdoğan'ın bazı üye ülkeleri Türkiye'ye verilen sözleri tutmamakla ve Kıbrıs konusunda Türkiye'ye haksızlık etmekle suçladığına da işaret edilen haberde, son günlerde yaşanan gelişmeler özetlenirken, ABD Dışişleri Bakanı Rice'ın Türkiye'den harekete geçmek için birkaç gün beklemesini istediği, ancak Başbakan Erdoğan'ın kendisine, ''Biz de sizden hızlı davranmanızı bekliyoruz'' yanıtını verdiği kaydedildi.

Times muhabirleri, "Başbakan Erdoğan'ın röportaj boyunca, Batı'dan gelen bekleme taleplerini kabul edecek görünmediği" yorumuna da yer verdi.

Erdoğan'ın, PKK'nın ABD ve Irak hükümetinin arkasına gizlenmeye çalıştığını söylediği belirtilen haberde, Erdoğan'ın, terör örgütünün Amerikan silahları kullandığı yolundaki sözlerine de yer verildi. Times, Başbakan'ın, ''Başkan Bush'a pek çok kez bu konuda ne kadar hassas olduğumuzu söyledik ama henüz tek olumlu, somut netice alamadık'' şeklindeki sözlerine dikkat çekti.

''SIĞINAK İŞLEVİ''

Hedefte masum siviller ve Irak'ın toprak bütünlüğünün bulunmadığı, sadece PKK'nın bulunduğunu da belirten Erdoğan'ın, PKK'nın sürekli Türk hedeflerine yönelik saldırılar yaptığının altını çizdiği kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın ''eğer komşu bir ülke terörizm için güvenli bir sığınak işlevi görüyorsa bizim uluslararası yasalara göre haklarımız vardır ve bunları kullanırız, bunun için de kimseden izin almayız'' dediği bildirildi.

TİMES'A SİTEM

Times, Başbakan Erdoğan'ın, askeri operasyondan ancak Amerika ve Iraklıların PKK'nın kuzey Irak'tan atılmasını sağlaması, PKK kamplarının kapatılması ve örgüt liderlerinin Türkiye'ye teslim edilmesi halinde vazgeçileceğini söylediğini de bildirdi.

Erdoğan'ın, TBMM'de tezkerenin büyük çoğunlukla kabul edilmesinin Türkiye'nin sabrının taştığının göstergesi olduğunu söylediğini de yazan gazete, Başbakan'ın olası operasyonun zamanı ya da ölçeği konusunda bilgi vermediğini bildirdi.

Times muhabirleri, Başbakan Erdoğan'ın geçen hafta yayımlanan PKK terör örgütü elebaşısı Murat Karayılan ile yapılmış röportaja yer verilmesi nedeniyle The Times gazetesine sitem ettiğini de belirtirken, Erdoğan'ın Times'ın kendisinin böylece bir propaganda malzemesi olarak kullanılmasına izin vermiş olduğunu söylediğine dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan'ın bu akşam Oxford Üniversitesi bünyesindeki düşünce kuruluşunda konuşacağını, yarınsa Başbakan Gordon Brown ile bir araya geleceğini hatırlatan Times, bu temaslar sırasında da Erdoğan'ın ABD'ye yönelik eleştirilerini sürdürmesinin beklendiğini bildirdi.

Irak'taki savaşın Türkiye'deki ABD düşmanlığını körüklediğini belirten Erdoğan'ın, ''Bu konuda ortada bir başarı görmüyorum. Sadece on binlerce ölü ve alt ve üst yapısı çökmüş bir Irak var'' dediğini duyuran Times, Erdoğan'ın 1915'deki olaylarla ilgili Ermeni iddiaları konusundaki tasarıyla ilgili olarak ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesini suçladığını ve tasarıyla Türkiye-ABD ilişkilerine kurşun sıkıldığını söylediğini bildirdi.

KIBRIS

Erdoğan'ın, ABD'yi, sürecin sonucunda önemli bir dostu kaybedebileceği yolunda uyardığı da kaydedilen haberde, Başbakan'ın Fransa, Almanya ve Avusturya gibi bazı AB ülkelerini de Türkiye'nin AB üyeliğine açıkça karşı çıktıkları için eleştirdiği belirtildi.

Times, İngiltere'nin Türkiye'yi başından beri desteklediği ancak 2005 yılında müzakereler açılırken Türkiye'ye destek veren diğer bazı üye ülkelerin sözlerini tutmadıklarını söyleyen Erdoğan'ın, Türkiye'nin AB'nin pek çok yeni üyesinden daha gelişmiş bir ülke olduğunu hatırlattığını yazdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kıbrıs konusunun Türkiye'nin AB üyeliği önündeki en büyük engel haline getirildiği yolundaki sözlerine de yer verilen haberde, Başbakan'ın, AB'nin 2004 referandumundan sonra Türkiye'ye ve Kıbrıslı Türklere büyük haksızlık yaptığını söylediği bildirildi.

Erdoğan'ın bu durumu Kıbrıslı Rumların AB üyeliğiyle ödüllendirilmesi, Türklerin ise cezalandırılması olarak gördüğünü kaydeden Times, söyleşinin Başbakan Erdoğan'ın muhteşem manzaralı ofisinde gerçekleştirildiğini de yazdı.

Times, Başbakan'ın bütün eleştirilerine rağmen Türkiye'nin kaderini Rusya ve Doğu'ya değil Batı'ya bağladığını söylediğini de kaydetti.

YAKISIKLI
10-22-2007, 20:00
Kosova'dan PKK'ya Kınama

Terör örgütü PKK (http://www.sondakika.com/pkk/)'nın dün Türk Silahlı Kuvvetleri'ne düzenlediği hain saldırıları Kosova'da da infial uyandırdı.

Tüm Kosova kurumları adına Türk ulusuna başsağlığı dileklerinde bulunan Kosova Kültür Bakanı Astrit Haraqija, PKK (http://www.sondakika.com/pkk/) terör örgütünün hain saldırılarından kaynaklanan acıyı paylaştıklarını belirtti. Bugün Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Müsteşarı Mustafa Sarnıç'ı kabul eden Kosova Kültür Gençlik ve Spor Bakanı Astrit Haraqija, "Rengine, etnik yapısına bakmadan terörizmle hep birlikte savaşmalıyız. Bu görev, sadece Türk devletine değil hepimize düşmektedir. Terörün hiçbir halka faydası yoktur" dedi.

Kosova Kültür Bakanı Haraqija Türkiye'yi, PKK (http://www.sondakika.com/pkk/) terör örgütüne karşı verdiği mücadelede Kosova kurumları adına desteklediğinin altını çizdi.

Kosova'nın verdiği destekten dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Kosova Türk Eşgüdüm Bürosu Mustafa Sarnıç ise, "Terörizm dünyanın ortak sorunudur. Bu yüzden terörizme karşı tüm ülkeler ortaklaşa hareket etmeli. Sayın Bakan'a da Türkiye'nin PKK (http://www.sondakika.com/pkk/) terör örgütüyle baş edecek ve onu ezecek güçte olduğunu söyledim" şeklinde konuştu.

Haraqija ile Sarnıç'ın görüşmede iki ülke arasında kültür alanında gelecekte yapılacak işbirliği konularının ele alındığı bildirildi. Görüşmeyi değerlendiren Müsteşar Sarnıç, "Kosova ile çok derin tarihi, kültürel ve akrabalık bağlarımız var. Bu bizim için çok önemli. İki taraf arasındaki en önemli işbirliği halkasını kültür teşkil etmektedir" diye konuştu.

Müsteşar Sarnıç Kosova'daki çok sayıda Osmanlı eserlerinin korunması ve bakımının yapılması hususunda mutabık kaldıklarını da belirtti.

Kosova Kültür Bakanı Astrit Haraqija da Kosova'ya kültürel mirasın korunması başta olmak üzere her alanda sunduğu olağanüstü katkı ve destekten dolayı Türkiye'ye minnettar olduklarını belirtti. Bakan Haraqija kültürel işbirliği alanında yakın bir tarihte iki protokolün daha imzalanacağını söyledi.

(EK-CY-CY-ÖZ-D)</SPAN>

YAKISIKLI
10-22-2007, 20:01
Irak ve Suriye Dışişleri Bakanları, Telefonla Türkiye ve PKK'yı Görüştü

Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim ile Irak Dışişleri Bakanı Hoşiyar Zebari yaptıkları telefon görüşmesinde Irak'taki son gelişmeler ile Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın Türkiye temaslarını değerlendirdi. Yapılan görüşmede Suriye Dışişleri Bakanı Muallim Türkiye'ye yönelik saldırıların engellenmesi konusunda siyasi çözümün gerekliliğini vurguladı.

Muallim, Zebari ile yaptığı telefon görüşmesinde "Türkiye ile Irak sınırındaki yüksek tansiyonun ve PKK (http://www.sondakika.com/pkk/)'nın Türkiye'ye yönelik terörist saldırılarına karşı en hızlı şekilde engellenmesi konusunda siyasi bir çözüm bulunması gerektiğini" aktardı.</SPAN>

YAKISIKLI
10-22-2007, 20:04
Türkiye'nin kalleş saldırının ardından başlattığı operasyonlar ve sınıra sevkiyat devam ederken ABD (http://www.haberler.com/abd/)'den "Sınırda daha fazla askeri hareketlilik istemiyoruz" açıklaması geldi. ABD (http://www.haberler.com/abd/) Dışişleri'nden ise "sınırötesi operasyona karşı tam saha baskı diplomasisi başlattık" açıklması yapıldı.

Hakkari-Dağlıca'daki kalleş saldırının ardından önce sessiz kalan ardından da birkaç gün süre isteyen ABD (http://www.haberler.com/abd/), Kuzey Irak sınırında geniş çaplı bir askeri operasyon istemediğini açıkladı. Beyaz Saray Sözcüsü Tony Fratto, "Biz Kuzey Irak'ta genişletilmiş bir askeri operasyon istemiyoruz" açıklamasında bulundu.Hemen ardından da ABD (http://www.haberler.com/abd/) Dışişleri'nden "Türkiye'nin sınırötesi operasyonunu önlemek için tam saha baskı diplomasisi başlattık" açıklaması yapıldı.

Öğle saatlerinde ise Beyaz Saray, "ABD (http://www.haberler.com/abd/), PKK (http://www.haberler.com/pkk/)'ya karşı Irak ve Türkiye ile birlikte çalışacaktır" açıklaması yapmıştı. 3

YAKISIKLI
10-22-2007, 20:06
3 Koldan Ateşe Anında Karşılık
http://resimler.haberler.com/haber/577/3-koldan-atese-aninda-karsilik_o.jpg (http://www.haberler.com/resim.asp?haber_id=1054577)

Kuzey Irak’taki kamplarından gelerek sınırı geçen 200 kadar PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’lı Dağlıca Piyade Taburu’nun güvenliğini sağlayan bölüğe gece yarısı üç koldan saldırdı. Çıkan çatışmada 12 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı. Çatışma ve sonrasındaki takip esnasında 32 PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’lı öldürüldü.

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nin Irak sınırındaki Dağlıca Köyü yakınlarında kalabalık PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’lı grubu askeri birliğe saldırdı. Çıkan çatışmada 12 asker şehit oldu, 16 asker de yaralanırken, çatışma sırasında ve sonrasında toplam 32 PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’lı öldürüldü.

IRAK’TAN GELDİLER Kuzey Irak’taki Mezi Karyedari Kampı’ndan gece yarısı Avaşin Vadisi yoluyla geldikleri Dağlıca’dan sınırı geçen teröristler, Yüksekova’nın sınır kesimindeki Yeşiltaş ve Dağlıca köyleri arasında ulaşımı sağlayan karayolunda, Avaşin Çayı üzerindeki Şehri Köprüsü’nü havaya uçurdu. Böylece karayolundan yardım gelmesini engellemeyi hedefleyen teröristler, saat 00.20’de Dağlıca Piyade Taburu’nun güvenliğini sağlayan sınırdaki bölüğe 3 yönden saldırdı. 200 kadar teröristten oluştuğu sanılan PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’lı grubunun uzun namlulu silahlar ve roketatarla açtığı ateşe, askerler de karşılık verdi. İlk ateş sırasında 12 asker şehit oldu, 16 asker de yaralandı.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ Saldırıda şehit düşenlerin isimleri şöyle: Piyade Astsubay Mehmet Bozkurt (http://www.haberler.com/mehmet-bozkurt/), Astsubay Çavuş Soner Özübek, Uzman Çavuş Mustafa Uysal (http://www.haberler.com/mustafa-uysal/), Çavuş Selçuk Gürdal, Erler Lokman Eker , Yavuz Öztürk, Zekeriya Yatı, ABD (http://www.haberler.com/abd/)urrahman Doğan, İrfan Beyaz, Vedat Kutluca, Samet Saraç, Mehmet Cücük. Yaralılar ise helikopterlerle Hakkari Dağ ve Komando Taburu’ndaki Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı askerlerden bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’YA AĞIR DARBE Bölüğe saldırıda ağır kayıp veren PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’lı teröristler sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Irak topraklarına kaçarken, helikopterlerce takibe alındı. Teröristler, bölüğe saldırıda çıkan çatışmada ve sonrasındaki takip sırasında sağlanan sıcak temas sonucunda 32 kayıp verdi. Mehmetçiğin Irak sınırında karadan ve havadan başlattığı operasyon devam ediyor. Irak’ın kuzeyini ağır silahlarla yoğun ateşe tutan Türk Ordusu’nun, PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’nın kaçış yolu olarak kullandığı üç köprüyü yerle bir ettiği bilgisine ulaşıldı.

Düğüncülere PKK (http://www.haberler.com/pkk/) mayını: 17 yaralı

HAKKÁRİ’nin Yüksekova İlçesi’nden gelin alan 12 araçlık konvoy Yeşiltaş Köyü’ne gitmek üzere yol çıktı. Tokağaç Köyü yakınlarında Hamza Savaşan’ın kullandığı 30 YC 173 plakalı minibüsün geçişi sırasında teröristler yola döşedikleri mayını uzaktan kumandayla patlattı. Hurdaya dönen minibüste 15 kişi ve arkadaki minibüste 2 kişi yaralandı. Yaralılardan 6’sı yaşları 4-12 arasında değişen çocuklar.

İşte bu vadi

Avaşin Çayı üzerindeki Şehri Köprüsü, Yüksekova’nın sınır kesimindeki Yeşiltaş ve Dağlıca köyleri arasında ulaşımı sağlayan karayolu üzerinde bulunuyor. Şehri Köprüsü, askeri birliklerin önemli geçit noktalarından birisi olarak sayılıyor. Teröristler bu köprüyü uçurup, Dağlıca Piyade Taburu ile koruma bölüğünün arasındaki karayolu bağlantısını kesti. Dağlıca’ya giriş çıkışlar yasak. Bölge abluka altında. 22.10.2007 02:15 [1054577]

sonya
10-23-2007, 02:07
ve bız hala ABD den ızın çıkmasını beklıyoruz...ATATÜRK cumhurıyetının dustuğu durumlara bakk...

sonya
10-23-2007, 02:17
şu hale bakın dünyanın takmadığı liderler telefon görüşmelerınde ahkam kesıp terorun onune gececekler...buna gülerım sadece...besle kargayı oysun gözunu misali...teroru yaratanlar kim acaba...sakın sız olmayasınız...

GULUN K@DIRI
10-23-2007, 10:29
Erdoğan: 'Kendi Başımızın Çaresine Bakacağız'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, '14 Ay Üçlü Mekanizma ile Oyalandık. Şimdi Amerika'ya da, Irak'a da Gerekenleri Söyledik. Artık Kendi Başımızın Çaresine Kendimiz Bakacağız. Eğer Şu Bir Kaç Gün İçerisinde O Beklenen Gelişmeler Olmazsa' Dedi.
Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN, ''14 ay üçlü mekanizma ile oyalandık. Şimdi Amerika'ya da, Irak'a da gerekenleri söyledik. Artık kendi başımızın çaresine kendimiz bakacağız. Eğer şu bir kaç gün içerisinde o beklenen gelişmeler olmazsa'' dedi.

İngiltere Başbakanı Gordon Brown'ın davetlisi olarak İngiltere'ye gelen Erdoğan, Oxford Üniversitesi bünyesinde 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren düşünce kuruluşu Oxford Union'da yetkililerle birlikte bir akşam yemeği yiyerek, öğrenciler ve öğretim görevlilerinden oluşan üyelere bir konuşma yaptı.

Irak'ın Türkiye açısından son derece önemli bir konu haline geldiğini, Türkiye'nin Irak'ın toprak bütünlüğünün korunmasına özel önem atfettiğini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti::

''Irak'ın bölünmesine kesinlikle karşıyız. Siyasi birliğinin, bütünlüğünün korunmasından yanayız. 5 yıllık iktidarımız döneminde ulusal ve uluslararası platformlarda bunu sürekli seslendirdik ve bunun özellikle adeta lobisini yaptık. Bugün de aynı şekilde bakıyoruz. Bu nedenle Türkiye Irak'a elinden gelen her türlü yardımı yapmaktadır. Ancak terör örgütü PKK-kongragel'in Irak'ta faaliyetlerini sürdürerek buradan ülkemize yönelik terör eylemlerinde bulunması, ülkemizde büyük rahatsızlıklara neden olmaktadır. Halkımızın içinde bulunduğu bu ruh halinin terör saldırılarına hedef olmuş İngiliz halkı tarafından gayet iyi anlaşıldığına inanıyorum. Bu çerçevede Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin Türkiye'yi ziyareti sırasında varılan anlaşma uyarınca Irak'ta terör örgütü faaliyetlerine son verilmesine yönelik somut adımlar atmasını umud ettik. Ancak bu konuda ilerleme sağlanamaması, Türkiye'nin uluslararası hukuk çerçevesinde meşru müdafa hakkını kullanmasını kaçınılmaz kılmaktadır.''

Başbakan Erdoğan TBMM'nin Kuzey Irak bölgesine bir yıl süreyle sınır ötesi harekat konusunda gerekli yetkiyi hükümete verdiğini de hatırlatırken, alınan bu önlemin Irak'ın toprak bütünlüğünü veya halkını asla hedef almadığını vurguladı..

Bunun sadece terör örgütü PKK'ya yönelik olduğuna dikkat çeken Başbakan, terör örgütünün Kuzey Irak'ta açık bir destek gördüğüne işaret etti.

Buradaki kamplarda eğitim alan teröristlerin Türkiye'ye sızarak masum halkın ve güvenlik güçlerinin hayatlarına kastettiğini de belirten başbakan, ''artık sabır taşı çatlamıştır. Türkiye gereken işbirliğini göremese de terörizmle mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir'' dedi.-''Terör örgütü ilan etti''-Erdoğan, ''Türkiye'nin, Avrupa Birliği (AB) ve ABD ile yakın ilişkileri olduğunu ve bu bağlamda Kuzey Irak'a yapılacak herhangi bir operasyonun bu ülkelerle ilişkileri bozup bozmayacağı'' yönündeki bir soruyu şöyle yanıtladı:

''Avrupa Birliği süreciyle, Kuzey Irak'a yönelik operasyonun birbiriyle bağlantısı yok. AB ülkelerinin tümü PKK'yı bir terör örgütü olarak ilan etmiştir. Böyle bir terör örgütünün komşu ülkeye zarar verecek şekilde, oradaki kamu düzenine zarar verecek şekilde bir girişimi olduğu takdirde, gerek NATO, gerek Birleşmiş Milletler (BM), gerekse uluslararası hukuktan kaynaklanan zaten tedbirler var. Ve bu tedbirler paketi içerisinde, uluslararası hukuku çiğnemeden terör örgütüne yönelik olarak yapılacak olan bir harekettir. Ve burada sivil hedefler kesinlikle söz konusu değildir. Irak'ın toprak bütünlüğü kesinlikle söz konusu değildir. Hedef sadece terör örgütüdür.''

Erdoğan, ''Türk Devleti neden Kürtlerin self determinasyon haklarına karşı geliyor? Ayrı bir devlet olma haklarına neden karşı çıkıyor?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Buradaki sorunu zannediyorum ki karıştırıyorsunuz. Irak'taki Kürt Devleti olayı bizim sorunumuz değil. Irak'ın toprak bütünlüğünden yana olduğumuzu bugüne kadar söyledik. Irak'ın kuzeyinde terör örgütünün konuşlanmasıdır. Orada eğitimlerini alıp ondan sonra da Türkiye'ye girmek suretiyle Türkiye'de halkımıza, vatandaşlarımıza, hatta hatta Kürt orijinli vatandaşlarımız da olmak üzere bunların ölümüne neden olmaktadırlar, öldürmektedirler. Acımasızca bu süreci devam ettirmektedirler. Ama Türkiye'mizin Güney Doğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi bir defa terör örgütünün Kürt vatandaşlarımızı temsil diye bir durumu ya da böyle bir hakkı veya yetkisi de söz konusu değil. Burada esas konu, terör örgütünü Kuzey Irak'ta konuşlanmasıdır. Orada eğitimini alıyor olmasıdır. Hiçbir ülke kendi ülkesinde terör örgütünü barındırarak bir komşu ülkeye onu bir tehdit unsuru olarak saklayamaz.''-14 ay oyalandık''-Erdoğan, ''Türkiye'nin yapacağı olası bir sınır ötesi operasyonun Irak'taki merkezi hükümeti zayıflatacağı ve teröristleri güçlendirip güçlendirmeyeceği ve bunun bir çelişki olup olmadığı'' yönünde sorulan bir soruya da şu yanıtı verdi:

''Maliki hükümetine biz gerekli desteği vermeyi her zaman söylüyoruz. Terör konusunda üçlü bir mekanizma oluşturalım dedik. Bunun içinde Türkiye, ABD ve Irak vardı. 14 ay biz bu üçlü mekanizma ile oyalandık. Ve artık oyalanmaya tahammülümüz yok. Maliki ile yaptığımız görüşmelerde 'teröre karşı mücadelede ne yapılması gerekiyorsa, biz bunu yapmaya hazırız' dedik. 'Askerinizi ve polisinizi eğitmek gerekiyorsa, eğitelim' dedik. 'Ama ülkemizi huzursuz edecek terörist kamplarını topraklarınızda barındırmayın' dedik. Barındırdıkları zaman bizim de artık buna tahammül etmemiz mümkün değil. 14 ay üçlü mekanizma ile oyalandık. Şimdi Amerika'ya da Irak'a da gerekenleri söyledik. Artık kendi başımızın çaresine kendimiz bakacağız. Eğer şu bir kaç gün içerisinde o beklenen gelişmeler olmazsa.''

