Anasayfa Kimler Online
Go Back   Masalca > Genel Her Telden > Üniversite ve Öğrenci Bölümü > Orta öğretim Liseler
Kayıt ol Forumları Okundu Kabul Et


Orta öğretim Liseler Orta öğretim Liseler Ders Notları Bilgileri...klasik dedektif hikayeler ve öyküler

Üniversite ve Öğrenci Bölümü kategorisinde ve Orta öğretim Liseler forumunda bulunan klasik dedektif hikayeler ve öyküler konusunu görüntülemektesiniz.
klasik dedektif hikayeler ve öyküler Roman Özeti :ÖLÜDEN MEKTUP VAR AGATHA CHRISTIE 2 .KİTABIN KONUSU : Kitabın konusunu bir kızın ... 
Seçenekler
  #1 (permalink)  
Alt 05-12-2009, 13:41
»уαqмυятαηєѕi« »уαqмυятαηєѕi« isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Standart klasik dedektif hikayeler ve öyküler

"Sponsorlu Bağlantılar"

 


klasik dedektif hikayeler ve öyküler

Roman Özeti :ÖLÜDEN MEKTUP VAR AGATHA CHRISTIE 2

.KİTABIN KONUSU :

Kitabın konusunu bir kızın ergenlik çağındaki sorunları oluşturmaktadır. Kızın ailesinin çok katı kuralları olması dolayısıyla çevresiyle olan ilişkilerinin boyutlarını ele almıştır.

2.KİTABIN ÖZETİ :

Kış mevsiminde, Whitteaker ailesi noele çok büyük bir heyecanla hazırlanmaktadır. Ailenin reisi olan john’un babasında kalma, kendisininin yürüttüğü bir işi vardır. Ailenin hanımı olan Liz iyi öğrenim görmüş olan biridir. Çocukları dünyaya geldikten sonra işini bırakmış ve kendini tamamen onların yetişmesine adamıştır. Tommy ailenin büyük çocuğudur. Kendisi okulda ve uğraştığı spor dallarında çok başarılıdır. Küçük çocukları, Annie ise çok yaramaz ve bir o kadar da sevimli bir kız çocuğudur. Onun doğumundan sonra aile dahada birbirine bağlanmış ve mutlulukları bir kat daha artmıştır. Noel hazırlıkları son hızla devam ederken evde büyük bir heyecan hüküm sürmektedir.

Sonunda noel gelir. Hep birlikte mutlu bir noel geçirirler. Noelden bir kaç gün sonra Annie hastalanır ve yatağa düşer. Liz akşam doktoru çağırır. Doktor akşam eve gelir ve Annie’in hastalığının soğuk algınlıgı olduğunu söyler. O akşam Liz’in gözüne uyku girmez. Sabah kalktığında Annie’nin ateşi dahada artmış ve sık sık nefes almaya başlamıştır. Hemen hastaneye giderler; ama artık çok geçtir. Annie ölmüştür. Bütün aile birbirini sorumsuzlukla suçlamaktadır. John artık işinden geç vakitte dönmeye; Tommy okulu asmaya ve Liz’de hiçbirşeyle ilgilenmemeye başlar. Evde kimse birbiriyle konuşmamaktadır. Tommy’nin dersleri düşmüştür, öğretmenleri ondan şikayetçi olmamasına rağmen halinden pekde memnun değillerdir. Tommy daha 16 yaşındadır.

Maribeth’de 16 yaşında bir kızdır. Babasının baskısıyla bazı şeylerden yoksun bırakılmıştır. Maribeth’in babası, Bert çok huysuz ve inatçı, eski kafalı biridir. Ailede herkesin öyle olmasını istemektedir. Annesi, Margaret kendi halinde ne denilirse yapan biridir. Abisi, Ryan ise tıpatıp babasına benzemektedir. Maribeth bir gün bir partiye gider ve babası ona partide nasıl davranması gerektiğini neler yapıp yapmaması gerektiğini söyler. Akşam erkek arkadaşı onu almaya gelir ve partiye giderler. Erkek arkadaşı onunla partide ilgilenmez ve hemen içkiye koyulur. Kısa süredede sarhoş olur. Maribeth biraz hava almak için dışarı