GULUN K@DIRI
10-23-2007, 10:36
Dabbagh: 'Türkiye ile İşbirliğine Hazırız'Irak Hükümet Sözcüsü Ali El Dabbagh, Türkiye, ABD ve Irak Arasında Geçen Yıl Oluşturulan Üçlü Mekanizma Çerçevesinde Terör Örgütü PKK'ya Karşı Türkiye ile İşbirliği Yapmaya Hazır Olduklarını, Ancak Türkiye'nin Polis Gücü Olmayacaklarını Söyledi. Irak hükümet sözcüsü Ali El Dabbagh, Türkiye, ABD ve Irak arasında geçen yıl oluşturulan üçlü mekanizma çerçevesinde terör örgütü PKK'ya karşı Türkiye ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını, ancak Türkiye'nin polis gücü olmayacaklarını söyledi.

Orta Doğu Enstitüsü adlı kuruluşta konuşan El Dabbagh, olası tek yanlı bir askeri müdahaleye karşı çıktıklarını ve PKK ile mücadelenin ortak yapılması gerektiğini belirtti. Türkiye'nin sınır ötesi operasyona girişmesi durumunda Irak'ın ne yapacağının sorulması üzerine El Dabbagh, ''Bu olursa Türklerle çatışacak durumda değiliz, ancak Türk ordusunun girmeye niyeti olduğunu sanmıyorum'' dedi.

El Dabbagh, ''Iraklı Kürt lider Mesut BARZANİ'nin terör örgütü PKK'ya Irak'ı terk tmesini söyleyerek sorumluluk örneği gösterdiği'' görüşünü savundu.

Admin
10-23-2007, 11:24
PKK saldırısında 12 şehit veren Hakkari'nin Dağlıca köyündeki piyade taburunda yaralanan kahraman erlerden biri, o gece yaşananları yakınlarına anlattı.

Hastaneden, kendisini telefonla arayan yakınları ile görüşen Mehmetçik, "Çatışma saatlerce sürdü. O kadar kurşun sıktık ki, mühimmatımız bitti. Bendeki şarjörler bitince, şehit olan arkadaşlarımızın şarjörlerini aldım. Beş şarjör bitirdim" dedi. Halen askeri bir hastanede tedavi altında tutulan ve durumu iyi olan Dağlıca Taburu'nun kahraman gazisi bazı arkadaşlarının da kaçırıldığını söyledi.

İşte kahraman askerin anlattıkları:

KÖSTEBEK KUŞKUSU
"Cumartesi'yi pazara bağlayan gece yarısı, birliğimize sızma yaptılar. Çok kalabalıklardı. Ve çok yüklü gelmişlerdi. Biz tepede 50 kişiydik. Uyuma şansımız yoktu. Tepe emniyetini alıyorduk. Çok yakınımızda olduklarını biliyorduk, sesleri geliyordu. Telsiz konuşmalarını da dinliyorduk. Üstlerimizden öğrendiğime göre, içimizden, bizi bilen biri 'Buraya gelebilirsiniz, Burası savunmasız demiş...

Bir anda geldiler.. Her yerden çıkıyorlardı. Özellikle üst bölgeyi çevrelediler. Biz iki gün öncesine kadar biliyorduk geleceklerini. Çok kalabalıklardı. Adamların nöbet tuttuklarını, doldur boşalt yaptıklarını, şarjörlerini değiştirdikler değiştirdiklerini her şeyi gördük. Hem termal kamera, hem nikon hem de gece görüş var. Her şeyi gördük. Bizimkiler sekiz kilometre öbür tarafa 3- 4 tane havan attı.

SAYILARI 150'DEN ÇOKTU
Gelenlerin sayısı 150'nin üstündeydi diye tahmin ediyorum. Çünkü üç bölgeyi yuvarlak içine aldılar. Hepimiz uyanıktık. Saat gece 12'yi 20 geçe başladı. Saat 4'e çeyrek kala kobra helikopterler geldi. O saate kadar hep savunmaya çalıştık. Mühimmatımız bitti. Bende üç şarjör kaldı. Şehit olan arkadaşlarımızın şarjörlerini aldım. Beş şarjör bitirdim. El bombası pimi çektim. Bir tane hücüm yeleği buldum.

Onlar üstten ve arkadan saldırdılar. Biz önden bekliyorduk. Bizim inip, çıkamayacağımız yerlerden geldiler. Bunları önceden tespit etmiştik. Benim onbeş metre ilerimdeydi adamlar. Kürtçe falan konuşuyorlardı. İsimlerini falan hep duydum. Roketleri vardı. Çok sağlam gelmişlerdi. Doçka (bir tür uçaksavar) bile getirmiş adamlar. Çok ağır bir silah. Silahlar, el bombaları....Bizden 7-8 kişi şehit düştü. Biz 50 kişiydik. 20 kişi kaldık. 14'ü hastanede burada. Sağlamlar. Gerisi ya onlarla gitti. Ya da şehit oldu.

YARALILARI TAŞIDIM
Sonra kobralar bastırmaya başlayınca çocukları aldılar, gittiler. Ben bir tanesini vurdum diye sanıyorum. Çünkü el bombası pimi sesini duydum. On metre yukarımdaydı. Biz aşağıdaydık. Benim yanımda çok arkadaşım öldü. İki tanesini sırtımda taşıdım helikoptere. Onlar gidince sağdan soldan yaralıları topladık. Ben de yaralıyım ama diğer diğer çocuklara göre iyiyim. Sağlığımda bir sorun yok..."

başak
10-23-2007, 19:30
biran önce iyileşirler insallah

Admin
10-23-2007, 21:16
http://image.haber7.com/haber/81890.jpg


Terör örgütü yandaşı yayınlar yapan bir haber ajansı Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki çatışma sonrası kaybolan askerlere ait olduğu iddia edilen 8 askerin fotoğrafları yayınlandı.
Site, askerlere ait olduğu iddia edilen 20 ayrı fotoğrafa yer verdi. Fotoğraflarda PKK’nın elinde bulunduğu öne sürülen erlerin, toplu halde çay içerken, sohbet ederken görüntüleri yer aldı.
http://image.haber7.com/haber/81889.jpg
http://image.haber7.com/haber/81888.jpg

başak
10-24-2007, 00:16
allah kurtarsın, kötü gözükmüyorlar sevindim.

salih
10-24-2007, 00:20
Merak etmeyin.Kötü şeyler olmaz.Geri iade ederler.Ellerinde KOZ olarak tutuyorlar.

YAKISIKLI
10-24-2007, 02:51
Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan (http://www.sondakika.com/ali-babacan/), Bağdat temasları çerçevesinde Irak Devlet Başkanı Celal Talabani (http://www.sondakika.com/celal-talabani/) ile görüştü.

Babacan, Talabani ve Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ile yaptığı görüşmelerde terör örgütüyle mücadeleye yönelik altı talepte bulundu.

Babacan, terör örgütü PKK (http://www.sondakika.com/pkk/)'nın Irak topraklarını kullanmasının önlenmesini, terör örgütüne lojistik desteğin kesilmesini, tüm faaliyetlerinin durdurulmasını, hareket kabiliyeti ve sahasının kısıtlanmasını, liderlerinin tutuklanarak Türkiye'ye iadesini ve kamplarının kapatılmasını Iraklı yetkililerden kesin bir ifadeyle talep etti.

YAKISIKLI
10-24-2007, 02:54
Irak Devlet Başkanı Celal Talabani (http://www.haberler.com/celal-talabani/), terör örgütü PKK (http://www.haberler.com/pkk/)'ya, ''ya Irak'ı terk et ya da silahlarını bırak'' seçeneği verdiklerini söyledi.

Talabani, Dışişleri Bakanı Ali Babacan (http://www.haberler.com/ali-babacan/) ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, terör örgütünün Irak topraklarını kullanarak Türkiye içinde saldırılar düzenlemesine müsamaha göstermeyeceklerini belirtti.

Talabani, "Akıtılan her damla Türk kanını, akıtılan her damla Iraklı kanı gibi değerlendiriyoruz" dedi. (Anadolu Ajansı)

YAKISIKLI
10-24-2007, 02:56
Irak'a Ekonomik Yaptırım Kapıda

http://resimler.haberler.com/haber/725/irak-a-ekonomik-yaptirim-kapida_o.jpg (http://www.haberler.com/resim.asp?haber_id=1057725)


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan (http://www.haberler.com/recep-tayyip-erdogan/), ''Türkiye olarak bizim Irak'a olan bazı ihracat kalemlerinde, önümüzdeki günlerde herhangi bir yaptırıma gidebiliriz'' dedi.

Erdoğan, Türkiye Yatırım, Destek ve Tanıtım Ajansı'nın düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmanın ardından bir İngiliz iş adamının bölgedeki güvenlik sorununun yatırımlar konusunda sıkıntı yaratıp yaratmayacağı sorusuna, ülkede herhangi bir sıkıntı olmadığını fakat, Irak'a yapılacak ihracatla ilgili konularda ise bir garanti vermesinin söz konusu olmadığını belirterek, ''Ülkemin güvenliği, huzuru benim için her şeyin üstündedir'' dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Burada çok açık net söylüyorum, Türkiye olarak bizim Irak'a olan bazı ihracat kalemlerinde önümüzdeki günlerde herhangi bir yaptırıma gidebiliriz. Böyle bir uygulamanın içerisine girebiliriz.

Çünkü terörle mücadelede öyle zannediyorum ki, teröre karşı ortak bir mücadele verme kararlılığındaki ülkelerde bizim bu anlayışımızı olumlu karşılayacaklardır. Çünkü terör, insanlığın baş belasıdır.

Bu baş belası olan teröre karşı da bizim ortak bir mücadele içinde bulunmamız şart. Zira bizim iyi niyetimizi suiistimal eden bir yapı var. Biz şu ana kadar Irak'ın enerjisine çok ciddi bir katkı sağlıyoruz. Suyunda çok ciddi bir katkı sağlıyoruz. Gıda maddelerinde çok ciddi bir katkı sağlıyoruz. Beyaz eşyasından elektronik eşyasına kadar katkı sağlıyoruz. Bütün bunları yapan bir ülkeye karşı bir terör tehdidinin kalkıp da Irak'ın Kuzeyi'nde konuşlanması değerlendirmeye tabi bir konudur.''

YAKISIKLI
10-24-2007, 02:59
Barroso: "Türkiye'nin Savunma Haklarını Kabul Ediyoruz"

AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, Türkiye'nin terörizme karşı mücadele hakkını kabul ettiklerini, gelişmelerden endişe duyduklarını bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan (http://www.haberler.com/recep-tayyip-erdogan/) ile dün telefon görüşmesi yaptığını bildiren Barroso, AB'nin tavır, düşünce ve endişelerini aktardığını söyledi.

Türkiye'nin, "PKK (http://www.haberler.com/pkk/) terörizmi karşısında güvenlik endişelerini, halkını savunma hakkını kabul ettiklerini, PKK (http://www.haberler.com/pkk/) terörünü lanetlediklerini" belirten Barroso, Erdoğan'ın kendisine bilgiler verdiğini, Türkiye'nin, Irak'ın toprak bütünlüğüne yönelik hiçbir hedef ve girişimi olmadığını, hedefin terörle mücadele olduğunu bildirdiğini anlattı.

Barroso, durumun kötüye gitmemesi için taraflardan tüm diplomasi ve diyalog yollarının denenmesini, bu yönde çaba harcanmasını istediklerini, çok zor ve dramatik bir durumun söz konusu olduğunu ifade etti.

salih
10-24-2007, 03:17
En büyük yaptırımı gıda maddelerine uygularlar.

salih
10-24-2007, 03:24
Bir kedi bile vermeyiz diye dalga geçiyordunuz.Sizin bu laflarınıza bakarak,ben de sizlerin nasıl bir siyaset adamı olduğunuz hakkında bilgilenmiş oluyorum.

Siyaset adamı vasfı taşımıyorsunuz.Taşısaydınız bu tür cümleler etmezdiniz.Biz o vermek istemediklerinizi,kendimiz de sizden rahatlıkla alırız.AKILLI OLUN...

salih
10-24-2007, 03:26
Neden talep ediyorsunuz.Gir, dağıt,yok et,çık.....

Türkiyenin aciz bir devlet olmadığını görsünler...

salih
10-24-2007, 03:30
Korku dağlar bekletirmiş....

Tırstılar........

YAKISIKLI
10-25-2007, 02:44
Washington (AA)- ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Türkiye, ABD ve Irak arasındaki mekanizmaya işaret etti; "hemen bazı adımlar atılması yönünde harekete geçiyoruz" dedi.

Rice, ABD Temsilciler Meclisi'nin Dış İlişkiler Komitesi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye ve Irak'ın bazı ortak tedbirler üzerinde çalıştığını belirterek, Iraklılar'ın, PKK ofislerini kapatacaklarına, PKK teröristlerine hareket kabiliyeti sağlanmasına izin vermeyeceklerine işaret etti. Rice, şunları söyledi:

"Bir dizi tedbirimiz var. İnanıyoruz ki, bu tedbirler alındığı takdirde bu meseleyle başa çıkılmasına yardım edecek. Türkiye, ABD ve Irak'ın içinde olduğu üçlü bir mekanizmamız var. Hemen bazı adımlar atılması yönünde harekete geçiyoruz ki, sınırdan terörist saldırıları engelleyelim."

Rice, bunun bölgenin dağlık olması nedeniyle biraz güç olduğuna işaret etmekle birlikte, ''Iraklılar bu meseleyi ciddi biçimde ele alıyor. Biz de öyle. Türkleri bu tür saldırıların bir daha olmasını engelleme yönünde yapabileceğimiz ne varsa yapacağımız yönünde temin etmeye çalışıyoruz'' şeklinde konuştu.

PKK'nın terörist bir örgüt olduğunu ifade eden Rice, şöyle devam etti:''Türkler, Irak'a sınır ötesi müdahale gerçekleştirmemeli. Bu tür bir karşılık vermenin, sınır ötesi operasyonların, istikrarı bozucu etkisi olacağı yönünde uyardık. Ve herkesi, bu terörist probleme, kuzey Irak'ı istikrarsızlaştırmayacak şekilde bir çözüm bulunması yönünde birlikte çalışmaya cesaretlendirdik.''

Rice, PKK sorunuyla çok uzun dönemden beri aktif olarak ilgilendiklerini ancak son saldırıların ardından durumun çok yakından takip edildiğini belirtti. Rice, ''Türkler tarafından sınırın diğer tarafındaki herhangi bir çabanın, duruma yardım edeceğine inanmıyoruz. Ancak Iraklıların, bu saldırıların gerçekleşmesini önlemede ellerinden gelen herşeyi yapma yükümlülüğü var'' dedi.

Türkiye'nin şu sırada Irak sınırı içinde zaten operasyon yaptığı yönündeki bir soruya karşılık Rice, sınırda bazı faaliyetlerin sürekli olduğunu ancak ABD'nin, Türkiye'ye, ''Irak'a büyük çaplı bir müdahalenin, sadece daha fazla istikrarsızlığa yol açacağını'' söylediğini ve PKK problemine çözüm için Türklerin, Iraklılar ve
Kürtlerle çalışması gerektiğini ifade ettiklerini aktardı.

ABD Kongresindeki Ermeni tasarısına da değinen Rice, ''Biz, çok kuvvetli bir şekilde, bu tasarının daha fazla ilerlememesi gerektiğine inanıyoruz'' dedi.

Rice, ''Bu Türkiye ile çok hassas bir dönem. İçerde büyük bir değişimden geçiyorlar. Türklerle çok önemli stratejik çıkarlarımız var'' diye konuştu.

YAKISIKLI
10-25-2007, 02:45
Noordwijk (AA)- ABD Savunma Bakanı Robert Gates, kuzey Irak'ta barınan terör örgütü PKK mensuplarına yönelik büyük bir harekattan önce teröristlerin yeri konusunda Türkiye ve ABD'nin daha iyi istihbarata sahip olması gerektiğini söyledi.

Gates, NATO üyesi ülkelerin savunma bakanlarının sonbahar dönemi gayrı resmi olağan toplantıları için bulunduğu Hollanda'nın Noordwijk kentinde gazetecilerin, ABD'nin terör örgütü PKK'ya karşı hava saldırısı düzenleme olasılığına ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi:

''İyi istihbarat olmadan, sadece çok fazla sayıda askeri sınır ötesine göndermek ya da bombalar atmak bana çok anlamlı gelmiyor.''Robert Gates, istihbaratın neden yetersiz olduğu konusunda ise bir açıklamada bulunmadı.

YAKISIKLI
10-25-2007, 02:48
ANKARA (ANKA) - Başbakan Erdoğan, Irak'ın kuzeyine yönelik sınır ötesi operasyona dair Türkiye'nin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan (http://www.haberler.com/recep-tayyip-erdogan/), Romanya'ya hareket etti. Hareketinden önce Esenboğa Havaalanı'nda basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan,

ABD (http://www.haberler.com/abd/) Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice (http://www.haberler.com/condoleezza-rice/)'ın "Hemen bazı adımların atılması yolunda harekete geçiyoruz. Sınırdan terörist sızmalar önlensin" şeklindeki açıklamasını hatırlatan bir gazetecinin bu açıklamayı tatmin edici bulup bulmadığını sorması üzerine şunları söyledi:
"Sizin sorunuz çerçevesinde bir bilgi almış bulunuyorum. Fakat yapılan görüşmenin bana göre netice verdiği ortada. Bizler de bugün MGK'da yaptığımız görüşmeden sonraki basın açıklamasında bazı çerçeve bilgileri sizlere yansıttık. Siyasi ve askeri anlamda ne gibi adımlar atılacağı ve bu konuda Bakanlar Kurulumuzun bir tavsiye kararıyla çerçeveyi çizmesi noktasında basın açıklamasında ifade kullanılıyor. Aynı şekilde ekonomik yaptırımlar noktasında gene bir tavsiye kararı var. Bunlar üzerinde bizzat çalışmalarımızı yapacağız.

Ama her şeyden önce bizim oyalanmaya artık tahammülümüzün olmadığını daha önce söyledik. Ve bu oyalanma bundan sonra mümkün değil. Biliyorsunuz bu işler konuşulmaz, yapılır."

Erdoğan, "Sayın Rice birkaç gün süre istemişti, süre doldu mu?" şeklindeki bir soruya karşılık da "Uygulamayı görmek lazım. Uygulamayı göreceğiz. Çünkü bize de bu istikamette bazı bilgiler geliyor. Ama şu anda basına yapmış olduğu açıklama üzerinden benim değerlendirme yapmam doğru olmaz" yanıtını verdi.

-"GAZETELER YAZDI DİYE TÜRKİYE ADIM ATMAZ"-

Erdoğan, ABD (http://www.haberler.com/abd/) ile ortak bir operasyonun söz konusu olup olamayacağının sorulması üzerine de şöyle konuştu:

"Bu akşam zaten Dışişleri Bakanı bazı açıklamalar yaptı. Burada herhalde bu kararı ben tek başıma verecek değilim. Ama biz böyle bir adım attığımız zaman bunu Bakanlar Kurulumuz ve ilgili kurumlarımızla konuşuruz. Eğer ABD (http://www.haberler.com/abd/) ile müşterek bir şey yapacaksak, eğer üçlü bir mekanizma çalışacaksa, bunu göreceksek bunlar değerlendirmemiz içine alınabilir. Ama, dediğimiz gibi Türkiye'nin kendisi, eğer atacağı bir adım varsa, bunun vakti geldiyse bu adımı atar. Ama bunu gazeteler yazdı diye atmaz, veya da bazı siyasiler istedi diye bu adımı atmaz. Bunun askeri gerekçeleri oluşur ve bu gerekçeler oluştuğu anda bu adım atılır. Bu konuda ne dedik? Bunun bedeli neyse bu bedel ödenir ve gerekli olan bedeli ödettiririz. Bu irade bizim bedelimizde var, bizim silahlı kuvvetlerimizde var."

Romanya Başbakanı Calin Popescu Tariceanu'nun daveti üzerine resmi ziyaret için bu ülkeye giden Başbakan Erdoğan, Romanya'nın, Türkiye'nin Balkanlar'da yakın ilişki içinde bulunduğu dost bir ülke olduğunu söyledi. Erdoğan, Romanya'da bin 700 civarında Türk girişimcinin bulunduğunu belirterek, Türkiye-Romanya İş Konseyi toplantısına katılacağını ve bazı işbirliği anlaşmalarının da imzalanacağını kaydetti. Erdoğan, Romanya Devlet Başkanı Traian Basescu ve Senato Başkanı'nı da ziyaret edeceğini de ifade etti. (Ankara Haber Ajansı)

YAKISIKLI
10-25-2007, 02:49
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan (http://www.haberler.com/recep-tayyip-erdogan/), ''Irak'ın kuzeyinde konuşlanmış olan terör örgütüne karşı verdikleri sözü tutmazlarsa, eğer terör örgütüne yataklık süresi devam ederse, uluslararası hukuktan doğan haklarımız var, bu haklarımızı kesinlikle kullanırız. Kimse de bunun önüne geçemez'' dedi.

Resmi ziyarette bulunacağı Romanya'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''ABD (http://www.haberler.com/abd/) Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice (http://www.haberler.com/condoleezza-rice/) bir açıklama yaptı. 'Hemen bazı adımların atılması yolunda harekete geçiyoruz. Sınırdan terörist sızmalar önlensin' dedi... Daha önce birkaç gün süre istediklerini söylemiştiniz. Bu açıklamayla nasıl bir tepki? Size anlatıldı mı? Anlatıldıysa tatmin edici buldunuz mu? Anlatılmadıysa bir sınır ötesi operasyonun olmaması için ön koşul nedir?'' sorusu üzerine Erdoğan, Rice'ın konuşmasının tam metninin kendisine ulaşmadığını bildirdi. Erdoğan, şunları kaydetti:

''Sizin sorunuz çerçevesinde bir bilgi almış bulunuyorum. Fakat yapılan görüşmenin bana göre netice verdiği ortada. Bizler de bugün Milli Güvenlik Kurulunda (MGK) yaptığımız görüşmeden sonraki basın açıklamasında bazı çerçeve bilgileri sizlere yansıttık. Siyasi ve askeri anlamda ne gibi adımlar atılacağı ve bu konuda Bakanlar Kurulumuzun bir tavsiye kararıyla çerçeveyi çizmesi noktasında basın açıklamasında ifade kullanılıyor. Aynı şekilde ekonomik yaptırımlar noktasında gene bir tavsiye kararı var. Bunlar üzerinde bizzat çalışmalarımızı yapacağız. Ama her şeyden önce bizim oyalanmaya artık tahammülümüzün olmadığını daha önce söyledik. Ve bu oyalanma bundan sonra mümkün değil. Biliyorsunuz bu işler konuşulmaz, yapılır.

Yine basın mensubu arkadaşlarımdan lütfen bu sürece katkı vermelerini... Gerek ara başlıklarda, gerek köşe yazılarında... Çünkü bizim birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız çok önemli. Bunda çok başarılı olmamız lazım. Tahriklerle herhangi bir yere varmamız mümkün değil. Ve Hükümet olarak Parlamentomuzdan almış olduğumuz yetkiyi ilgili kurumlarımızla mutabakat içinde ne yapılması gerekiyorsa onu yapacak iradeyi zamanında ortaya koyarız. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Bunun özellikle altını çizerek vurgulamak istiyorum.''

Başbakan Erdoğan, ''Sayın Rice gerekirse istihbarat desteği de sağlayabileceklerini söyledi. 5 Kasım'da ABD (http://www.haberler.com/abd/) Başkanı Bush ile bir araya geleceksiniz. ABD (http://www.haberler.com/abd/) ile ortak bir operasyon söz konusu olabilir mi?'' sorusu üzerine şunları kaydetti:

''Arkadaşlar, bunu burada mı konuşalım. Bu akşam zaten Dışişleri Bakanı kendisi bazı açıklamalar yaptı. Burada herhalde bu kararı ben tek başıma verecek değilim. Ama biz böyle bir adım attığımız zaman bunu Bakanlar Kurulumuz ve ilgili kurumlarımızla konuşuruz. Eğer ABD (http://www.haberler.com/abd/) ile müşterek bir şey yapacaksak, eğer üçlü bir mekanizma çalışacaksa, bunu göreceksek bunlar değerlendirmemiz içine alınabilir. Ama, dediğimiz gibi Türkiye, kendisi, eğer atacağı bir adım varsa, bunun vakti geldiyse bu adımı atar. Ama bunu gazeteler yazdı diye atmaz. Veyahut da bazı siyasiler istedi diye bu adımı atmaz. Bunun askeri gerekçeleri oluşur ve bu gerekçeler oluştuğu anda bu adım atılır. Bu konuda ne dedik? Bunun bedeli neyse bu bedel ödenir ve gerekli olan bedeli ödettiririz. Bu irade bizim bedelimizde var, bizim silahlı kuvvetlerimizde var.'' (Anadolu Ajansı

YAKISIKLI
10-25-2007, 02:50
Hakkari'de Türk askerlerine yapılan saldırı sonrasında yurt genelinde terör örgütü PKK (http://www.haberler.com/pkk/)'ya yönelik düzenlenen protestoların ardı arkası kesilmiyor. Adana'da valiliğin izinsiz gösterileri yasaklamasına rağmen akşam saatlerinde, engelli, kadın, çocuk, yaşlı ve geneçlerden oluşan bir grup ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütünü bir kez daha lanetledi.

Ulus Caddesi'nden Abdinpaşa'ya doğru yürüyen vatandaşlardan kadınlar asker türküleri söyleyerek öfkelerini dışa yansıtırken, diğer katılımcılar terör örgütü alehine sloganlar attı. Çevik Kuvvet Polisi'nin kontrolünde yürüyen grup, daha sonra sesiz bir şekilde dağıldı. (Cihan Haber Ajansı)

YAKISIKLI
10-25-2007, 02:52
http://resimler.haberler.com/haber/053/bir-millet-ayakta_o.jpg (http://www.haberler.com/resim.asp?haber_id=1058053)


Türkiye teröre karşı tek yürek oldu. Hakkari’de cumartesi geceyarısı gerçekleşen kalleş saldırının duyulmasıyla pazar sabahı başlayan gösteriler, dün de sürdü. Gümüşhane’den Edirne’ye, Samsun’dan Antalya’ya tüm Türkiye’de işini, okulunu bırakarak meydanlara koşanlar, sağanak yağmura altında bile saatlerce terörü lanetledi, hainlere karşı tek yumruk olarak kenetlendi.

HAKKÁRİ’de, geçtiğimiz cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 00.20 sıralarında PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’lı teröristlerin kalleş saldırısıyla başlayıp saatlerce süren çatışmada 12 Mehmetçiğin şehit düşmesinin ardından tek yumruk olan Türkiye, dün de sokaklardaydı. Saldırı haberinin duyulmasıyla pazar sabahı Türkiye’nin her yerinde başlayan ve aralıksız dün de süren gösterilerde sokaklara akan 70 milyon, dün de ellerinde bayrak ve pankartlarla PKK (http://www.haberler.com/pkk/) terörünü lanetledi. Bazı kentlerdeki gösteriler özetle şöyle:

ADANA: Protesto eylemine, çocuğundan yaşlısına 500 şehit yakını katıldı. Şehitlerinin fotoğraflarını taşıyan, yazdıkları şiirleri okuyan ailelere lise öğrencileri de destek verdi. 50 yaşındaki şehit annesi Selma Ünal, üzerindeki asker giysisi ve asker selamıyla dikkat çekti.

KOCAELİ: Gölcük İlçesi’nde ’Teröre Lanet’ mitinginde 3 bini tersane işçisi, yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Hakkári’de şehit edilen askerler için önce saygı duruşunda bulunan kalabalık daha sonra İstiklal Marşı’nı okudu. Ardından Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Daha sonra üzerinde Abdullah Öcalan (http://www.haberler.com/abdullah-ocalan/)’ın ve Bush’un fotoğraflarının bulunduğu kuklalar yakıldı.

İZMİR: Sağanak yağışa rağmen binlerce vatandaş, terör örgütü ve terör örgütüne destek verenler atılan sloganlarla lanetlendi. Birlik ve beraberlik mesajlarının da verildiği mitingde, Hakkari Yüksekova’da şehit olan 12 askerin tek tek isimlerinin okunmasına, meydandakiler tarafından "burada" şeklinde karşılık verildi.

ÇANAKKALE: Cumhuriyet Meydanı’nda Türk Bayrakları ve şemsiyeleri ile bir araya gelen kalabalık saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okuduktan sonra, ’Kahrolsun PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’, ’Hepimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ’Vatan sana canım feda’, sloganları attılar. Kalabalık, şehit edilen 12 askerin isminin tek tek okunmasının ardından ’Burada’ diye haykırdı.

GAZİANTEP: Demokrasi Meydanı’nda başlayan yürüyüşe katılanlar, şehitler için saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu. Katılımcılar, Gaziantepli Piyade Komando Er Mehmet Cücük’ün cenaze törenine katılmak için Ulu Cami’ye gitti.

GİRESUN: Giresun Üniversitesi öncülüğünde 35 sivil toplum örgütünün desteğiyle düzenlenen ’teröre lanet’ yürüyüşüne 20 bin kişi katıldı.

ERZURUM: Atatürk Üniversitesi’nde oluşan tepki seline 30 bine yakın öğrenci katıldı. Yapılan protesto yürüyüşünde her biri 50 metre uzunluğunda 15’e yakın Türk bayrağının eller üzerinde taşındığı yürüyüş sırasında akademik giysileriyle etkinliğe katılan bilim adamları, öğrencileriyle birlikte slogan atarak terörü lanetledi. Rektör Prof.Dr. Yaşar Sütbeyaz, "Sabrımız tükendi" dedi.

EDİRNE: Trakya Üniversitesi öğrencileri ve öğretim görevlileri, terörü lanetlemek için bir araya geldi. Rektörlük binası önünde toplanan yaklaşık 10 bin öğrenci ellerindeki Türk bayrakları ile askeri kışlaya yürüdü. Burada bayraklarını sallayan ve ’En büyük asker bizim asker’ sloganları atan öğrencilere askerler alkışlarla karşılık verdi.

SAKARYA: Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’ndan bir grup öğrenci, Adapazarı 1’inci Piyade Tugay Komutanlığı Çark Kışlası’na yürüyerek askere destek verdi. Kışlanın önüne gelen öğrenciler saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudu. Öğrenciler adına Mehbir Elbirlik, Tugay Komutanı Tuğgeneral Seyhan Ceyhan’a iletilmek üzere Personel Yüzbaşı Abdullah Tombuloğlu’na Türk bayrağı hediye etti.

GÜMÜŞHANE: ’Hepimiz Mehmetiz’ mitingine yaklaşık 20 bin kişi katıldı. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, ’Kahrolsun PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’, ’Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ’İşbirlikçi ABD’, ’Vatan sana canım feda’, ’Hepimiz Türküz, hepimiz Mehmetiz ve ’Sabır sizin olsun, öfke bizimdir’ sloganları attı. Mitinge Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu ve Belediye Başkanı Mustafa Canlı da katıldı.

KIRŞEHİR: Düzenlenen mitinge yaklaşık 25 bin kişi katıldı. Yürüyerek Ahi Meydanı’na kadar gelen kalabalık, sık sık ’Kahrolsun PKK (http://www.haberler.com/pkk/)’, ’Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları attı. Gruptan ayrılan birkaç kişi DTP il binasını taşladı.

BOLU: Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden yaklaşık 1500 öğrenci Türk bayrakları ve sloganlarla terörü lanetledi. Şehit 12 askerin isimlerinin yazılı olduğu Türk bayraklı bir tabut taşıyan öğrenciler, Bush, Talabani, Barzani ve Öcalan’ın fotoğraflarını yaktı.

ANKARA: "Şehitleri Anma Yürüyüşü" düzenleyen Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri terör saldırılarını kınadı. ODTÜ Kampüsünde toplanan kalabalık öğrenci grubu, Türk bayrakları açarak, "ODTÜ uyuma, şehidine sahip çık", , "Ne mutlu Türk’üm diyene" sloganları attılar.

ZONGULDAK: Madenci Anıtı önünde toplanan 20 bin kişi, terör örgütü PKK (http://www.haberler.com/pkk/) aleyhine sloganlar atarak terörü lanetledi. Şehitler Anıtı önünde de, şehit düşen 12 askerin isimleri okundu, ’Burada’ diye haykırıldı. 12 dakikalık saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu.

Bayrak satışı patladı

TÜRKİYE’nin dört bir yanında terör örgütünü lanetlemek için Türk bayraklarıyla sokaklara çıkan vatandaşlar, bayrak satışlarını artırdı. Erzurum’da, cadde ve sokaklar ile evler ve işyerleri bayraklarla donatıldı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından gece sabaha kadar kentteki tüm elektrik direklerine yaklaşık 15 bin Türk bayrağı asıldı. CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş da, terörü lanetlemek amacıyla ev (http://cluster.linkz.net/ztxt/ct?p=77&ka=171) ve işyerlerine asmaları için halka 65 bin Türk Bayrağı dağıtacaklarını söyledi. Karataş, bayrakları ücretsiz vermeleri için 28 ilçe başkanına teslim etti.

YAKISIKLI
10-25-2007, 03:00
Amerikan başkentinde bir kaç gündür ılık rüzgarlar esiyor. Ankara'ya da ulaşmış olmalı. Türkiye'nin gücü ortaya çıktı, dost-düşman tarafından önemi bir kez daha kabullendi.

Ramazan ayı sonunda ABD (http://www.haberler.com/abd/) Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin Ermeni tasarısı lehinde oy vermesini takip eden gelişmeler son bir haftada rota değiştirdi. Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy'u geriye çağrılması, TBMM (http://www.haberler.com/tbmm/)'nin Erdoğan hükümetine PKK (http://www.haberler.com/pkk/) teroristlerinin üslendikleri yerlerde peşine düşmek için sınır ötesi operasyonlarına yetki vermesi, Türk-Amerikan ilişkilerinde gerginlik dozajının tırmanışa geçmesi Washington'da sağduyunun yeniden öncelik kazanmasına yol açtı.

Tasarının bayraktarı Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin uyuşmaz tutumunu gözden geçirmesine sebeb oldu. Meclis Başkanı'nın seçim bölgesi, Amerika'daki ermenilerin en yoğun olduğu California eyaleti. Meclis Dışilişkiler Komitesi'ni başkanı Macar yahudisi Tom Lantos ile tasarıyı hazırlayan Adam Schiff, George Radanovich ve Anna Eshoo'da gene bu eyaletten seçilen demokrat milletvekilleri. Trajik 1915 olaylarının 'soykırımı' olarak tanımlanması girişimini Pelosi '' Biz Erdoğan hükümetine karşı değiliz, soykırımının sorumlusu Osmanlı İmparatorluğu'dur.'' diye savunarak kısa zamanda Temsilciler Meclisinde onay oylamasına sunulacağını söylüyordu.

Oysa Ankara'nın şiddetli tepkisine ilaveten Amerika'daki Türklerin Beyaz Saray ve Kongre'ye yönelik protesto mesaj kampanyaları, Türk Amerikan İş Konseyi'nin New York'ta üst düzey yatırımcı konferansının son anda iptali ile gelişmeler birbirini izlemeye, ibre yavaş yavaş Türkiye lehine dönmeye başladı. Lider ülkenin en güçlüsü Yahudi lobisinin temel direği ADL (Karalama ve İnkara Karşı Birlik)in başkanı Abraham Foxman kısa süre önce açıkladığı soykırımı lehindeki tutumunu değiştirdi. Başkan Bush ile kabinesinde dışişleri ve savunma bakanları tasarıya imza atan milletvekillerini arka arkaya arayıp ''Irak hala istikrara kavuşmuş değil. Savaş devam ediyor.Askeri malzemelerin yüzde 70'i Türkiye üzerinden Irak ve Afganistan'a taşınıyor.Türkiye bölgede büyük güç. Laik müslüman aleminde tek demokrat ülke ve Amerika'nın müttefiği. Türkiye'yi kaybetmemiz ulusal yararlarımız, Irak harbinin gidişatı, terörle mücadelemiz için felaket olur.'' mesajını verdiler. Madeleine Albright ve Colin Powell dahil sözleri hala dinlenen 8 eski dışişleri bakanının da ABD (http://www.haberler.com/abd/) Kongresi'ne benzer mealde ikaz çağrısı hayli etkili oldu.

Akabinde ileri gelen basın organlarında nüfuzlu köşe yazarları Irak'ta çatışmalar süregelirken Türkiye'nin dışlanacağı girişimlerin tehlikesini vuguladılar. Sağ eğilimli yazar Charles Krauthammer '' Mezalim 90 yıl önce oldu. Sorumlu olan imparatorluk artık mevcut değil. Halen hayatta olan 102 yaş altında tek bir Türk olaylardan mesul tutulamaz. Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan dahi Türk ermenilerinin tasarıya karşı çıktığını,olayın Amerikan iç politikasının ürünü olduğunu bildirdi.Birinci Dünya Harbi'nde Almanlarla birlik olan Türkler şimdi bizim gerçek dostumuz. Dostlar gereksiz yere dostlarını düşman etmeye çalışmazlar.''diye Türkiye'ye destek verdi.

Saygın The Wall Street Journal gazetesinde yayımlanan başyazılarda Nancy Pelosi, ABD (http://www.haberler.com/abd/) dış politikasına yön verme gayretinden eleştirildikten sonra '' Tasarı 1915 Ermeni soykırımında ötürü Türkiye'yi suçluyor. Sorun ise 2007 yılında Türkiye,Amerika'nın Irak'ta giderek artan başarılarına zarar verecek güce sahip. Meclis Başkanı Pelosi'nin bunu hedeflediğini düşünmek istemiyoruz.

Türk-Amerikan dostluğu her iki ülkede dar görüşlü politikalarla tahrip edilemeyecek kadar önemlidir.'' görüşünü sayfalarına taşıdı. Yüksek tirajlı California merkezli Los Angeles Times hafta sonundaki bir başyazıda ''Dünyanın en çabuk ateşlenen bölgesinde ılımlı islam ülkesinin hükümetini sıkıntıya sokmayı niye gerekli görüyoruz? Hem de böyle bir zamanda.'' sorusunu ortaya attı.

Amerika içinde Pelosi ve taraftarlarına yönelik yoğun baskı, meyve vermeye başladı. Soykırımına destek veren milletvekilleri tasarıdan imzalarını çekiyorlar.Pelosi bugün oylamaya sunulması halinde tasarının onaylanmayacağını farkettiği için soykırımını meclise getirmekte istekli görünmüyor.

Washington siyasi çevrelerinde son gelişmeler Türkiye'nin yalnızca bölgesinde değil yerkürede ne denli büyük, güçlü ve önem taşıyan bir devlet olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Acaba büyüklüğümüzün farkındamıyız?

haso
11-11-2007, 21:25
Ankara'da Genelkurmay Başkanlığı'nca yapılan soruşturmadan sonra Van'a gönderilen 8 asker, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Askeri Savcılığı'na çıkarıldı. İfadelerine yeniden başvurulan 8 asker, "Suçun vasıf ve mahiyeti askeri disiplini aşırı derecede sarsmış olması, büyük zararlar doğuran emre itaatsizlikte ısrar suçunun işlendiğini gösteren kuvvetli delilerin bulunması ve izinsiz olarak başka ülkenin topraklarına geçmek" suç ve gerekçeleriyle tutuklanma talebiyle Askeri Mahkeme'ye sevk edildi.
Askeri Mahkeme 8 askerin ifadelerini aldıktan sonra, tutuku yargılanmalarına karar verdi. Tutuklanan askerler Van Askeri Cezaevi'ne gönderildi.

Van Barosu tarafından görevlendirilen Av. Ramazan Korkmaz, sanık askerlerin ifadelerinde söz konusu suçlamaları reddettiğini ve emre ittiatsızlık yapmadıklarını belirttiklerini söyledi.

haso
11-11-2007, 21:40
Önce terörist başının fotoğrafı önünde tutanağa imza attı, sonra eşinin en çok aranan PKK'lılar listesinde olduğu anlaşıldı. Şimdi de Fatma Kurtulan'ın dağda askeri eğitim aldığını gösteren elinde makineli tüfekli fotoğrafı ortaya çıktı.
Dünyada eşi görülmemiş bu manzaranın ardından Türkiye'de yer yerinden oynadı, herkes bunu konuştu DTP ise "Fotoğraftakinin Kurtulan olmadığını anlamak için uzman olmaya gerek yok" açıklamasında bulundu.
Şimdi kamuoyu, gündüz milletvekili, gece terörist görüntüsü veren Meclis'in bu üyesinden açıklama bekliyor.... http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/4430340.jpg

başak
11-11-2007, 21:43
bir ülkeyi bu olanlardan daha kötü ne utandırabilir acaba

salih
11-11-2007, 21:46
Onlar utansın,biz değil.....
Bu ülkenin ekmeğini yeyip,sonra böyle yapacaksın......
Bize, ekmeğini yediğimiz insanlara ömrümüz boyunca saygı ve sevgi gösterilmesi gerektiği büyüklerimiz tarafından öğretildi.......
YAZIKLAR OLSUN.......

Admin
11-30-2007, 10:34
http://www.internethaber.com/images/news/9157.jpg

Isparta yakınlarında düşen uçakta bulunan 56 kişinin isimleri açıklandı.
Isparta üzerinde düşen yolcu uçağında bulunan 49 yolcunun isim listesi açıklandı...

TÜRKİYE'Yİ ACIYA BOĞAN LİSTE

http://www.internethaber.com/images/other/1.20071130111933.jpg

Admin
11-30-2007, 10:35
http://www.internethaber.com/images/news/51585.jpg
Uçağın enkazına ulaşıldı. Ekip arasında yer alan muhabirin izlenimleri çarpıcı..
İstanbul'dan Isparta'ya giderken, Isparta'nın Keçiborlu ilçesine bağlı Çukurören ve Yenitepe köyleri arasındaki Türbetepe mevkisine düşen uçağın enkazına ulaşıldı.

AA Isparta muhabiri Hatice Özdemir, jandarma ekipleriyle birlikte uçağın enkazına ilk ulaşanlar arasında yer aldı. AA muhabiri Özdemir, uçağın büyük ölçüde hasarlı olduğunu belirterek, gözlemlerini şöyle aktardı:

''Uçağın enkazına ulaştık. Enkaz Türbetepe'deki orman gözetleme kulesine yakın bir yerde. Cesetler ortalıklarda görünüyor. Eşyalar ve uçağın parçaları dağılmış vaziyette. Uçağın ön ve arka tarafı parçalanmış. Kanat uçları kırık, cesetler ve uçak parçaları geniş bir alana yayılmış. Cesetlerin kimileri koltuklarla birlikte duruyor.

Jandarma ekipleri enkazı güvenlik çemberine almaya başladı. Çevredeki köylerde yaşayan vatandaşlar da enkaz bölgesine geldi. Jandarma, sivil vatandaşları enkaza yaklaştırmıyor. İlk gözlemlerime göre kazadan kurtulan yok. Cesetler torbalara konulmaya başlandı.''

Admin
11-30-2007, 10:36
http://www.internethaber.com/images/news/51595.jpg
Enkaz alanına ulaşan ekipler şok eden görüntüyle karşılaştı. Uçağın gövdesi kısmen sağlamdı. Ancak kazadan sağ kurtulan olmamıştı. Cesetlerin bir kısmı enkaz alanına yayılmıştı. İşte olay yerinden ilk fotoğraflar:

http://www.internethaber.com/images/other/1.20071130105112.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/u.20071130090910.jpg

http://www.internethaber.com/images/other/2.20071130105130.jpg

http://www.internethaber.com/images/other/3.20071130105148.jpg

http://www.internethaber.com/images/other/5.20071130105241.jpg

http://www.internethaber.com/images/other/uu.20071130090924.jpg

http://www.internethaber.com/images/other/5.20071130104430.jpg

http://www.internethaber.com/images/other/uuu.20071130090944.jpg

http://www.internethaber.com/images/other/4.20071130105047.jpg

Admin
11-30-2007, 10:38
http://www.internethaber.com/images/news/51605.jpg
Havaalanında gözyaşı sel oldu

Düşen uçağın ardından yakınlarına ulaşmak isteyenler acı haberle yıkıldı.

Düşen uçağın ardından Isparta'da acı hüküm sürüyor. Yolcu yakınları havaalanında yakınlarının naaşlarına ulaşmaya çalışıyor. Hala içlerinde bir umut taşıyorlar. Bu umutla ve acıyla güvenlik şeridini aşmaya çalışanlar da oluyor. Ama 49 yolcudan maalesef kurtulan yok.
Yolcu yakınları Isparta'ya gönderildi

Bu arada Atatürk Havalimanı'na gelen yolcu yakınları Isparta'ya gönderildi. Uçağın pilotun kule ile "normal alçalma ve meydanı gördük" irtibatından sonra radardan kaybolduğu belirtildi.


http://www.internethaber.com/images/other/1.20071130085303.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/2.20071130085315.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/3.20071130085324.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/4.20071130085331.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/5.20071130085339.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/1.20071130110240.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/2.20071130110249.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/3.20071130110302.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/4.20071130110311.jpg

Admin
11-30-2007, 10:39
Hosteslerin son gülümsemesi

Uçakta yolcularla birlikte mürettebat da öldü. Hosteslerin fotoğrafları yayınlandı.

Isparta üzerinde düşen yolcu uçağında bulunan ve hayatını kaybeden 7 mürettebat açıklandı...

Mürettebatın isimleri:

İstanbul-Isparta seferini yaptığı sırada düşen Atlasjet Havayolları'na ait uçakta bulunan teknisyenin Alaattin Çelik Gürtürk olduğu bildirildi.

Atlasjet Havayolları'ndan yapılan yazılı açıklamada, uçakta World Focus Havayolları personelinden Kaptan Pilot Serhat Özdemir, İkinci Kaptan Tahir Aksoy ve Kabin Amiri Çağatay Şirin'in bulunduğu bildirilmişti.

Uçakta, Atlasjet personelinden ise hostesler Mana Topçu, Sinem Hatice Vurgun ve Mumine Bulut'un görev aldığı kaydedilmişti.
Hayatını kaybeden hosteslerin resimleri de basına dağıtıldı:
http://www.internethaber.com/images/other/hostes1.jpg
SİNEM HATİCE VURGUN
http://www.internethaber.com/images/other/hostes2.jpg
MÜMİNE BULUT
http://www.internethaber.com/images/other/hostes3.jpg
MANA TOPÇU

Admin
11-30-2007, 10:42
MD 80’lerin sicili kabarık

Isparta'da düşen MD 80 serisi uçaklar bugüne kadar birçok ölümlü kaza yapmış.

Isparta’da düşen Mcdonnell Douglas 80 serisi uçaklar bugüne dek toplam 966 kişinin öldüğü 22 farklı kazaya karıştı.

Mcdonnell Douglas (MD) 80 serisi, orta mesafeli seyahatler için 130 ila 170 yolcu kapasiteli uçaklar olarak tasarlandı ve 1980 yılından itibaren ticari seferlere başladı.

Üretimine 1999 yılında son verilen MD-80 serisi uçaklar, halen American Airlines, Delta ve Alitalia gibi büyük havayolu şirketleri kullanmaya devam ediyor.

Alaska Havayolları’na ait MD-83 tipi bir uçak, 2000 yılında Pasifik’e düşmüş ve kazanın ardından yapılan incelemede bu uçaklarda teknik bir hata saptanmıştı. Bunun üzerine Amerikan Havacılık Dairesi MD-83’lerin 2000 saatte bir olan bakım limitini 650 saate çekmişti.

2005 yılında meydana gelen Swissir kazasının ardından ise, MD serisi uçaklarda kullanılan yalıtım materyalinin yanıcı olduğu ortaya çıkmıştı. Amerikan Havacılık Dairesi, bu materyalin yenilenmesini istemişti.

Ancak bu değişiklik çok pahalı olduğu için bazı havayolu şirketler uçakları seferden kaldırmayı tercih etmişti.

80 serisi uçakların mukabili olarak Boeing 737-400 ve Airbus A320 gösteriliyor.

DÜŞEN UÇAK MD 80 SERİSİNDEN

Isparta'da düşen MD83 tipi yolcu uçağı 53185 imalat numarası ile 1994'te üretildi. Çift motorlu, 165 koltuk kapasiteli TC-AKM tescil işaretli uçak, World Focus Havayolları'ndan önce 1994-1999 arasında Amerikan Reno Air, 1999- 2001 arasında Amerikan Havayolları, 2001-2005 arasında Türk Free Bird Havayolları'nda uçtu.

World Focus Havayolları tarafından 20 Mayıs 2005'te filoya katılan uçak, bir dönem Türk Hava Yolları'na da kiralandı. "MDNM"MD83 tipi uçak, 29 Temmuz 2007'de uçuş ekipleriyle birlikte Atlasjet'e kiralandı.

GULUN K@DIRI
11-30-2007, 10:44
emeĞİne SaĞlik Abi GerÇekten TÜrkİyeyİ Üzecek Bİr Haber Cenabi Hakkim Ölenlere Rahmet Kalanlara Ise Sabir Versin

haso
01-04-2008, 02:39
7Gm2PlmADcA
Yolda ayağı kayarak elinde bebeğiyle yere düşen kadın otomobilin altında kaldı. Karla kaplı yolda duramayan otomobil, altına aldığı kadını metrelerce sürükledi. Yoldan geçen soğukkanlı bir vatandaş arabanın altında kalan annenin elinden, son anda dört aylık bebeği çekerek kurtardı.

Ankara'nın Elmadağ ilçesine gece 04.00'den itibaren yoğun bir şekilde kar yağdı. İlçenin en işlek caddelerinden Cumhuriyet Caddesi, tuzlama ve kar küreme çalışmalarının polisin ve vatandaşların tüm uyarılarına rağmen belediye tarafından zamanında yapılmaması üzerine cadde kaygan bir zemine dönüştü. Kaygan yol, sürücülerin bir anda korkulu rüyası oldu. Otomobillerin caddede kayarak sağa sola çarptığı yolda facia adeta geliyorum dedi.

Sabah evinden dört aylık bebeğiyle yola çıkan 21 yaşındaki anne Şükran Or, Cumhuriyet Caddesi üzerine geldiğinde bebek çantasında taşıdığı bebeği Azra Or ile birlikte yere düştü. Kar üzerinde elinde bebeği kaymaya başlayan Şükran Or, yolda kendisi gibi kaymaya başlayan 06 CNG 13 plakalı Muvahit Keser'in kullandığı taksinin altında kaldı.

Bir anda taksinin altında kalan kadının çığlık çığlığa bağırması vatandaşları harekete geçirdi. Kadının yanında yere düştüğünü ve elinde bebeği bulunduğunu farkeden Serhat Küçükceylan isimli vatandaş, soğukkanlı bir hareketle annenin elinden Azra Or'u alarak otomobilin altında ezilmekten kurtardı. Bu sırada otomobilin altında kalan Şükran Or caddenin başından sonuna kadar metrelerce sürüklendi. Arabanın durmasıyla birlikte kadını kurtarmaya koşan vatandaşlar ve polisler, otomobilin tekeri arasına sıkışan kadını çekerek kurtardı. Otomobilin altında ölüm-kalım savaşı veren Şükran Or aracın altından çekilerek ayağa kaldırıldı. Ayakta duramayan kadın aldığı darbelerinde etkisiyle kendini kurtaran polislerin kolları arasında bayılayarak yere düştü.

Olay yerine hızlı bir şekilde gelen sağlık ekipleri can pazarına dönüşen kaygan yolda ölümün eşiğinden dönen anne Şükran Or'u sedyeye alarak hastaneye kaldırdı. Dört aylık bebek Azra Or ise daha sonra kendisini kurtaran Serhat Küçükceylan tarafından annesine hastanede teslim edildi. Aynı caddede bir çok aracın kaydığı ve maddi hasarlı kazalara sebep olduğu görülürken, vatandaşlar da düşme tehlikesi geçirdi.
Öte yandan, Anne Şükran Or'un hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken, daha önce tuzlama ve kar küreme çalışması yapmayan belediye ekipleri, yaşanan olayın ardından hemen caddeye gelerek çalışmalara başladı.

başak
01-04-2008, 11:50
tv de izlediğimde şok oldum allaha şükürki o tekerlekler dönmedi ve o bebeği kurtardılar

salih
01-19-2008, 15:40
Kumburgaz'daki bir sitenin bekçisi tarafından çekilen görüntüler, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi'nin "Dünyada ilk defa 2 dünya dışı varlık görüntülendi" açıklamasıyla basına dağıtıldı.

http://img.mynet.com/ha3/u/ufo.jpg

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan'ın, kafaları karıştıran görüntülerle ilgili "Dünyadaki bazı madenler veya altınlar için geliyor olabilirler" sözleri, tartışmaları da beraberinde getirdi. Kumburgaz'da bir sitenin bekçiliğini yapan Yalçın Yalman tarafından çekilen görüntülerde, ışıklı cismin içerisindeki 2 silüet dikkat çekerken, Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi söz konusu görüntüleri "Dünyada ilk defa 2 dünya dışı varlık görüntülendi" açıklamasıyla basına dağıttı.


Alıntıdır.....

deterium
01-20-2008, 17:53
aßiciğim ßence ßu tür şeylerin gerçek olabilme ihtimali var ..Fakat kanıtlar teori yapacak kadar değil ... Daha hipotez aşamalarındalar .... ßuna göre haßer yapmak ßoş iş ßence ....

YAKISIKLI
01-20-2008, 20:37
HABER :

Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak Türkiye'de pek çok kişinin girdiği "youtube.com" sitesine erişimin engellenmesi talebinde bulundu.

Sitede Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edildiğini ve yapılan yayının durdurulması isteğinin yerine getirilmediğini belirten savcı Kayral, siteye Türkiye'den erişimin yasaklanmasını istedi.

Mahkeme, siteye gerişimi engellerse Türkiye de ilk kez "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun"a muhalefet edildiği gerekçesiyle bir site yasaklanmış olacak.


Bu haber bugün çıktı (şurada (http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=123702)) ve şu anda YouTube (http://www.youtube.com/) açılmıyor. Sunucu hatası falan da değil çünkü proksi ile, DNS değiştirerek falan girmek mümkün. Bir süre daha YouTube'u göremeyeceğiz gibi. Bu yasak 04 / 05/ 2007 tarihindan kabul edilen " Internet Kanunun" Madde 8 in b bendinde yer alan 25/07/1951 tarihli ve 5816 sayılı ATATÜRK Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunda yer alan suçları icerdiği icin Mahkeme tarafından engellenmiştir.

KAYNAK : Masalca Forumları
http://site.mynet.com/emter/youtube.jpeg.jpg

deterium
01-20-2008, 20:39
Teşekkürler ßilgilendirdiğin için ....

Cengiz19
01-20-2008, 20:39
videyu gördüm kapatılması yerine farklı bi çare bulunmalı böyle zırt bırt kapanma olmaz

YAKISIKLI
01-20-2008, 21:08
Ortim aslında bakarsan iyi etmişler biz site sahiplerine prim verirsen bu sefer bu tur olaylar cogalacak onun icin prim vermemek gerekir bir yandan iyi olmus site sahipleri bunların onlemini alır aklı basına geldiğinde

ABHAZYALI_41
01-20-2008, 21:09
aynen tsk bende giremiom zaten herkes sordu neden giremioz youtubeye dediler YÜCE ATATÜRKE HAKARET diye kapatılmış

dj_gkhn
01-20-2008, 23:20
sizce ne olur tekrar açılırmı ki? tamam yaptıkları büyük bi ayıp ama nette de youtube siz vakit geçmiyor bazen:S

salih
01-20-2008, 23:30
Youtube yöneticilerinin yerinde olsam,isim değiştirir,yine yayına sokarım.Yalnız burada benim sizlerin dikkatini çekmek istediğim başka bir şey var...
Bu hakaret olayının içeriğini bilmeden yorum yazmam doğru değil,fakat olay madem ki hakaret,buradan yola çıkmak istiyorum...
Eğer bu hakaret eden kişiler Atatürk'ü tanımış,onun hakkında bilgi sahibi olsalardı,bu tür yayınları yapmazlardı...Demek ki,Atatürk'ü her ne kadar Dünya tanıyorsa,tanımayanlar da çıkabiliyor demektir...
İyi tanıtamamışız...

LaNeTLee
01-23-2008, 14:34
görmeden inanmam..!!

Cengiz19
01-23-2008, 22:41
http://www.internethaber.com/images/news/21578.jpg
Youtube yasağı KALKTI

Erişimi yasaklanan video paylaşım sitesi YouTube'un yasağı kaldırıldı.

Geçtiğimiz hafta Atatürk'e hakaret içeren videoların kaldırılmaması üzerine 4 günden bu yana erişimi yasaklanan video paylaşım sitesi YouTube'un yasağı kaldırıldı.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak Türkiye'de pek çok kişinin girdiği "youtube.com" sitesine erişimin engellenmesi talebinde bulunmuştu.

Sitede Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret edildiğini ve yapılan yayının durdurulması isteğinin yerine getirilmediğini belirten savcı Kayral, siteye Türkiye'den erişimin yasaklanmasını istemiş ve siteye erişim engellenmişti.

Admin
01-31-2008, 16:32
Kulakları sağır eden bir patlama meydana geldi... Sokak harabeye döndü, cesetler etrafa dağıldı.

İstanbul Davutpaşa Çiftehavuzlar'da iş merkezinde şiddetli bir patlama meydana geldi. 5 katlı binanın 2 katı tamamen çöktü. .


Binanın bulunduğu sokak harabeye döndü.. Binadan savrulan taş parçaları ve duvar blokları onlarca metre öteye savruldu.

5 bin metrekarelik İş merkezinin ön cephesi komple yıkıldı.


Herkes panik içinde dışarı çıktı, insanlar sağa sola koşturdu.

Ambulanslar hastanelere yaralı taşıdı. Çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği patlamada 70'e yakın kişi yaralandı. Enkaz altından ise dakika başı çıkarılan cesetlerle ölü sayısı sürekli arttı.


BÜYÜK İHMAL

İlk bilgiler patlamaya kalorifer kazan dairesinin yolaçtığı yönündeydi. Ancak saatler ilerledikçe olayın ardındaki ihmal ortaya çıktı.

Patlamaya binanın üçüncü katındaki maytap üretim atölyesininin neden olduğu kesinleşti. Bu atölyenin ruhsatsız olduğu ve kaçak üretim yaptığı belirlendi.

Maytap firmasının hemen altındaki katta da boya üretiminin yapıldığı belirlendi. Boya yapımında kullanılan sentetik maddeler de patlamayı büyüttü.

Görgü tanıkları da binada 2 ayrı patlama olduğunu söylüyorlar. Patlamadan sonra gökyüzüne beyaz bir bulut dalgası yükseldi.
http://www.internethaber.com/images/news/55453.jpg


İş hanındaki patlamada bilanço ürkütücü boyutlara çıktı. İşte gelen son bilanço;

Davutpaşa'daki patlamanın bilançosu ürkütücü... Vakıfgureba ve Haseki hastanesi yaralılarla dolup taştı...

İlk anda 2 olarak açıklanan ölü sayısı 20'ye yükseldi. İl Sağlık Müdürü Mehmet Bakar ölü sayısının 20’ye yükseldiğini söyledi. Patlamada hayatını kaybedenlerden 5 kişinin isimleri belirlendi. Ünver Vural, Halit Altan, Kadir Cesur, Zübeyir Bal ve Yaşar Kara...

Davutpaşa'da meydana gelen patlamada yaralı sayısı ise 117 olarak açıklandı.

Enkaz altında ise 2 kişinin olduğu belirtildi.

KİMLİKLERİ BELİRLENEN YARALILAR
Ağır yaralı olarak Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların isimleri şöyle: ''Nazan Akbulut, Tevriz Akbulut, İlhan Nizli, Mustafa Aydoğan, Nuriye Şahin, Ramazan Kaçi, Hasan Altay, Kamuran Koç, Sedat Onuş, Selçuk Aydoğan, Refik Yılmaz,
Taner Karakılıç, Ali Yılmazer, Selahattin Dukan, Yusuf Dukan, Rasim Mümin, Fırat Danış, Fırat Akarsu, Ümit Güçtekin, Adem Sarı, Kazım Karadeniz, Mehmet Ülger, Necmettin Küçükyıldız, İsmail Kaya, Nurullah Karabarutçu, Refik Yılmaz, Halit Altan, Mahmut Aktaş, Ahmet Aktaş, Enes Aslanbay, Ahmet Kartal, Fatih Dikmen, Öznur Güneş, İbrahim Akkoç, Menderes İnal, Mert Ortaç, Nur Tekin Yılmaz, Kemal Serin, Serkan Tabaklar, Orhan Yıldız, Abdülkadir Ersöz, Çiğdem Sicimoğlu, Reşit Sicimoğlu, Murat Sarsıklı, Enis Bakır, Yıldız Sevim, Gökhan Bekcan, Eyüp Sülük, Serdar Gönül, Ercan Han, Hüseyin Güler, Gamze Ilık, Ersin Ulusal, Mahmut Kara, Ergül Kara, Ramazan Çelik, Mehmet Çulcu, Yücel Gürbüz, Hasan Rahmi Özkarayol, Kenan Özender, Şükrü Gündüz, Erol Güzeloğlu, Yaşar Küçükyıldız, Servet Aydoğan, Erhan Altun, Uğur Önger, Sedat Çelik, Satılmış Haylamaz, Hamit Tetik, Tahile Kılıç, Halil Unutmaz, Hilmi Haylamaz, Ahmet Yıldız, Yasin Dinçer, Arap Akbulut, Mesut Sönmez, İsmail Turgut, Murat Çağlar, Levent Coşkun, Turgay Minuz, Sabriye Kadakal, İskender Mutlu, Canan Taş, İsmail Kanoğlu, Osman Doğan, Mesut Karas, Erol Türkan, Hüseyin Yılmaz, Mehmet Salih Çulcu, Mücahit Yılmaz, Fatih Yılmaz, Bedir Şen, Levent Coşkun, Mehmet Engin, Yavuz Özen, Murat Özen, Ömer Özen, Fırat Doğan, Ayhan Bozdağlı, Lütfü Tanrıöver, Murat Bayındır, Kadir Demirdiler, Osman Duman, Mustafa Aydın, Mehmet Dedek, Sezgin Bayrak, Gani Alıç, Ceyhan Kalaycı, Hatice Aydın, Süleyman Ahmet Gündoğdu, Fikri Aydoğmuş.''
Vakıf Gureba Hastanesi'nde yer kalmadığı için 6 yaralı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye gelen yaralılardan 2'sinin ayakta tedavi edildiği öğrenildi.

Admin
01-31-2008, 16:36
http://www.internethaber.com/images/news/55451.jpgPatlamadan sonra ortalık savaş alanına dönerken, panik ve dehşet dalga dalga yayıldı. Olay yerinde arabalar hurdaya döndü, çevredeki evler de patlamadan hasar gördü.

Olaydan hemen sonra yansıyan görüntüler dehşeti anlatıyor;

İşte o görüntüler;

Z9awshEubMY&eurl

Admin
01-31-2008, 16:49
YAVRUM NERDE ABİ!

http://www.internethaber.com/images/news/55444.jpgPatlamayı haber alan bir baba, olay yerine koştu. Hali ve feryadı yürek dağladı... VİDEO...

Davutpaşa'daki korkunç patlamanın haberini alanlar olay yerine koştu. İş yerinde oğlu çalışan bir babanın feryatları yürekleri dağladı...

Yavrum nerde abi! diye feryad eden baba, binaya girmek istedi. Acılı baba güçlükle binadan çıkarılabildi.

İşte acı feryatlar;

QYibpK20-Zg&eurl

Admin
01-31-2008, 16:55
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/1.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/2.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/3.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/4.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/5.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/6.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/7.jpg
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/8.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/9.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/10.jpg
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/11.jpg

başak
01-31-2008, 16:56
ölenlerin yakınlarına allah sabır versin sanki deprem olmuş gibi

Admin
01-31-2008, 16:58
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/12.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/13.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/14.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/15.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/16.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/17.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/18.jpg
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/19.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/20.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/21.jpg
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/22.jpg

Admin
01-31-2008, 17:04
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/23.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/24.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/25.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/26.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/27.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/28.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/29.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/30.jpg


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/31.jpghttp://galeri.internethaber.com/images/gallery/479/32.jpg

Admin
01-31-2008, 17:08
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/481/1.jpg
DAVUTPAŞA'DAKİ PATLAMANIN ŞİDDETİ HAVADAN BAKINCA DAHA NET ANLAŞILIYOR.


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/481/2.jpg
PATLAMA KOCA BİNANIN ÖZELLİKLE ÜST KATLARINI HALLAÇ PAMUĞU GİBİ ATMIŞ. ÖN CEPHEDEN ESER KALMAMIŞ.


http://galeri.internethaber.com/images/gallery/481/3.jpg
4’ER KATLI BİNADA 2 BİNADA 130'UN ÜZERİNDE İŞ YERİ VARDI. 3 VE 4. KATLAR YOK OLMUŞ VAZİYETTE.
http://galeri.internethaber.com/images/gallery/481/4.jpg
BİRBİRİNE BİTİŞİK İKİ BİNADAN BİRİ PATLAMA SONUCU ÇÖKTÜ.

{ÜNAL}
01-31-2008, 17:53
Allah Herkese Sabır Versin....

deterium
01-31-2008, 19:27
Allah yardımcıları olsun ... :(

Admin
01-31-2008, 22:43
Davutpaşa'daki patlamanın bilançosu ürkütücü... Vakıfgureba ve Haseki hastanesi yaralılarla dolup taştı...

Ölü sayısı 23'e yükseldi. İl Sağlık Müdürü Mehmet Bakar ölü sayısının 23’e yükseldiğini söyledi. Patlamada hayatını kaybedenlerden 12 kişinin isimleri belirlendi.

ÖLENLERİN İSİMLERİ

Azeri uyruklu Davruz Mamadov ile Hasan Akhun, Orhan Saday, Halit Alkan, Ömer Vural, Kazım Mişli, Kadir Cesur, Zübeyir Bal, Hüseyin Taylanoğlu, Ezgi Şimşek, Mustafa Tıskaya ve Yaşar Kara...

{Yagmur}
01-31-2008, 22:48
ALLAH YARDIMCILARI OLSUN ÖLENLERIN YAKINLARINA ALLAH SABIR VERSIN :(((

Admin
02-01-2008, 11:26
Önce patlama sesi duyuldu. Vatandaşlar olay yerine koştu. Aniden ikinci patlama olunca...
20 kişinin öldüğü olayda, 7-8 vatandaşın yangını izlerken ikinci bir patlamanın etkisiyle öldükleri açıklandı.
Vali Muammer Güler, "İlk planda 4. katta bir küçük yangın çıkıyor ve bu binanın bitişiğindeki açık otoparkta 7-8 vatandaşımız, o yangına bakarken hemen akabinde bir patlama meydana geliyor ve o patlama oradaki 8 kişinin ölmesine sebep oluyor" dedi. Güler, hayatını kaybedenlerden 3’ünün sokaktaki vatandaş, geri kalanının da binada çalışanlar olduğunu söyledi.

Admin
02-02-2008, 11:16
http://www.internethaber.com/images/news/55453.jpg


Enkazın altından dram, sefalet ve yarek burkan hayat hiyakeleri çıktı.


Kimliği tespit edilen cenazeler toprağa verilmek üzere Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak memleketlerine götürülürken, cesetleri teşhis için gelenler zor anlar yaşadı. Yakınlarının yaşadığı ümidiyle Adli Tıp'a gelen aileler morgdan gözyaşlarıyla ayrıldı. Teşhis için sıra bekleyen cenaze sahiplerinin anlattığı hikâyeler ise yürekleri yaktı:

'Masraf olmasın' diye işe her gün yaya giderdi

İstanbul'da toprağa verilen Zübeyir Bal'ın, işyerinde sigortasız çalıştığı ve aylık 400 YTL maaş aldığı öğrenildi. Bal, masraf olmaması için her gün Bağcılar'dan işyerinin bulunduğu Davutpaşa'daki atölyeye kadar yürüyordu. Ağır bronşit hastalığı geçirmesine rağmen parasızlıktan hastaneye gidememişti. Arkadaşlarının 'işten ayrıl' demesine karşılık 'Ne yapalım, benim ailem var' diyordu.

Annesine, 'asker olmak istiyorum' diyordu

Üniversite hayaliyle yaşayan Hasan Akhun (21), 4 ay önce patlamanın yaşandığı işhanının karşısındaki kozmetikçide işe başlamıştı. İlk patlamada yaralıların olduğunu duyan Akhun, yardım için işhanına girmişti. Akhun'un iki kardeşi daha vardı. Anne Nafile Akhun, oğlunun, "Anne asker olmak istiyorum. Bu kadar şehit yeter. ÖSS'yi kazanamazsam asker olacağım." dediğini kaydetti.

Enkazdan kurtardığı ceset, ağabeyi çıktı

Halit Alkan, 46 yaşındaydı. Patlamanın olduğu gün her zamanki gibi sabah erken evden çıkarak kardeşiyle işlettiği çay ocağını açtı. İlk patlamanın ardından yan binaya yardım için geçen Alkan'ın cansız bedenini enkaz altından kardeşi Ferhat çıkardı. Ferhat Alkan, ağabeyinin cesedini belki yaşama döner ümidiyle hastaneye kaldırmıştı. Halit Alkan'ın biri 4, diğeri 10 yaşında iki çocuğu vardı.

Ardında gözü yaşlı 5 evlat ve eşini bıraktı

Kazım Nişli (47) yaşındaydı. Uzun zamandan beri yıkama atölyesini işletiyordu. 4,5 yıl önce buraya taşınan Nişli, arkasında gözü yaşlı 5 yetim bıraktı. İki çocuğu evli olan Nişli'nin diğer çocukları liseye gidiyordu. Yanında çalışan İlhan Nişli ise ağır yaralananlardan. Haseki Hastanesi'nde yatan İlhan Nişl,i babasının öldüğünden habersiz. Metin Erdoğan da (39) ardında gözü yaşlı 4 yetim bıraktı.

Kaçmak yerine yardımı seçince hayatını kaybetti

Aslan Doğan, ikisi kız 3 çocuk sahibiydi. 6 aylık yeni evladının heyecanını yaşayan Doğan'ın 4 yaşındaki kızı Birgül ve 5 yaşındaki oğlu Ogün, annelerine sarılarak babalarının arkasından gözyaşı döktü. Doğan, ilk patlamanın ardından kaçmak yerine yaralanan arkadaşlarına yardım için üst kata çıktığı sırada ikinci patlamada hayatını kaybetti. 26 yaşındaki Orhan Soday'ın da iki çocuğu vardı.

Ölüm riskine rağmen çocuk dünyaya getirdi

Patlamada hayatını kaybeden Gülhan Çubuk ise arkasında 3 yaşında bir çocuk bıraktı. Çocuğuna hamile kaldıktan sonra Çapa'da böbrek yetmezliği tedavisi gören anne Çubuk'un ölme riskine rağmen çocuğunu doğurduğu ve patlamanın olduğu binada bir firmada teknik ressam olarak çalıştığı ifade edildi. Gülhan Çubuk'u teşhis ettikten sonra dışarıya çıkan yakınları gözyaşlarına boğuldu

Angelus
02-02-2008, 11:31
Allah hepsinin ailelerine ve yakınlarına sabır versin.
Umarım öksüz veya yetim kalanların yanında olacak akrabaları vardır.Ve Allah kimseyi anasız babasız bırakmasın.

salih
02-03-2008, 01:17
Bir olay olduğu vakit toplanıp seyretmeyi seven meraklı bir milletiz...İşte merak sonu.....
Patlama maytap imalathanesinde olmuş...Patlayıcıların şehir merkezinde ne işi var.Bu patlayıcılar şehir dışında bağda,bahçede kullanılması gerekirken,bayramlarda İstanbulun içinde çocukların ellerinde huzurumuz kalmıyor...Benim dayımoğlunun bir gözü bu mantar yüzünden sakat kaldı...Valilik şimdiye kadar neden araştırma yapmadı...Bunları şehir dışına neden taşımadı...Ruhsatsız işyerlerine neden müsade ediyorlar...Ruhsat alanlar keriz mi?Asgari ücrete sigortasız çalışan insanlardan,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının haberi yok?Vatandaş ihbar edecekmiş...Sizin bakanlık olarak hiç mi müfettişleriniz yok?Ne iş yaparsınız?Çalışma hayatım boyunca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından bir kişi bile gelip iş yerlerini DENETLEMİYOR.Şikayet olursa 'lütfen' geliyorlar....

Deveye sormuşlar?Neren eğri diye...Deve de cevap vermiş...Nerem doğru ki?.........................

salih
02-04-2008, 00:30
görmeden inanmam..!!Üstte gördün ya,yetmiyor mu?Bir de görürsen içine de bineceğim diye tutturursun...

deterium
02-04-2008, 00:37
:biggrin: ßiner ßu hacerül esvet ... sonra uzaylıların tanrısı olur cıkar töße haşa :biggrin:

YAKISIKLI
02-07-2008, 16:10
Türban Maddeleri Görüşüldü İşte Sonuçlar


Üniversitelerde türban serbestisi getiren anayasa değişikliği teklifi, ilk turu görüşmeleri sona erdi. Gözler, 9 Şubat Cumartesi günü yapılacak ikinci tur oylamaya çevrildi. Meclis Genel Kurulu, Cumartesi günü anayasa değişikliği teklifi için saat 11.00’de toplanacak.
AKP ve MHP’nin uzlaşması ile Meclis gündemine getirilen türbanla ilgili anayasa değişikliği teklifi için Meclis Genel Kurulu saat 15.00’de toplandı. Görüşmelerin ilk saatlerinde yaşanan gerginlik ilerleyen saatlerde yerini yorgunluğun da etkisiyle sakinliğe bıraktı.
Anayasa Komisyonu’nda 11 saat süren türban teklifi görüşmelerinin ilk turu, Meclis Genel Kurulu’nda ise 13 saatlik bir maratonun ardından tamamlandı. Teklifin tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından maddelerine geçilmesine ilişkin gizli oylamada, 397 kabul oyu çıkarken, AKP ve MHP, 1. ve 2. maddelere ilişkin oylamalarda ise işi daha sıkı tuttu.
Teklifin ilk tur oylamalarında, anayasanın 10’ncu maddesinde değişiklik öngören 1. madde 401, 42. maddesinde değişiklik öngören 2. madde ise 404 milletvekilinin oyuyla kabul edildi. Teklifin maddelerine geçilmesine ilişkin gizli oylamada 113 çıkan ret oyları ise 1 ve 2’nci maddelerde düştü. 1. maddeye 110 ret oyu çıkarken, 2. maddeye ise 99 ret oyu kullanıldı.
Başbakan Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, görüşmeleri başından sonuna kadar takip etti. Anayasa değişikliği teklifinin ilk tur oylama sonuçları ise şöyle oldu:
-----------------------------------------------------------------------------

Maddelere Geçilmesine İlişkin Oylama Sonuçları:

Katılan Milletvekili Sayısı: 517

Kabul: 397

Ret: 113

Çekimser: 4

Boş: 3

Geçersiz: yok
-----------------------------------------------------------------------------

Teklifin 1. Maddesine İlişkin Oy Sonuçları:

Katılan Milletvekili Sayısı: 514

Kabul: 401

Ret: 110

Çekimser: 1

Boş: 2

Geçersiz: Yok
-----------------------------------------------------------------------------

Teklifin 2. Maddesine İlişkin Oy Sonuçları:

Katılan Milletvekili Sayısı: 505

Kabul: 404

Ret: 99

Çekimser: 1

Boş: 1

Geçersiz: Yok
-----------------------------------------------------------------------------

Teklifin 3. Maddesine İlişkin Oy Sonuçları:

Katılan Milletvekili: 498

Kabul: 404

Ret: 92

Çekimser: 2

Boş: Yok

Geçersiz: Yok
-----------------------------------------------------------------------------

-İKİNCİ TUR 9 ŞUBAT’TA-

Anayasa değişikliği teklifinin ikinci tur oylaması, 9 Şubat Cumartesi günü yapılacak. Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen Meclis çalışma takvimine göre Meclis Genel Kurulu, saat 11.00’de başlayacak ve ikinci tur oylama sonuçlanana kadar çalışmalarına devam edecek.

YAKISIKLI
02-07-2008, 16:14
Yıllar önce Fenerbahçe'yi kupadan eleyerek efsaneleşen bir galibiyet atan Pendikspor, dün yapılan hazırlık maçını da kazandı. Maldonado ilk kez seyirciyle buluştu...Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçı hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, TFF 2. Lig takımlarından Pendikspor'la yaptığı özel maçı 1-0 kaybetti.

Samandıra Tesisleri'nde oynanan hazırlık maçında, Pendikspor'un golünü 84. dakikada Mehmet Narin attı.

Böylece sarı-lacivertliler, 1999 yılındaki Türkiye Kupası maçında 2-1 yenilerek elendikleri Pendikspor'a, hazırlık maçında da yenilmiş oldu.
Hücuma fazla katkıda bulunmayan Maldonado, maç boyunca pas hatası da yapmadı. Sarı-lacivertliler, Pendikspor maçında Serdar, Önder, Yasin, Can, Vederson, Ali, Deniz, Maldonado, Gürhan, Kemal, Kazım 11'i ile mücadele etti.
Karşılaşmada forma giymeyen futbolcular ise tesislerde çalıştı. Fenerbahçe, yarın yapacağı tek antrenmanla Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçının hazırlıklarını sürdürecek.


YAHU BU FENERIN NEDIR PENDIKTEN CEKTIGI :))

GULUN K@DIRI
02-07-2008, 16:29
Helal Olsun Fener Sana Bu Huyunu Hic Kaybetmezsin Umarim Heheheh
Saolasin Paylaşimin Için

LaNeTLee
02-17-2008, 19:34
Yurdu etkisi alan kar yağışı ve tipi nedeniyle İstanbul (http://www.hurriyet.com.tr/index/istanbul/), Ankara (http://www.hurriyet.com.tr/index/Ankara/), Kocaeli, Zonguldak, Tokat, Kırşehir, Sakarya, Konya, Kahramanmaraş, Balıkesir, Kastamonu, Bursa, Çanakkale, Muş, Tunceli, Düzce, Bartın, Çankırı, Samsun ve Sivas'ta il merkezleri ile bu illere bağlı bazı ilçelerde ilköğretim okulları ve liselerde eğitime ara verildi. Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ile Konya Üniversitesinde eğitime yarın, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde ise eğitime 2 gün ara verildi.
İstanbul (http://www.hurriyet.com.tr/index/istanbul/) Valisi Muammer Güler, yarın İstanbul (http://www.hurriyet.com.tr/index/istanbul/)'daki bütün ilköğretim okulları ve liselerde eğitime bir gün ara verildiğini söyledi.

oKYaNuS
02-17-2008, 19:35
Tşk ederim bilgiler için

{Yagmur}
02-17-2008, 19:38
http://img.mynet.com/ha3/o/ozcandeniz2.jpg

Özcan Deniz, Çeşme Altınyunus Otel'de verdiği konser sonrası bilinmeyen bir nedenle Mustafa Adaş (33) isimli şahısın silahlı saldırısına uğradı. Sağ uyruk kemiğine isabet eden mermiyle yaralanan Özcan Deniz, Sissus Özel Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı. Deniz'in hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.Edinilen bilgiye göre olay saat 00.10 sıralarından Çeşme Altınyunus Otel'in Balo Salonu girişinde meydana geldi. Özcan Deniz, konser bitiminde odasına giderken, hayranları fotoğraf çekilmek istedi. Deniz, hayranları ile fotoğraf çektirirken, Mustafa Adaş (33) isimli şahıs, bilinmeyen bir nedenle belinden çıkardığı silahla ünlü sanatçıyı sağ uyruk kemiğinden vurdu. Deniz kanlar içerisinde yerde kalırken, otelin korumaları zanlıyı yakalayarak, darp etti.

Korumalar tarafından ağır yaralanan Mustafa Adaş, Çeşme Devlet Hastanesi'ne, oradan da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Özcan Deniz ise Sissus Özel Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Deniz'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, Adaş'ın ise hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Deniz'in sağ bacağındaki kırığa plak takılacağını söyleyen Sissus Özel Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erkan Sevinç, Deniz'in ameliyatının başarılı geçtiğini ve hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

oKYaNuS
02-17-2008, 19:39
Emeğine Sağlık

oKYaNuS
02-17-2008, 19:39
paylaşımınız için tşk ederim {Yagmur}

hayat bos
02-17-2008, 20:21
paylaşım için teşekkürler...

Admin
02-17-2008, 20:32
http://www.internethaber.com/images/news/35255.jpg


Söz yazarı Aysel Gürel, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Alınan bilgiye göre, Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi'nde ''akciğer kanseri'' tanısıyla tedavi gören Aysel Gürel, karaciğer yetmezliği nedeniyle saat 16.30'da hayatını kaybetti.

Gürel'in kızı Müjde Ar ve bazı yakınlarının da ölüm haberinin ardından hastaneye geldiği öğrenildi.

oKYaNuS
02-17-2008, 20:33
Tşk ederim bilgiler için

Batucan92
03-04-2008, 18:52
çok üzüldüm ben çok komik bir kadındı hastalığı olmasına rağmen reklamda oynadı insanlık büyük birini kaybetti

Batucan92
03-04-2008, 18:53
paylaşım için teşekkürler... valla özcan deniz yapmıştır bişiler benim düsüncem bole

Batucan92
03-04-2008, 18:54
paylaşım için teşekkürler... çok sevindik ama keşke devam etseydi nese artık havalar ısındı :))

Batucan92
03-04-2008, 18:56
şansızlık var üzerimizde pendike karşı sevillayı ınterı yenoz pendikimi yenemicez:))

Batucan92
03-04-2008, 18:57
paylaşım için teşekkürler... gercek olabilir bencede

LaNeTLee
03-04-2008, 19:00
son eseri pepsi nin reklamıdır..saygıyla anıyoruz..allah mekanını cennet eylesin güzel neşeli ve hoş kadındı...
teşekkürler..

Dj DeviLComeBacK
03-04-2008, 20:44
ölümüne cok üzüldümm kendisini cok severdimm
teşekkürlerr

Dj DeviLComeBacK
03-04-2008, 20:50
istanbulda cok sık görüyormuşşş gecekk olabiilirrr

Dj DeviLComeBacK
03-04-2008, 20:53
yazıkk fenere yau acıyorumm :puah:
teşekkürler......

Dj DeviLComeBacK
03-04-2008, 20:55
ben okula gitmiyorumm işe gidiyorumm yollar kapansada işe gitmesekk :))
teşekkürer hasan

Dj DeviLComeBacK
03-04-2008, 20:57
ben bu adamıı sevmiyorummm cok zanparaa elii ayagıı yerinde durmuyoo iyi olmuşş

Batucan92
03-14-2008, 14:56
Angelusa katılıyorum allah kımseye o acıları vede en büyük acı olan annesizlik ve babasızlığı yaşatmasın

^YaGMuR GöZLüM^
03-15-2008, 02:05
yüregine ve ellerine saglik tskler

{Perikizi}
03-15-2008, 02:33
allah yardimcilari olsun tesekürler................

Cengiz19
03-15-2008, 05:12
Meclis'i de kapatın! Tam Olsun
http://img.sabah.com.tr/i2/*******http://img.sabah.com.tr/i2/*******
http://img.sabah.com.tr/im/2008/03/15/E02A2408A03BFE4F87D67CF6r.jpg


http://img.sabah.com.tr/i2/*******
Yargıtay Başsavcısı Yalçınkaya AK Parti hakkında "laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğu" iddiasıyla kapatma davası açtı; Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan dahil 71 kişiye de siyaset yasağı istedi..
http://img.sabah.com.tr/i2/*******
Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, AK Parti hakkında "laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğu" iddiasıyla kapatma davası açtı. İddianamede, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanı sıra Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 71 kişi için siyaset yasağı istendi. Türban serbestisi getiren Anayasa değişikliği için, "laiklik karşıtı söylemlerden eyleme geçişin göstergesi" denildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan uzun süredir "kapatma davası" sinyalleri geliyordu. Başsavcı Yalçınkaya, uzun süren çalışma sonunda oluşturulan ancak "ekonomik kriz" endişeleri ve TSK'nın Kuzey Irak operasyonu nedeniyle ertelendiği dillendirilen davayı dün akşam 18.30'da açtı.

TÜRBAN: SÖZÜN BİTTİĞİ YER
SABAH'ın edindiği bilgilere göre Başsavcılığın iddianamesi yaklaşık 150 sayfadan oluştu. Ekleriyle birlikte 17 klasörü bulan dava dosyasında, deliller kronolojik sıralamayla yer aldı. AKP'nin ilk iktidar olduğu 2002 Kasım ayından düne kadar geçen zamanı içeren delillerden en önemlisini, üniversitelerde türban serbestisi sağlaması için yapılan anayasa değişikliği oluşturdu. İddianamenin bu bölümünde, iktidardaki bir partinin, Anayasa Mahkemesi ve diğer yargı organlarının kararlarına rağmen siyasi simge haline gelen bir konuda ısrarcı olmasının, o partinin laiklik karşıtı eylemin odağı haline geldiğinin en bariz göstergesi olduğu vurgulandı. İddianamede, anayasa bu değişikliği için "laiklik karşıtı söylemlerden eyleme geçişin göstergesi" denildi.

71 YASAK TALEBİ
İddianamenin sonuç bölümünde, kapatma davasının dayanağı olan ve aralarında Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan'ın da bulunduğu 71 kişi için 5 yıl boyunca siyasi yasak istendi. Cumhurbaşkanı görevinden ancak "vatana ihanet"ten dava açılıp mahkûm olması halinde indirilebiliyor. Bu nedenle iddianamede Gül'ün de adının geçmesi tartışma yarattı. Listedekilerin tamamının milletvekili olmadığı, birçok AKP'li belediye başkanı ile il ve ilçe başkanlarının da yer aldığı öğrenildi.

İŞTE LİSTEDEN BİR BÖLÜM: Recep Tayyip Erdoğan (Genel Başkan)

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI: Dengir Mir Mehmet Fırat, Haluk İpek, Mehmet Necati Çetinkaya, Edibe Sözen, Egemen Bağış, Nükhet Hotar Göksel, Hüseyin Tanrıverdi, Şaban Dişli, Şükrü Ayalan, Bülent Gedikli, Reha Denemeç.

GRUP BAŞKAN VEKİLLERİ: Bekir Bozdağ, Mustafa Elitaş, Nihat Ergün, Nurettin Canikli, Sadullah Ergin. İdris Naim Şahin (Genel Sekreter), Fatma Şahin (Kadın Kolları Başkanı), Hakan Tütüncü (Gençlik Kolları Başkanı), Bülent Arınç (eski TBMM Başkanı, Manisa milletvekili).

oKYaNuS
03-15-2008, 05:13
Paylaşımınız için tşkler Cengiz19

Dj DeviLComeBacK
03-15-2008, 09:50
akp yı kımse kapatamazzz rahar olsunlarr

teşekkürler..................

başak
03-15-2008, 22:44
uzun zamandır yapılması gereken bir hareketti sayın cumhuriyet başsavcımızın bilgi ve belgelerine kuvvet

Batucan92
03-15-2008, 23:38
Yargı kararlarına saygılı olmak gerekir....

GULUN K@DIRI
03-18-2008, 14:06
Kuzey Hindistan'daki bir kasabada dünyaya gelen iki yüzlü bebeğe, kasaba halkı 'Tanrı'nın hediyesi' diyor.
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2008/03/18/fft16_mf10251.Jpeg
Yeni Delhi'ye 50 kilometre uzaklıkta bulunan Uttar Pradesh'te henüz ismi konmayan bir haftalık bebek, dualarla kutsanıyor ve işaret olarak görülüyor.

Ailesinin sağlığından endişe ettiği kız bebek, doktorların gözetimi altında tutuluyor. Bebeğin sağlığında şimdilik bir anormallik görülmezken, kasaba halkı, Hint Tanrısı Ganesha'nın yeniden doğduğuna inanıyor.

Gündüz gece dua eden halkın son günlerde ilgilendikleri tek şey olan bebeğin normal bir bebek gibi beslenebileciğini söyleyen doktorlar, ileriki yıllarda durumun sıkıntı yaratacağını belirtiyor.

Daha önce de buna benzer vakalarla karşılaşılan Hindistan'da, dört kolu ve dört ayağıyla yaşamaya çalışan Lakshima Tatma, mucizevi bir operasyon geçirmiş ve iki kol ve iki bacağa sahip olmuştu. Henüz ilk adımlarını atmaya başlayan küçük kız gibi, bebeğin de önümüzdeki yıllarda ciddi bir ameliyat geçirmesi bekleniyor.

oKYaNuS
03-18-2008, 14:07
Paylaşımınız için tşkler Y@NLIZ KURT

{Perikizi}
03-18-2008, 15:41
vayyyy bee neler varmis emegine salik

Cengiz19
03-28-2008, 12:01
Youtube açıldı

8http://www.hurriyet.com.tr/_np/0976/5270976.jpgYoutube'a erişim yasağı kalktı. Kullanıcılar dün akşamdan itibaren siteye giriş yapmaya başladı.

Dün video paylaşım sitesi YouTube (http://www.hurriyet.com.tr/index/youtube/)'dan ''son kapatma kararına neden teşkil eden videoların incelendiği ve YouTube (http://www.hurriyet.com.tr/index/youtube/) içerik politikasına aykırı içeriğe sahip olmasından dolayı yayından kaldırıldı'' açıklamasının ardından siteye erişim yasağı kaldırıldı.

oKYaNuS
03-28-2008, 12:02
Paylaşımınız için tşkler Cengiz19

Batucan92
03-28-2008, 15:56
hade hayırlı olsun herkese :))

salih
03-31-2008, 23:57
Dünya’nın kendi ekseni etrafında dönüşü yavaşlıyor. Peki ne yapacağız?

http://images.yonja.com/pics/news/dunya.bmp

Günler gittikçe uzuyor. Bahar geldi diye değil. Bilim adamları yer katmanlarını, astrolojik kayıtları, güneş ve ay tutulmalarıyla ilgili eski kayıtları inceleyerek hesapladı. Dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü yavaşladı.. Bu yavaşlamanın Milattan Önce 700 yılında belirgin biçimde başladığı tespit edildi. Bunun başlıca sorumlusu Ay'ın çekim gücü gösteriliyor.

Zaman içinde bu çekim gücünün arttığını savunan bilim adamları, örneğin yeryüzünde dinozorların yaşadığı dönemde, yani yaklaşık 100 milyon yıl önce, dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşünün daha hızlı olduğunu ve günlerin 23 saat olduğunu kanıtladılar.

GÜN 21 SAAT, BİR YIL 420 GÜNDÜ

Dahası, yeryüzünde sadece tek hücreli canlıların bulunduğu dönemde (yaklaşık 530 milyon yıl önce) ise bir günün yaklaşık 21 saat olduğu belirtildi. Bir yılın süresinin yani Dünya'nın güneşin etrafındaki turunu, aynı hızla tamamladığı anlaşıldı. Ancak günler yaklaşık 21 saatlik olduğundan, bir yıl 420 gündü.

Bilim adamları, Dünya'nın kendi ekseni etrafındaki dönüşünün yavaşlamasıyla günlerin artık 24 saati aştığını ve bunun yakın gelecekte 25 saate çıkacağını açıkladılar.

oKYaNuS
03-31-2008, 23:58
Paylaşımınız için tşkler salih

salih
04-01-2008, 00:05
Rica ederim okyanuscuğum:)))

dj_gkhn
04-01-2008, 00:28
paylaşım için saol abi güzel bi konu hakkında aydınnattın bizi saolasınn.

Angelus
04-06-2008, 11:42
bir gün yirmibeş saat
holeyyyy 1 saat daha uyuyabileceğim.
Teşekkürler salih abi bisi aydınlattıgın için;)

LaNeTLee
04-08-2008, 10:19
bu demektirki artık 1 saat daha pc oynayabilcegim xD
teşekkürler

uuR59
04-08-2008, 17:42
teşekkurler

Admin
04-08-2008, 19:34
Günler uzayınca bizim şimdi aklıma gelen soru ?

ömrümüz mü kısalacak yaş olarak yani

deterium
04-08-2008, 23:01
TEşekkürler Salih aßi ßilgilendirdigin için ... Ve Yusuf aßi ye katılıyorum İnsanın ßir garißine geliyoR :jgg: ...

GULUN K@DIRI
04-09-2008, 09:50
saolasın abi vermiş oldugun bilgi için

Batucan92
04-13-2008, 12:31
"Irak'ta İran, El Kaide'nin yerini aldı"
WASHINGTON (İHA) - Washington Post gazetesi, Beyaz Saray'ın; Irak'taki ABD çıkarlarına yönelik en büyük tehdit algılamasının El Kaide'den İran'a kaydığını ileri sürdü.

Gazete, ismi açıklanmayan üst düzey yetkililere dayanarak verdiği haberde, sözkonusu yaklaşımın Washington'ın bölgedeki politikalarına yönelik kapsamlı bir yeniden değerlendirme ihtiyacını ortaya çıkardığını belirtti.

Haberde Irak'taki Çok Uluslu Kuvvetler'in Komutanı ABD'li General David Petraeus ve Büyükelçi Ryan Crocker'in hafta içinde Kongre'ye verdikleri brifingde El Kaide'den çok İran'dan bahsettiğine de dikkat çekildi.

Gazeteye konuşan üst düzey bir yetkili ise, Irak'taki El Kaide'nin gerileme ve karmaşa içinde olduğunu belirterek, "Çok daha net gözüken başka engeller var. İran'ın silahlandırdığı milisler şu an Irak'taki iç düzene yönelik en büyük tehdit" dedi.

Haberde, bu yeni yaklaşımın bir sonucu olarak Bush yönetiminin, İran'ın faaliyetleri, amaçları ve İranlılarla nasıl mücadele edileceği konusunda istihbarat servislerine bir değerlendirme raporu hazırlattığı ifade edildi.

ABD Başkanı George W. Bush, ABC News kanalına verdiği demeçte, İran'ın Irak'taki milislere yardıma devam etmesi halinde, "konuyla ilgileneceğiz" demişti

deterium
04-14-2008, 22:23
Yol kenarında bakire kız pazarı http://www.aksam.com.tr/foto/2008/04/14/d.jpg Taj Mahal’in 30 mil batısındaki Jaipur şehrindeki turistik yollar, 13-18 yaşındaki kızların satıldığı bir pazara dönüştü. Yol kenarındaki barınaklarda yaşayan ve fiyatta anlaştıkları müşterilere bekaretini veren kızlar, aileleri tarafından da destekleniyor. Şehirde normal fahişelik ücreti 1.30 sterlin, bakirelerin fiyatı ise 600 sterline kadar çıkıyor.

Bu ücreti ödeyen müşteri, kiraladığı kızla haftalarca birlikte olabiliyor. Geleneklere göre, bekaretini veren kız için önce bir parti düzenleniyor. Partide kıza pahalı hediyeler, mücevherler veriliyor ve keçi kurban ediliyor.

Bekaretine 600 sterlin değer biçen Bedia kabilesinden Suli (14) de bu kızlardan biri. 59 hanelik bu kabilede fahişelik uzun yıllara dayanan ve kast sistemi ile çalışan bir gelenek. Kızlar yetişkinliğe geçmeden önce fahişelik yapıyor, bu da evlilik kadar normal karşılanıyor.

deterium
04-14-2008, 22:26
İtalya sandığa gitti İtalya’da halk, genel seçimde oy kullanmak üzere sandık başına gitti. İtalya’nın eski başbakanlarından Silvio Berlusconi’nin liderliğini yaptığı Özgürlükçü Partinin kazanacağına kesin gözüyle bakılan seçimde, oy kullanma işlemleri bugün de sürecek.

Seçimde, Berlusconi’nin rakibi olarak merkez soldaki Demokrat Parti’nin lideri Walter Veltroni gösteriliyor. Ancak seçim öncesinde yapılan kamuoyu yoklamaları, 71 yaşındaki Berlusconi’nin, en yakın rakibinden yüzde 6-7 oranında daha fazla oy alacağına işaret ediyor.

Ancak Berlusconi veya Veltroni’nin tek başına hükümet için yeterli oy alamaması durumunda, kendilerine yakın siyasi partilerle koalisyon oluşturmaya gitmek durumunda kalmalarının da ihtimal dahilinde olduğu belirtiliyor.

İkinci Dünya Savaşı’ndan beri 60 kabinenin görev yaptığı İtalya’da tekrar umut haline gelen 71 yaşındaki Berlusconi, bu işi yapabilecek tek adam olduğunu iddia ediyor. En son 2001-2006 arasında başbakanlık görevi yapan Berlusconi’nin en ciddi rakibi eski Roma Belediye Başkanı Walter Veltroni, çok büyük reformlar vaat ediyor. Berlusconi’den 20 yaş küçük olan Veltroni, artık politikada nesil değişme vaktinin geldiğini ifade ediyor.

CEPLERE YASAK

Oylama kabinine cep telefonu veya görüntü kaydı yapılabilecek herhangi bir cihazla girilemeyecek. Görevliler, oy pusulasını vermek için seçmenlerin kimliklerini aldığında cep telefonlarını da alacak. Bu yöntemle bazı partilerin oy satın almasının önüne geçilmeye çalışılacak. Karar İçişleri Bakanlığı tarafından geçen hafta alındı.

Genel seçimle eşzamanlı olarak, 423 kent ve beldede yerel seçim için de oy kullanıldı. Belediye başkanlığı için oy kullanılacak yerler arasında, Roma başta olmak üzere 9 önemli kent de yer alıyor. Meclis’te 618, Senato’daysa 309 sandalyenin yeni sahipleri belirlenecek.

Bu arada, Roma’da bir oy verme merkezinde, Türk asıllı biri AB bayrağını çalmaya çalışırken yakalandı.

deterium
04-14-2008, 22:31
17 bakanlıktan 9’u kadınların İspanya’da, 9 Mart’ta yapılan genel seçimleri kazanan ve hükümet kurmak için güvenoyunu alan Sosyalist İşçi Partisi’nin (PSOE) lideri Jose Luis Rodriguez Zapatero, 17 bakanlıktan 9’unu kadınlara verdi. İspanya tarihinde ilk kez bir hükümette kadın bakanların sayısı erkeklerin üzerinde olurken, ilk kez “Eşitlik’’ ile “Bilim ve Yeni Teknoloji’’ adlarında yeni bakanlıklar kuruldu. Zapatero, geçmiş hükümetteki dışişleri, ekonomi, içişleri, adalet gibi önemli bakanlıklarda değişiklik yapmadı. Zapatero, Savunma Bakanlığı’na Carmen Chacon’u atadı. İspanya tarihinde ilk kez bir kadın savunma bakanı oldu. Zapatero, 350 sandalyeli mecliste 169 milletvekiliyle azınlık hükümeti kurdu.

Dj DeviLComeBacK
04-14-2008, 23:35
paylaşım için teşekkürler caneyy

LaNeTLee
04-15-2008, 11:14
yazık ya para için neler yapılıyor

Dj DeviLComeBacK
04-15-2008, 12:20
hayatbuu hasan yapmasan olmuyoo yapsan olmuyoo ama mucbur birşeyy ayakta kalmak için yapması lazım

Batucan92
04-15-2008, 14:16
gercekten yazık bu insanlara allah yardım etsin

Batucan92
04-15-2008, 14:19
paylaşım için teşekkürler can


İnsanların en hayırlısı,ömrü uzun olup da ameli güzel olandır;en şerlisi de,ömrü uzun olup ameli kötü olandır.

deterium
04-19-2008, 13:06
Maçta popo seyretti http://www.aksam.com.tr/foto/2008/04/19/d.jpg DAVID Beckham fena yakalandı! NBA’da oynanan Sacramento Kings-Los Angeles Laker maçını izleyen ünlü futbolcu, önünde duran ponpon kız yüzünden oyuna konsantre olamadı. Maç boyunca gözlerini kızın poposundan ayırımayan Beckham, gazetecilere böyle yakalandı. İngiliz basını ise, Beckham’ın güzel eşi Victoria’nın bu fotoğrafa nasıl bir tepki tvereceğini tartışıyor.

deterium
04-19-2008, 13:07
‘Nesli tükendi’ lafı mazi oluyor Gen teknolojisinde devrim! Yeni bir klonlama yöntemi bulan bilim adamları, beyaz gergedan kopyalayacak. Deney başarılı olursa hiçbir hayvanın nesli tükenmeyecekGen teknolojisinde bir devrim daha... İngiliz bilim adamları, nesli tükenmek üzere olan ‘kuzey beyaz gergedanı’nın yok oluşunu önlemede çığır açacak bir klonlama yöntemi geliştirdi. The İndependent gazetesinin manşetten duyurduğu habere göre, bu yöntemle doğada birkaç örneği kalan kuzey beyaz gergedan koyun ‘Dolly’ gibi klonlanacak. Yöntem başarılı olursa “nesli tükenme” deyimi de tarih olacak.

İngiliz bilim adamların kuzey beyaz gergedanının genlerini muhafaza etmek için, deri hücrelerini yakın bir kuzeni olan güney beyaz gergedanının embriyolarıyla birleştirecek. Meydana gelecek canlı, iki alt-türün de hücrelerinin karışımından oluşacak. Bilim adamları ortaya çıkacak yavrunun, kuzey beyaz gergedanının sperm ve yumurtalarını üreteceği konusunda umutlu.

Sonuç başarılı olursa, aynı yöntem avlanma ve doğal ortamını yitirme sonucu nesli tükenmek üzere olan diğer hayvanlara da uygulanacak.

deterium
04-19-2008, 13:08
‘Yılan gelin’ kocasını terk etti Tayland’da 653 yıl önceki karısı olduğuna inandığı yılanla görkemli bir düğünle evlenen Sathian Khenkrukrung, terk edildi.

35 yaşındaki damat, “Bugüne kadar hep bekar yaşadım. Bir gün bir falcıya gittim ve hayatım hakkında bilgi vermesini istedim. O da bana çok yakında bir yılan göreceğimi ve onunla evlenmem gerektiğini söyledi. Bu yılanın benim 653 yıl önceki hayatımda karım olduğunu anlattı. Yılanla tarlada çalışırken tanıştım. Hemen evlenmeye karar verdim. Yanıma bir kadın geldiğinde çok kıskanıyordu. Neden gitti anladım” dedi.

deterium
04-19-2008, 13:09
2 metrelik timsah arabayla turladı TEKSASLI trafik polisine timsah şoku... Gece vardiyasında çalışan ve alkol muayenesi için yoldan geçen araçları çeviren polis memuru, William Johnson’ın arabasında 2 metrelik bir timsahla karşılaştı. Johnson’ın “Houston yakınlarında dolaşırken yol kenarında buldum” açıklamasına inanmayan polis, kimlik araştırması yaptı. Ve sonunda hırsızlıktan sabıkalı Johnson’ın civardaki bir karavanı soyduğu, timsahı da karavandan çaldığı ortaya çıktı. Johnson hapse atılırken, timsah da olay yerine gelen uzmanlar tarafından yakalanıp Vahşi Hayvan Barınağı’na gönderildi.

deterium
04-19-2008, 13:10
Müslüman genç kızdan Papa’ya Kuran-ı Kerim KATOLİK dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benedikt’in ABD’deki temasları sürüyor. Washington’daki John Paul II Kültür Merkezi’nde ABD’deki Müslüman cemiyetiyle bir araya gelen Papa 16. Benedikt’e, Pakistan asıllı Müslüman kızı Saman Hüseyin buradaki Müslüman toplum adına Kuran hediye etti. Papa, genç kızın elinden Kuran’ı teşekkür ederek aldı. Virginia Üniversitesi’nde din ve dış ilişkiler eğitimi alan Hüseyin, lisedeyken Müslüman Öğrenci Birliği’nin liderliğini yapmış.


BM’DE KONUŞTU

Papa, BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, dünyada sorunların çözülmesinde insan haklarının ‘’anahtar’’ rol oynadığını söyledi. İnsan haklarının uluslararası ilişkilerin ‘’ortak dili’’ olduğunu anlatan Papa 16. Benediktus, BM Genel Kurulu’nda temsil edilen 192 ülkeye ve insanlarına ‘’Allah’ın yardımıyla barış ve refah’’ diledi. Papa’yı, konuşmasının sonunda tüm BM ülkelerinin temsilcileri ayakta alkışladı.

deterium
04-19-2008, 13:12
ABD’li diplomattan ‘sübyancıydım’ itirafı Amerikalı eski bir diplomat, hakkındaki çocuklarla ilişkiye girdiği ve bunları görüntülediği suçlamalarını kabul etti. Gons Gutierrez Nachman (42), ABD’nin Virginia eyaletinde bölge mahkemesinde görülen davada, Brezilya ve Kongo’da görev yaptığı sırada yaşları 14 ila 17 olan kız çocuklarıyla ilişkiye girdiğini, bunları fotoğraf ve video yoluyla görüntülediğini kabul etti. Nachman’a yönelik suçlamalar arasında Brezilya’da vize başvurusu yapan genç kadınları cinsel ilişkiye girmeye zorlamak da bulunuyor. Amerikalı eski diplomatın avukatı Lorilee Gates, müvekkilinin federal yasalar çerçevesinde 9 ila 11 yıl hapis yatabileceğini belirtirken, duruşmadan sonra açıklama yapmadı. Nachman’ın aynı zamanda Kosta Rika vatandaşı olduğu belirtildi.

deterium
04-19-2008, 13:13
Balıkçı kazayla vurulmuş! Bulgaristan-Türkİye sınırındaki iğneada açıklarında kaçak avlandıkları ve Bulgaristan karasularını ihlal ettikleri gerekçesiyle Bulgar sınır polisi tarafından gözaltına alınmak istenen 3 Türk balıkçıdan birinin silahla vurularak öldürülmesi olayı ile ilgili Bulgar yetkililer ilginç bir açıklamada bulundular. Olaya karışan 3 Bulgar sınır polisi ifadelerinde, balıkçı Yalçın Ercan’ın ölüme neden olan kurşunun çıktığı tabancanın tartışma sırasında yere düşerek, kendi kendine ateş aldığını savundular. Bu arada Yalçın Ercan’ın cenazesi Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı’nda Türk makamlarına teslim edildi.

salih
04-19-2008, 17:32
Papa da kıza,incil vermiştir...:puah:

salih
04-19-2008, 17:37
Merhaba,sathian tıssss,ben senin 653 yıl öce ki karınım tıssss,bak senden yumurta çocuklarımız olmuştu tısssss,boyları ince ve uzun tıssssss,hadi geçmiş günlerin hatırına seninle tekrar evlenelim tıssssss
Adam çok şanslı,en azından yılan karısının dili 'çatallı'....:puah:

salih
04-19-2008, 17:40
Adam kesin o timsahı ayakkabı,çanta,kemer yapacaktı....
Timsah canını zor kurtarmış olmalı....:puah:

salih
04-19-2008, 17:42
Büyüklerimiz şeytan doldurur derler,bu defa Bulgarlar doldurmuş....
Şeytanın işi gücü yok silah mı dolduruyor....
Vayyy koçum silah dolduran şeytan....:puah:

deterium
04-20-2008, 14:17
Çin'de geçen yıl dünyaya gelen... http://www.postagazetesi.net/images/stories/uyumayan.jpg
Çin'de geçen yıl dünyaya gelen ve 6 aylık olana kadar günde 12 saat uyuyan 18 aylık bebeğin tam 1 yıldır hiç uyumaması doktorları şakına çevirdi.
Tüm gün gözleri açık olan 18 aylık Han Yin adlı bebek, 6 aylık olana kadar diğer bebekler gibi 12 saatten fazla uyuyordu.

Anne Liu, bebeklerinin 6 aydan sonar bir daha uyumadığını, geceleri sürekli ağladığını, kocasıyla birlikte nöbetleşe çocuklarına bakmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Çinli bebeğin sürekli oyuncaklarla oynağı kaydedildi. Anne Liu,"Hastane hastane dolaştık, doktorlar nedenini bulamadı. Ona bir şey olsun istemiyorum ancak ben de uyumak istiyorum" diye konuştu. Doktorların Çinli bebeğin çok sağlıklı göründüğünden dolayı yorgun annesinin yalan söylediğini düşündükleri, ancak şu an yardım etmek için uğraştıkları ifade edildi.


Henan eyaletinin Zhongmou kasabasından olan anne Liu, ''Bebeğimin yeniden uyumasını düşlüyorum'' dedi.

deterium
04-20-2008, 14:19
Eski ABD Başkanı Jimmy Carter... http://www.postagazetesi.net/images/stories/hamas.jpg
Eski ABD Başkanı Jimmy Carter, İsrail ve Amerika'ya rağmen HAMAS lideri Halid Meşal ile görüştü.
Eski ABD Başkanı Jimmy Carter, Tel Aviv ve Washington'ın tepkilerine rağmen, Suriye'nin başkenti Şam'da Hamas'ın siyasi büro şefi Halid Meşal ile görüştü.

Nobel Barış Ödülü sahibi Carter, görüşmeden önce yaptığı açıklamada, Hamas liderini, İsrail'le ve El Fetih'le anlaşmazlıklarını barışçı yoldan çözmeye iknaya çalışacağını söyledi.

Carter, Hamas'ın katılımı olmadan barış sürecinin başarılı olamayacağını savunuyor

CARTER'IN AMACI KİMSEYİ DİYALOG DIŞINDA BIRAKMAMAK

1979'daki Camp David Anlaşması ile Ortadoğu'daki ilk Arap-İsrail barışının mimarı Jimmy Carter, 30 yıl sonra yeni bir barışın kapısını zorluyor. Carter'ın yöntemi ise, kimseyi diyalog dışında bırakmamak.

Carter'a göre, Ortadoğu'da barışa ulaşmak için ABD ve İsrail'in "terörist" dediği Hamas ve terörizmi desteklemekle suçladığı Suriye de sürece dahil olmalı.

İSRAİL'İN TEPKİSİ

İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres hariç, hiçbir İsrailli yetkili Carter'la görüşmeyi kabul etmedi. Carter'ın Hamas kontrolündeki Gazze'ye geçmesine izin verilmedi.

Carter'ın girişimi 1982'de İsrailli barış elçisi Uri Avnery'nin o dönem terörist kabul edilen Yaser Arafat ile görüşmesine benzetiliyor. O görüşme bir kapı aralamış, bir süre sonra İsrail ve FKÖ masaya oturmuştu.

Eski ABD Başkanı, daha önce de Mısır'ın başkenti Kahire'de Hamaslı bakanlarla görüşmüştü. Hamas'ı terör örgütü olarak gören Washington ve Tel Aviv görüşmeye tepki gösteriyor.

SURİYE'YE DİYALOG ÇAĞRISI

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de görüşen Jimmy Carter, ortak basın toplantısında, "sorunların çözümü için diyalog taraftarı olduklarını" belirterek, Gazze'deki ablukanın kaldırılması ve Filistinlilerin acılarının hafifletilmesi için çabaların seferber edilmesini istedi.

Carter, ayrıca Suriye ile de diyalog başlatılmasını istediğini belirterek, bölgede Suriye olmadan bir barış anlaşması imzalanması noktasına gelinmesinin zor olduğuna işaret etti.

deterium
04-20-2008, 14:20
Böyle bir kader duyulmadı. Genelkurmay başkanı olduğu gün askerdeki oğlu öldürüldü http://www.postagazetesi.net/images/stories/asker1.jpg
Hollanda’da dün Genelkurmay Başkanlığı görevini üstlenen Korgeneral Peter van Uhm, Afganistan’da görev yapan 23 yaşındaki teğmen oğlunu bu sabah saldırıda kaybetti. http://www.internethaber.com/images/other/uu.20080418143656.jpg

Uruzgan bölgesindeki Hollanda birliği askerlerinin devriye görevinden döndüğü sırada yerel saat ile 05.00 sularında yol kenarına yerleştirilen bir bomba uzaktan kumanda ile patlatıldı. Saldırıda 2 asker öldü, biri ağır 2 asker de yaralandı.

Hollandalı birliğin bulunduğu kampa yaklaşık 12 kilometre mesafede meydana gelen saldırıda ölen askerlerden birinin, dün Genelkurmay Başkanlığı görevini üstlenen Korgeneral Peter van Uhm’un 23 yaşındaki teğmen oğlu olduğu açıklandı. Yaralanan 20 ve 25 yaşındaki diğer iki askerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Bu arada son saldırıyla Afganistan’ın Uruzgan bölgesinde NATO’ya bağlı Güvenlik ve Destek Gücü (ISAF) bünyesinde görev yapan Hollandalı askerlerin verdiği kayıp 16’ya yükseldi. Hollanda’nın bölgede 1650 askeri bulunuyor.

Hollanda, son dönemde artan saldırılar nedeniyle askerlerin konuşlandığı kampın korumasını güçlendirmek amacıyla 40 kişilik özel bir birliği bölgeye göndereceğini açıklamıştı.changeTarget(document.getElementById("news_*******"))

deterium
04-20-2008, 14:21
Papa: "Tanrı yokmuş gibi davranılıyor... http://www.postagazetesi.net/images/stories/papa1.jpg
Papa, Amerikalı 9 kardinal ve 350 rahibe hitaben yaptığı konuşmada laiklik tartışması başlattı
ABD’ye 6 günlük tarihi ziyaret için adım atan ikinci Papa olan 16’ncı Benedict, Amerikalı 9 kardinal ve 350 rahibe hitaben yaptığı konuşmada laiklik tartışması başlattı. Konuşmasının en uzun bölümünü laiklik tartışmalarına ayıran Papa, Avrupa’nın kendisine bu konuda Amerika’yı örnek alması gerektiğini aksi halde tehlikeli bir gidişe doğru ilerlediğini söyledi. Papa, “Avrupa’da sanki Tanrı yokmuş gibi hayatımızın her alanından dini çıkarmak için adımlar atılıyor. Bunun adına da laiklik deniyor. Bu çok tehlikeli ve din karşıtı bir laiklik anlayışıdır. Buna karşı var gücümüzle savaş vermek zorundayız. Amerikan tarzı laiklik bu konuda anahtar olabilir. Buna ”pozitif laiklik“ diyebiliriz” diye konuştu.
Materyalizm ve laiklik tehdidi
Papa, laiklik ve materyalizmin modern dünyanın en önemli tehditleri olduğunu savunarak, “Eğer bunları pasif bir şekilde kabul edersek o zaman Tanrı’dan uzaklaşırız. Amerika’da öyle bir laiklik anlayışı var ki, “laik devlet” herkesin özgür bir şekilde inanmasına ve her türlü ibadeti yerine getirmesine olanak tanıyor” dedi.

deterium
04-20-2008, 14:22
İran, ABD'nin "Irak'taki isyanı desteklediği" yönündeki iddiasının "temelsiz" ve "asılsız" olduğunu belirtti. http://www.postagazetesi.net/images/stories/ahmedinejatt.jpg
İran'ın BM temsilciliğinden yapılan açıklamada, ABD Başkanı George W. Bush dahil diğer Amerikalı yetkililer ve son günlerde Kongre'de yapılan konuşmalarda İran'a yönelik "yanlış" iddialarda bulunulduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Bu iddialar, kamuoyunun dikkatini başka yöne çekmek için yapılan beyhude çabalardır. İran, Irak'taki istikrar, güvenlik ve refahtan yanadır. Bu nedenle Irak konusunda Amerikalı yetkililerin İran'a yönelik temelsiz iddialarını reddediyoruz" denildi.

ABD'nin Irak'taki güçlerinin komutanı General David Petraeus geçen hafta Kongre'de yaptığı konuşmada, "İran destekli özel birliklerin demokratik bir Irak'a en büyük tehdidi oluşturduğunu" söylemişti. ABD Savunma Bakanı Robert Gates ise İran'ın militanlara desteğinin artmasına karşı çıkmak için ülkesinin elinden geleni yapacağını belirtmişti.

Admin
04-20-2008, 14:23
bu görüşmeler sadece b. göz boyama olarak düşünüyorum

deterium
04-20-2008, 14:24
Irak'ın kuzeyinde bu sabah düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısının 50'ye yükseldiği bildirildi. http://www.postagazetesi.net/images/stories/catiyangin.jpg
Polis, El Kaide karşıtı aşiretlerin oluşturduğu Uyanış Konseyinin iki üyesinin cenaze töreninde düzenlenen saldırıda 50 kişinin de yaralandığını belirtti.

Başkent Bağdat'ın 150 kilometre kuzeyinde Tuzhurmatu kasabasının Albu Muhammed köyünde düzenlenen saldırıda, intihar bombacısının taziye çadırına girerek vücuduna sardığı patlayıcıları infilak ettirdiği kaydedildi.

Bağdat'ta 6 Martta düzenlenen bombalı saldırıda da 68 kişi hayatını kaydetmişti.

deterium
04-20-2008, 14:25
İngiltere İslamiyet'e yönelik projeleri kapsamında İslam ülkelerinden imam ithal etmeyi planlıyor.
http://www.postagazetesi.net/images/stories/ingiltere.jpg
İngiltere, İslam dinine yönelik projelerinden yenisini açıkladı. Yeni plana göre Müslüman ülkelerden, kendi tanımlamalarıyal ılımlı görüşlere sahip imamlar ithal edilecek.

İngiltere'de yayımlanan The Guardian'da yer alan habere göre, ülkede Müslümanlardan kaynaklandığı öne sürülen şiddetin önüne geçmek için İngiliz hükümeti böyle bir plan yaptı. Yılda 90 milyon sterline mal olacak plan kapsamında, Güney Asya ülkelerinden ılımlı görüşlere sahip imamlar ülkeye davet edilecek.

Gazetenin iddiasına göre plan, İngiltere İçişleri Bakanı Jacquie Smith'in geçen hafta Pakistan ve Bangladeş'te yaptığı temaslar sonrası hazırlandı.

Guardian, bu planın da, İngiltere İçişleri Bakanlığı'nın radikal görüşlerin Müslümanlar arasında yayılmasını önlemeye yönelik stratejisinde değişimi yansıttığı kanısında.

Guardian, İngiliz hükümetinin daha önce ülke içindeki imam yetiştirilmesini teşvike ağırlık verdiğini hatırlatıyor.h5

deterium
04-20-2008, 14:26
Gazze'nin doğusundaki Şecaiye bölgesine konuşlanan İsrail özel kuvvetleri, El Selam Cami'ni, evleri ve ibadethanelerini harabeye çevirdi. Askerler Kur'an-ı Kerimleri de ateşe verdi! http://www.postagazetesi.net/images/stories/israil338.jpg
Gazze'nin doğusundaki Şecaiye bölgesine konuşlanan İsrail özel kuvvetleri, El Selam Cami'ni, evleri ve ibadethanelerini harabeye çevirdi. Askerler Kur'an-ı Kerimleri de ateşe verdi!

İsrail özel kuvvetleri Filistinlilerin evlerine rasgele ateş açarak, İsrail savaş uçaklarının sağladığı destekle Şecaiye'den sabah erken saatlerde ayrıldı. Bölgede bulunan El Selam Camii ve bazı Filistinlilerin evleri buldozerlerle yıkıldı. Caminin duvarlarının büyük bir bölümü ve minberi yıkılırken, aralarında Kur'an-ı Kerim'lerin de bulunduğu kitaplar yakıldı. Camide Kur'an-ı Kerim eğitimi alan Mervan El Hayya, "Biz burada Kur'an-ı Kerim'i hıfzediyoruz. Camiye saldırdılar. Allah'tan üzerimize yıkılmadı" dedi.

Diğer bir öğrenci Faris El Hayya da, "İsrail askerleri gece saat 11.00'de camiye saldırdılar. Camiye zarar verip Kur'an-ı Kerim'leri yaktılar. Evlerimizi tarlalarımızı harap ettiler. Bu ambargo daha ne kadar sürecek. Arap devletleri bize yardım etsinler. " şeklinde konuştu.

deterium
04-20-2008, 14:27
Başbakan'ın yakın dostu Berlusconi, İtalya daki genel seçimde yüzde 47 oy alarak solu silindir gibi ezdi
http://www.postagazetesi.net/images/stories/berlis.jpg
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın dostu Silvio Berlusconi, İtalya’daki genel seçimi tıpkı onun gibi yüzde 47 ile kazandı. Berlusconi, kendisini iktidardan eden merkez sol ve radikal solu sandığa gömdü

İtalya’daki genel seçimler Silvio Berlusconi liderliğindeki merkez sağın zaferiyle sonuçlandı. 20 ay önce merkez solun iktidar koltuğundan ettiği Berlusconi, yakın dostu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi yüzde 47 ile geri döndü. Üçüncü kez başbakanlık koltuğuna oturacak olan Berlusconi, değişim ve ekonomik reform sözü verdi. Meclis’te Silvio Berlusconi liderliğindeki merkez sağ ittifak (Özgürlükçü Parti, Kuzey Birliği Partisi, Özerklik Hareketi): 47,04, Walter Veltroni liderliğindeki merkez sol ittifak (Demokrat Parti, Değerler İtalyası Partisi): 38,06, Hıristiyan Demokratlar ve Merkez Demokratlar Birliği: 5,6, Gökkuşağı Solu: 3,11 oy aldı.

YETKİLERİM ARTIRILSIN

Genel seçimi, yüzde 9 fark atarak net bir biçimde kazanan Silvio Berlusconi, hafta içinde kabineyi açıklayabileceğini söyledi. Berlusconi, yasadışı göçle mücadelenin de hükümetin öncelikli konuları arasında yer alacağını belirterek, ‘’Sınırları kapatacağız. Hayır ordusu, caddelerde şer ordusuyla mücadele edecek’’ diye konuştu. Berlusconi, tek eve sahip vatandaşların gayrimenkul vergisinden muaf tutulması, ek çalışmanın vergilendirilmesine son verilmesi, yeni doğacak çocuklar için ailelere 1000 euro para yardımı yapılması konularının da oluşturulacak Bakanlar Kurulu tarafından öncelikle ele alınacağını bildirdi. ‘’Başbakanın yetkileri artırılmalı. Ben, 2001’deki Berlusconi değilim’’ diyen Silvio Berlusconi, artık devlet aygıtını daha iyi tanıdığını söyledi.

VELTRONİ KAYBETTİ

Senato’da da Berlusconi liderliğindeki merkez sağ ittifak (Özgürlükçü Parti, Kuzey Birliği Partisi, Özerklik Hareketi): 47,32, Walter Veltroni liderliğindeki merkez sol ittifak (Demokrat Parti, Değerler İtalyası Partisi): 38,13, Hıristiyan Demokratlar ve Merkez Demokratlar Birliği: 5,68, Gökkuşağı Solu: 3,2 puan aldı. Merkez sola yüzde 9’luk fark atan Berlusconi, liderliğindeki sağ ittifak, 2006 seçimlerinde zaferi kıl payı farkla o dönemde Romano Prodi liderliğindeki merkez sola kaptırdığı döneme oranla daha da güçlenmiş vaziyette yeniden iktidara gelmiş bulunuyor.

Kendisini İsa’ya benzetiyor

12 milyar doları aşkın şahsi servetiyle ülkenin en zengin işadamı olan Berlusconi, İtalya’nın en uzun süreli ve yolsuzluktan yargılanan ilk başbakanı. 71 yaşında estetik ameliyat yaptırıp saç ektiren Berlusconi, kendisini İsa’ya benzetiyor.

Kültür Bakanlığı’na eski modeli getiriyor

Seçim kampanyası döneminde, “solcular güzel kadından anlamıyor”, “Partilerinde güzel kadın yok” diyerek büyük tepki çeken Silvio Berlusconi kendi partisine üye olan güzellere bakanlık yolu açıyor. Berlusconi’nin, Kültür Bakanlığı’na eski TV sunucusu model Mara Carfagna’yı, Tarım Bakanlığı’na da Adriana Poli Bortone’yi getireceği tahmin ediliyor. Eski bir televizyon sunucusu olan 30 yaşındaki Carfagna, aslında hukuk eğitimi almış entelektüel bir güzel. İtalyan Meclisi’nin en güzel ve en seksi milletvekili olan Mara’nın Berlusconi ile ilişkisi olduğu iddiaları ortaya atılmıştı.

Bertinotti militanlık yapacak

Radikal solun aldığı bu ağır yenilgi sonrasında Romano Prodi döneminde Meclis Başkanı olarak görev yapan Fausto Bertinotti, Yeniden Komünist Yapılanma Partisi’ndeki genel başkanlık görevinden istifa edeceğini duyurarak, “Artık sadece militanlık yapacağım” dedi.

Avrupa’nın hasta adamı: İTALYA

İtalyan basını radikal solu sandığa gömen Berlusconi’ye övgüler yağdırırken, İngiliz Daily Telegraph gazetesi ekonomik krizle boğuşan ülkede Berlusconi’yi zor günlerin beklediği yorumunu yaptı. İngiliz Daily Telegraph, başyazısında bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu için kullanılan “Avrupa’nın Hasta Adamı: İtalya” başlığını attı. Gazete, 63 yılda kurulacak 62. hükümetin ülkenin ekonomik sorunlarına çözüm bulacağı yönünde az umut olduğunu yazdı.


İl Giornale: “Berlusconi Eze Eze Yendi” manşetini atarken, “İtalya ayağa kalk, Silvio Berlusconi başbakan seçildi” sözleriyle okuyucularına gelişmeleri duyurdu.


Corriere della Sera: “Berlusconi’nin Zaferi - Kuzey Birliği Patladı, Büyük Zafer” başlıklarını kullandı. Gazete, “Berlusconi Demokrat Parti’yi Ezdi - Kuzey Birliği Güçlü - Sol Dışarıda Kaldı” manşetlerini attı.


La Stampa: “Berlusconi Üçüncü Kez Başbakan Seçildi - Elveda Bertinotti” sözlerini kullandı. Gazete, yarıştan boynu bükük ayrılan Walter Veltroni için “Büyük hayal kırıklığı yaşadı” ifadesini kullanırken, Komünist Parti Genel Sekreteri Bertinotti’nin, “Ne büyük kızgınlık. Politikayı bırakıyorum” dediğini de yazdı.


La Repubblica: “İtalya, Berlusconi ve Bossi’nin - Radikalciler ve Aşırı Sağ Partililer Kayboldu - Berlusconi ve Kuzey Birliği Kazandı - Çığ Gibi Ezdi Geçti” diye yazdı.

Admin
04-20-2008, 14:28
camileri israilde yıkıyor conilerde yıkıyor yıkmaları ile kalmayip yıkarlarken video ya alip kahkalar atiyolar

yani güçleri anlayacağınız savunmasız kendini koruyamayan insanlara yada yapitlara yetiyor zavallilar

deterium
04-20-2008, 14:28
Artık ormanlarda yangın nöbetini OLE adlı robot tutacak... http://www.postagazetesi.net/images/stories/robotbocek.jpg
Almanya'da araştırmacılar orman yangınlarını felakete dönüşmeden söndürebilmek için OLE isimli robot tasarladı. Bin 850 derece sıcaklığa dayanabilen, ateşe dirençli bu robotun üzerinde bulunan su tankları yangını söndürüyor.

Altı bacağı sayesinde saatte 20 kilometre yol giden OLE yangına anında müdahale edebiliyor. 7000 kilometrelik bir ormanda, 30 robotun yangınların çıkmasını engelleyebileceği belirtiliyor. OLE 200 bin dolardan satışa sunulacak.

deterium
04-20-2008, 14:33
€vet katılıyorum .... insanlarda hiç saygı kalmamıs ... tamam dinleri yok fakat saygı gerekiyor ... :angry2: ....

Admin
04-20-2008, 14:33
Türkiyedeki ormanlarda olursa bu robotlar.. piknik diye bişey kalmaz :)))

deterium
04-21-2008, 15:48
Hindistan'da otobüs uçuruma yuvarlandı: 14 ölü

Hindistan'ın Keşmir bölgesinde bir yolcu otobüsünün uçuruma yuvarlanması sonucu 14 kişi öldü.

Polis, Srinagar'a giden otobüste yaklaşık 45 yolcunun olduğunu, şoförün, Cammu'nun 180 kilometre doğusundaki Banihal'de aracın kontrolünü yitirmesi sonucu meydana gelen kazada 27 kişinin de yaralandığını bildirdi.

deterium
04-21-2008, 15:49
İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonuçları, ekonomideki kötü gidişten kaygı duyan İngilizler'in, kredi kartıyla harcama yapmaktan vazgeçtiklerini ve harcamalarını nakit olarak yapmaya başladıklarını ortaya koydu.

İngiltere Ticaret Konsorsiyumu (BRC) tarafından 17 bin mağazada gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları, 2007 yılında yapılan nakit işlemlerin oranının yüzde 60 olduğunu, bunun da nakit harcamalarda 2006 yılına göre yüzde 54'lük bir artışa işaret ettiğini gösterdi.

BRC uzmanları, bu durumun halkın artık kendisine ait olmayan bir parayı harcamaktan ciddi biçimde korktuğunu ve finansal durumunu daha kontrollü götürme eğilimine girdiğini gösterdiğini bildirdi.

BRC direktörü Stephen Robertson, ortaya çıkan tabloyu değerlendirirken, İngiliz halkının artık nakit parayı daha ''elle tutulur ve sağlam'' bulduğunun görüldüğünü bildirdi. Halkın harcamalarında hala büyüme görüldüğünü, ancak kredi kartı-nakit harcama dengesindeki farkın ise nakit lehine geliştiğini belirten Robertson, ''bu durum da İngilizler'in artık mali durumları üzerinde sıkı bir kontrol oluşturmak istediklerinin kanıtıdır'' dedi.

Bu arada, İngiliz hükümeti de ayak sesleri duyulan ve halkta kaygı yaratan ekonomik krizi önlemek amacıyla bankalara destek vermeye hazırlanıyor. Gordon Brown'ın yönetimindeki hükümetin tutsat (mortgage) kredisi sağlayıcılarına 50 milyar sterlinlik destek vereceği, bunun da söz konusu kuruluşlara verilecek tahviller karşılığında, bu bankalara ait ipotekli varlıkların güvence kabul edilmesiyle mümkün olacağı belirtildi.

Ancak, hükümetin atmaya hazırlandığı bu adım, muhalefet, ekonomi çevreleri ve basın tarafından eleştirildi. Muhalefet sözcüleri bu adımı bankaların muhtemel kayıplarının vergi mükelleflerinin sırtına yüklenmesi girişimi olarak nitelerken, bankaların, karları gibi kayıplarına da sahip çıkmaları gerektiğini kaydetti.

deterium
04-21-2008, 15:51
Avustralya Başbakanı Kevin Rudd'un bu yıl, ülkenin yerli halkı Aborjinlerden geçmişte yaşadıkları acı, eziyet ve kayıplar için dileği özür, ülkede bir pop şarkısına dönüştü.

Muhafazakarların yaklaşık 12 yıllık iktidarını sona erdiren merkez sol hükümetin Başbakanı Rudd'un, 13 şubatta parlamentoda, geçmişte İngiliz sömürgesinden itibaren Abojinlere yönelik uygulanan asimilasyonu yanlış olarak niteleyerek resmen özür dilemesinin bir pop şarkısında kullanılması, insan hakları eylemcileri tarafından konunun ulusal öneminin ortaya konulması olarak nitelendi.

Siyasi eylemci Brett Solomon, ülke tarihindeki bazı anların çok önemli, manevi anlamda yüceltici ve birleştirici olabildiğini, sanatçılar, düşünürler için esin kaynağına dönüşebildiğini belirtti.

Avustralya'nın önde gelen müzik yıldızları olan şarkıcı Paul Kelly ile Missiy Higgings ve hip-hop şarkıcısı Tim Levinson'un söylediği, ''From Little Things, Big Things Grow'' (Küçük şeylerden büyük şeyler doğar) adlı şarkının başında Rudd'un sözleri yer alıyor ve yerlilerin toprak haklarının resmen tanınmasını sağlayan mücadelelerinden bahsediliyor.

İnternette ''www.getup.org.au'' adresinde gösterilen video klibinde, Aborjinlerin önde gelen isimleriyle Rudd'un konuşmalarının da yer aldığı şarkıda, Aborjinlerin çektiği acılardan bahsedilip, ''acıyla yüzleşmeden geleceğin karşılanamayacağı, hiçbir şeyi unutmayacakları ve geriye dönüş olmadığı'' dile getiriliyor.

Avustralya'da onlarca yıl süren asimilasyon politikası çerçevesinde Aborjinlerin çocukları da ailelerinden zorla koparılmıştı.Hükümetin resmen özür dilemesinden sonra, geçen yüzyılda 100 bin civarında Aborjin çocuğunun ailelerinden alınarak beyaz Avustralyalılar gibi büyümeye zorlanmasıyla ilgili tazminat ödenmesi de gündemde bulunuyor.

Aborjinlerin avukatları, geçen haftalarda da ülkede 1920 ve 1930'larda cüzzam tedavisi çalışmalarında Aborjin çocuklarının denek olarak kullanıldığı suçlamasında bulunmuştu.

_tHEGo-g3mw

deterium
04-21-2008, 15:52
Maceracı milyarder Sir Richard Bronson, uzayda ilk kez bir çifti evlendirerek yeni bir ilke imza atmak istiyor.

Gelecek yıl dünyadan 120 km yükseklikte bir yörünge altı uçuşta ilk kez bir çifti karı-koca ilan etmek isteyen 58 yaşındaki İngiliz iş adamı, bu amaçla evlendirme izin belgesi almak için yetkililere başvuracak.

İngiliz iş adamının sahibi olduğu Virgin Galactic şirketinin yetkilileri, biri uzayda evlilik töreni, diğeri uzayda balayı olmak üzere iki çiftin evlilikle ilgili rezervasyon yaptırdığını belirterek, bu yaz deneme uçuşu yapılacak uzay aracıyla uzaya gitmek için başvuruda bulunan ve para yatıranların sayısının sürekli arttığını kaydetti.

İngiliz maceracı iş adamı Sir Richard Branson, ocakta, 2010'da ticari uçuşlara başlaması planlanan uzay aracının nihai tasarımını tanıtmıştı.Virgin şirketlerinin sahibi Branson, New York'ta düzenlediği basın toplantısında, halen California'da inşası süren ve büyük bölümü tamamlanan "SpaceShipTwo" adlı uzay aracının test uçuşlarının haziranda başlamasının öngörüldüğünü belirtmişti.

2 pilot, 6 biletli yolcu taşıyacak ve bir koltuğun 200 bin dolara satılacağı seyahatler için şimdiden aralarında aktris Victoria Principal, fizikçi Stephen Hawking ve Hollanda Prensesi Beatrice'in bulunduğu 200 kadar potansiyel uzay turistinin depozit yatırdığı belirtiliyor.

XPrize ödüllü SpaceShipOne tasarımı temelinde geliştirilen SpaceShipTwo adlı yaklaşık 20 metre uzunluğundaki uzay aracıyla yapılacak uçuşlar 2 saat sürecek ve yolculara 4,5 saat yer çekimsiz ortamda bulunma imkanı sağlanacak.

White Knight (Beyaz Şövalye) adlı ana gemiyle, Concorde'un seyrüsefer irtifası olan 50 bin feet irtifaya çıktıktan sonra, ana gemiden ayrılarak motorlarını ateşleyecek uzay aracı, 110 km irtifaya ulaşabilecek.

Sir Bronson, 1986'da sürat teknesiyle Atlas Okyanusunu ve 1991'de balonla Büyük Okyanusu geçerek tüm rekorları kırmıştı.

http://img.sabah.com.tr/im/2008/04/21/1A6DA950CE57EA499CA5778Ar.jpg

deterium
04-21-2008, 15:53
İngiltere'de öğretmenler maaşlarına önerilen zammı protesto için 21 yıl aradan sonra ilk kez greve gidiyor.

Ulusal Öğretmenler Sendikası üyesi öğretmenlerin 24 Nisanda yapacağı bir günlük grevden iki bine kadar okulun etkilenmesi bekleniyor.Okul Müdürleri Birliği Başkanı John Dunford, grevin özellikle orta dereceli okulları etkileyeceğini ve orta okulların büyük bölümünde eğitimin yapılamayacağını ifade etti.

Ulusal Öğretmenler Sendikası üyesi 200 bin öğretmenin destek verdiği belirtilen, öğretmen maaşları için önerilen yıllık yüzde 2,45'lik zammı protesto amacıyla yapılan grevin bir ilk olduğunu kaydeden sendika yöneticileri, sorunlarının çözülmemesi halinde eylemlerine devam edeceklerini bildirdiler.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Jim Knight ise öğretmenlerin grev kararı almasının kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirterek, ''Öğretmenler öğretmeli, grev amacıyla da olsa sınıflarını terk etmemeli'' dedi.

http://img.sabah.com.tr/im/2008/04/21/0367120C2170854B8B7A3E08r.jpg

deterium
04-21-2008, 15:55
Pakistan'ın Afgan sınırı yakınındaki bölgede seyahat eden 2 BM çalışanının kaçırıldığı bildirildi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir BM yetkilisi, Dünya Gıda Programı (WFP) için çalışan bu kişilerin de, geçen şubatta Pakistan'ın Afganistan Büyükelçisinin kaçırıldığı Hayber bölgesinde kaçırıldığını belirtti.

BM çalışanlarının Pakistanlı olduğunu ve yanlarındaki korumanın da kaçırıldığını belirten yetkili, bu 3 kişinin serbest bırakılması için pazarlığın sürdüğünü ve akşam olumlu gelişme beklediklerini söyledi.

Pakistan'ın Afganistan Büyükelçisi Tarık Azizuddin, aynı bölgede 11 Şubatta kaçırılmıştı. Serbest bırakılmayan büyükelçi, bir Arap televizyonuna önceki gün gönderilen video kaydında, kendisinin Taliban'ın elinde olduğunu belirtmiş ve Pakistan hükümetinden militanların taleplerini karşılamasını istemişti.

KAÇIRILAN 2 BM ÇALIŞANI SERBEST BIRAKILDI

Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınındaki Hayber bölgesinde yanlarındaki korumayla bugün kaçırılan 2 BM çalışanının serbest bırakıldığı bildirildi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir BM yetkilisi, Dünya Gıda Programı (WFP) için çalışan 2 Pakistanlı ve koruma görevlisinin serbest bırakıldığını ve durumlarının iyi olduğu söyledi.

Bölgedeki bir hükümet yetkilisi de, güvenlik güçlerinin operasyonu üzerine kaçırılanların serbest bırakıldığını, ancak çıkan çatışmada 1 askerin öldüğünü, 3'ünün yaralandığını kaydetti.

Yetkili, kaçıranların kimliğinin henüz belirlenemediğini ve yakalanmalarına çalışıldığını söyledi.

deterium
04-21-2008, 15:56
ABD'nin Güney Carolina eyaletinde 18 yaşındaki bir öğrenci, okulunu havaya uçurmak amacıyla bomba yapmaya çalışmaktan tutuklandı.

Polis yetkilileri, Ryan Schallenberg adlı öğrencinin, ailesinin polise haber vermesi üzerine tutuklandığını belirttiler. Yetkililer, ailenin, Chesterfield kasabasındaki evlerine 4,5 kilogram ağırlığında, bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat gelmesi üzerine oğullarının bomba ile okulunu havaya uçurma planını öğrenerek polise haber verdiğini ifade ettiler.

Polis Şefi Randall Lear, Schallenberg'in 6-7 adet bomba yapmayı planlandığını ve Chesterfield Lisesinde onlarca çocuğu öldürmeye yetecek kadar bomba yapımında kullanılan malzemeyi elde ettiğini söyledi. Lear, bir yıldan beri okulunu bombalama planları yapan ve bu amaçla okulunun haritalarını da elde eden Schallenberg'in avukatının bulunmadığını kaydetti.

(AA) http://img.sabah.com.tr/im/2008/04/21/45A2A279D0919F4B934D2C09r.jpg

Dj DeviLComeBacK
04-21-2008, 15:57
allah kurtarmış öbürlerini yazık yau walla acıyorum ölen insanlara dikatli kulansalar belki birşey olmaz
paylaşım için teşekkürler

deterium
04-21-2008, 15:57
Üç yıllık bir dönem zarfında silahlanma harcamalarında tasarrufa giden Yunan Savunma Bakanlığı stratejik konumunu güçlendirmek için kolları sıvadı. Ordu yeniden silahlanıyor..
http://img.sabah.com.tr/i2/*******
Yunanistan'da Yorgo Papandreu ve Kostas Karamanlis dönemlerinde desteklenen silahlanma harcamalarında tasarruf kararı 2-3 yıllık bir dönemin ardından yerini silahlanma atağına bırakıyor... Yunanistan, diplomatik ve stratejik konumunu güçlendirmek amacıyla savunma harcamalarını artırmaya karar verdi. Hava ve Deniz kuvvetlerini "modernleştirme zorunluluğu" gerekçe gösterilerek uçak ve gemi filosu başta olmak üzere orduda yenilenme hazırlıkları yapılıyor.

İLK ÜÇE GİRDİ
Basına sızdırılan haberlere göre Yunan Savunma Bakanlığı yenilenme çalışmaları için önümüzdeki bir buçuk yıl içinde 10 milyar Euro düzeyinde bir bütçe ayırdı. Yunanistan'ın bu ek harcamayla Çin ve Hindistan'dan sonra silahlanmaya en çok para harcayan dünyanın 3'üncü ülkesi olacağı belirtiliyor. Yunanistan'ın savunmasını "tazelemek" amacıyla 10 milyar Euro'luk bir bütçe ayırdığını öğrenen ABD, Rusya, Almanya, İsveç ve Fransa, silah satışı müzakerelerinde Yunan tarafına bir dizi öneriler getiriyor.

SCALP NAVAL FÜZESİ
Yunanistan, Hava Kuvvetleri'ni güçlendirmek amacıyla 2 milyar 600 milyon euro ayırdı. Yunan Hava Kuvvetleri'ne katılacak yeni uçakların siparişinin hangi yapım şirketine verileceğine henüz karar verilmedi. Yunanistan, Fransız yapımı Rafale, Avrupa ortak yapımı Eurofighter, ABD yapımı JSF ve İsveç yapımı Gripen savaş uçakları arasında bir seçim yapacak. Yunan Deniz Kuvvetleri'ne ise 2 milyar Euro karşılığında 6 adet ek fırkateyn satın alınmasına karar verildi. Yunanistan bu çerçevede Fransa , Almanya ve Hollanda ile müzakereler halinde bulunuyor. Fransa fırkateyn yapımınıı alma karşılığında Yunanistan'a bin km menzilli Scalp Naval füzeleri vermeyi öneriyor.

YUNAN ORDUSUNUN "ALIŞVERİŞ LİSTESİ"
6 fırkateyn (2 milyar Euro)
5 mayın temizleme gemisi (200 milyon Euro)
2 Gambot (top gemisi) ( 400 milyon Euro)
45 eğitim uçağı (900 milyon Euro)
45 Deniz arama - kurtarma helikopterleri (235 milyon Euro)
419 TOMA tipi zırhlı araç (290 milyon Euro)
20 helikopter ( 2 milyar 200 Euro)

http://img.sabah.com.tr/im/2008/04/21/DB1AD599610656448A2985F0r.jpg

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Sanatseverleri zamanda yolculuğa götüren "St. Petersburg Balmumu Heykeller Sergisi", Bursa'da açıldı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Amerikalı soul şarkıcısı Al Wilsons böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Antropolog Dr. David Givens'in yazdığı "Aşk Sinyalleri (Love Signals)" adlı kitap, Prestij Yayınları tarafından Türkiye'de yayımlandı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Tarih ve Toplum Bilimleri Enstitüsü (TTBE) ile Beyoğlu Belediyesi iş birliğiyle bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Beyoğlu Şiir Festivali" başladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Belgesel Sinemacılar Birliği ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Adana Şubesi öncülüğünde "Ekoloji Filmleri Festivali: Sinekoloji" düzenlendi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından soprano Gönül Onat vefat etti.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Türkiye'yi 53'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek Mor ve Ötesi grubunun "Deli" adlı şarkısı, internetteki oylamalarda ikinci sırada yer alıyor.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
"Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri 2008", törenle sahiplerine verilirken "Mansiyon" ödülüne layık görülen Dostlar Tiyatrosu ödülü reddederken "En İyi Sahne Müziği" dalında aday gösterilen Fazıl Say da adaylıktan çekildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Devlet Tiyatroları (DT) yaz sezonunda 600 yerleşim birimine turne yapacak.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
ABD'nin New York kentinde Türk Belgeselleri Gecesi düzenlendi. "DocuTurk" adlı gecede iki genç Türk yönetmenin belgeselleri gösterildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Alman sanatçı Yutta Saftien'in, küresel ısınmayla kaybedilen "yeşili" insanlara hatırlatmak amacıyla örmeye başladığı "Greeny Sarmaşıkları", Nişantaşı'nda düzenlenen törenle sokak lambalarına giydirildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
27'nci Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde 6 salonda, 473 seansta gösterilen 200'ün üzerindeki filmi, 170 bin kişi izledi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Hakkari Çukurca'da dün mayın patlaması sonucu 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Bugün de Şemdinli ilçesindeki mayın tuzağında 3 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. Şırnak'ta ise mayın patlaması sonucu 1 asker ağır yaralandı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, CHP'nin Kanaltürk'e usulsüz para transferi yaptığına ilişkin Gelir İdaresi Başkanlığı raporunu "Bir tespit var ki sonucu bildirildi" sözleri ile değerlendirdi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Anayasa Mahkemesi raportörü, iki aydır türbanla ilgili anayasa değişikliği üzerinde çalışıyor. CNN TÜRK'e konuşan Mahkeme Başkanı Haşim Kılıç, raportörün zaman kısıtlaması olmadığını söyledi, "Dört başı mamur bir rapor hazırlanmalı" dedi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Danıştay İdari İşler Kurulu, Mehmet Ağar'ın Susurluk davası kapsamında Emniyet Genel Müdürü olduğu dönemle ilgili "suç işlemek amacıyla örgüt kurma" suçundan yargılanması yönündeki Danıştay 1'inci Dairesi'nin kararına yapılan itirazı reddederek, kararı onadı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili bir grup milletvekili ile yemekte bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezi'ndeki yemekli toplantı saat 19.15'te başladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Mardin'in Nusaybin ilçesi belediyesinde çalışan eski DEP milletvekili Selim Sadak'ın kızı terör örgütü PKK propagandası yapmaktan tutuklandı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Arap basını, Gazze Şeridi'ne ablukanın kaldırılması ve Filistinlilerin saldırılarının durdurulmasıyla ilgili İsrail ve Hamas örgütünün anlaşmaya vardığını öne sürdü. İsrail ise iddiayı yalanladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Irak savaşının mimarlarından sayılan eski ABD Savunma Bakan Yardımcısı Douglas Feith, 1 Mart tezkeresinin TBMM'den geçmemesini önemli ölçüde, zamanın Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın Türkiye'yi ziyaret etmemesine bağladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Belçika'daki Flaman Jinekologlar ve Kadın Doğum Uzmanları Birliği, bazı Müslüman kadınların taleplerini göz önünde bulunduran "ilke kararları" alındığını açıkladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Çimlenmiş patatesteki "solanin" adlı toksin maddenin gıda zehirlenmelerine neden olabileceği bildirildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Sağlık Bakanlığı, yaptığı inceleme ve analiz sonucu ambalaj yönünden uygun bulmadığı 2 serum için 2'nci sınıf B seviyesinde geri çekme işlemi uygulanmasını istedi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Ünlü oyuncak markası Toys "R" Us, kimyasal BPA içeren plastik bebek biberonlarının üretimini güvenlik nedeniyle aşamalı olarak bitirecek.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Memorial Hastanesi İç Hastalıkları Bölüm Koordinatörü Prof. Dr. Yavuz Baykal, ağız kokusunun yüzde 87 oranında ağız içi kaynaklı olduğunu belirterek, dişlerle birlikte her gün dilin de fırçalanması gerektiğini söyledi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Dünyanın pek çok ülkesinde tıp öğrencilerinin girişimleriyle uygulanan "Ayıcık Hastanesi Projesi" Türkiye'de ilk kez Hacettepe Üniversitesi öğrencileri tarafından 23 Nisan'da gerçekleştirilecek.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
İlkbaharın gelmesiyle birlikte polen alerjisi olanlar için zor günler başladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Rutin hayat içindeki hareketsizliğin zamanla boyun ağrılarına yol açmasının kaçınılmaz olduğu bildirildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Dünyanın en pahalı baharatı olan safranın, kadınların adet öncesi semptomlarını hafifletebileceği ve depresyon tedavisine yardımcı olduğu belirtildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
İnsana ait pankreas kanser tümörü yerleştirilmiş farelere Streptococcus bakterisi enjekte edilmesi sonucunda, tümörün küçüldüğü ve öldüğü gözlendi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Yeni bir araştırmada, bugünün popüler anti depresan ilaçları arasında bulunan "Prozac"ın göz tembelliğine iyi gelebileceği öne sürüldü.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Kuş gribi virüsünün, mutasyona uğraması durumunda, yaklaşık 65 milyon Endonezyalıya bulaşma tehlikesi bulunduğu bildirildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bu karanlık gidişe dur denilemezse, ülkemiz önce iki dilli ve iki ortaklı, gelişmelere göre çok dilli ve çok ortaklı bir federal devlet yapılanmasına doğru hızla sürüklenmektedir'' dedi.Bahçeli, Türkiye'nin bir yol ayrımına sürüklendiğini belirtti.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, ''laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği'' iddiasıyla AK Parti'nin kapatılması istemiyle 14 Mart 2008'de Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Çankaya 4 numaralı İlçe Seçim Kurulu ise, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla üye kaydedilen 10 bin 394 kişinin üyeliğinin iptaline ilişkin mahkeme kararının ardından yapılan başvuru üzerine, bin 232 kurultay delegesinden bin 231'ini onayladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, "bazı Güney Amerika devlet başkanlarının" biyoyakıt kullanımını desteklemelerini eleştirdi ve yüksek gıda fiyatlarından ve küresel açlıktan sorumlu olacakları uyarısında bulundu.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye raportörü Hollandalı Hıristiyan Demokrat parlamenter Ria Oomen-Ruijten, "Türkiye'nin reformlar yaparak, AB ile tam üyelik müzakerelerinin devam etmesini istediğini göstermesi gerekir" dedi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin yetkilisi Neçirvan Barzani, kuzeyde Irak ordusu için peşmerge güçlerinden oluşan 2 birlik oluşturulacağını söyledi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Amerikalı ve Çek yetkililer, ikinci füze savunma anlaşmasıyla ilgili üç gün sürecek olan müzakerelere bugün başladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı olmak isteyen New York Senatörü Hillary Clinton, kendisinin başkan olması durumunda, İran İsrail'e bir nükleer saldırı düzenlerse İran'ı "toptan yok edeceğini" söyledi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Sendikalar, toplu sözleşme, grev ve lokavt yasa taslakları için taraflar üçüncü kez biraraya geliyor. Hükümet ve çalışanlar, sendikalara ilişkin düzenlemeleri görüşmek üzere pazar günü Abant'ta toplantı yapacak.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, konaklama vergisinin, Belediye Gelirleri Yasa Tasarısı içinde yer aldığını belirterek, "Bu görüşülecek, neticelenmiş bir durum yok. Turizmcilerin tepkilerini haklı görüyorum" dedi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Uluslararası piyasalarda petrol fiyatları 118 doları aşarak rekor kırdı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
ABD'nin ikinci büyük bankası Bank of America'nın ilk çeyrek karı yüzde 77 düştü.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonuçları, ekonomideki kötü gidişten kaygı duyan İngilizler'in, kredi kartıyla harcama yapmaktan vazgeçtiklerini ve harcamalarını nakit olarak yapmaya başladıklarını ortaya koydu.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Uluslararası Para Fonu (IMF), küresel kredi krizinin büyümesi ve ABD ekonomisindeki belirsizliğin Avrupa'nın ekonomik büyümesini yavaşlatacağını açıkladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Türkiye, ABD ve Irak, Kuveyt'teki genişletilmiş Irak'a komşu ülkeler dışişleri bakanları toplantısı çerçevesinde üçlü olarak bir araya geldi.Masada ağırlıklı olarak, terör örgütü PKK ve Irak'ın istikrarı gibi konular vardı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Ermenistan ile Rusya arasında uranyum araştırma, keşif ve çıkarma alanlarında faaliyet gösterecek ortak şirket kurulmasına ilişkin anlaşma Erivan'da imzalandı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Avrupa Birliği (AB) pirinç, mısır, soya ve buğday gibi temel ürünler başta olmak üzere dünyada gıda fiyatlarının hızla artması üzerine 117.25 milyon euro yeni gıda yardımı kararı aldı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Veraset yoluyla intikallerden alınan vergi kaldırılacak, karşılıksız intikaller ise Gelir Vergisi Kanunu kapsamında değerlendirilecek.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, "İstihdam paketi yarın gelecek, illerdeki sıkıntıları gidermeye bir nebzede olsa yardımcı olacak" dedi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Bölgesi Başkanı Michael Deppler, petrol fiyatlarının düşmesi durumunda Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) gelecek altı ayda Euro Bölgesi'nde faiz oranlarını indirebileceğini söyledi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Merkez Bankası tarafından düzenlenen beklenti anketine göre, yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 8.44 olarak belirlendi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, istihdam paketine ilişkin taslağı MHP, CHP ve DTP'ye ulaştırdı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşanan kuraklık tarımsal üretimi olumsuz etkiliyor. Bölgede 2007 yılının sonbahar aylarında başlayan ve kışın devam eden yağış yetersizliği halen sürüyor.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Turkuvaz Radyo Televizyon Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş, ATV-Sabah Ticari ve İktisadi Bütünlüğü satışıyla ilgili 1,1 milyar dolarlık ihale bedelini Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) ödediğini duyurdu.TMSF'den yapılan açıklamada şirketin tüm hak ve varlıklarının Çalık Grubu'na geçtiği belirtildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören hisse senetleri günlük bazda ortalama yüzde 0.55 değer yitirdi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Bu hafta 6 yeni film gösterimde: "Horton", "Gece ve Pisiler", "Aşıklar", "Kesinlikle, Belki", "Macera Adası", "Vahşi Zarafet".

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı "Anadolu Ateşi" dans topluluğunun yeni gösterisi "Troya" seyirciyle buluştu.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Efsanevi robotlarıyla sinema izleyicisinin beğenisini kazanan Transformers'ın ikinci filmi için çalışmalar sürüyor.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Efsanevi rock kralı Elvis Presley'in New York'taki Madison Square Garden'ı sallarken çekilmiş, ancak bugüne kadar hiç görülmemiş resimleri ortaya çıktı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen "7'nci Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri"nde "Sağlık" kategorisinde "Hayata Bağış" projesiyle CNN Türk ödül aldı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Yahoo'nun ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya ve İsrail'deki sitelerinde Türkiye reklamları yer alacak.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Trabzon'un Arsin ilçesinde yapılan marina içinde kalan bölümde, 1917'lerde batan bir Rus savaş gemisi olduğu iddiaları üzerine Bodrum Müzesi'nden gelen 2 dalgıç arkeolog, arama çalışmalarını tamamladı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) "din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde 'Azrail ve ölüm' konulu VCD izlettirildiği" iddialarıyla ilgili açıklama yapıldı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Güney Kore'de, dünyanın ilk kopyalanmış polis köpeklerinin eğitimine başlandı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Hindistan'ın doğusundaki Bihar eyaletinin bir ücra köyünde, annenin terk ettiği bebeği sokak köpekleri kurtardı.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Endonezya'da Sunda Boğazı ve Moluk adalarında iki yanardağda volkanik faaliyetlerin artması üzerine alarm seviyesinin yükseltildiği bildirildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
İspanya'nın FC Barcelona takımının teknik direktörü Hollandalı Frank Rijkaard'ın evine geçen pazar akşamı hırsız girdiği ve evden mücevher ile para çaldığıbildirildi.

oKYaNuS
04-23-2008, 00:00
Samsun'un Vezirköprü ilçesi Oymaağaç Köyü sınırlarındaki Oymaağaç Höyük'te geçen yıl başlatılan ve Hititler'in dini merkezi Nerik'in izlerini bulabilmek için yapılan kazıların bu yılki bölümünün ağustos ayında başlatılacağı bildirildi.


masalca.net Gizlilik Politikası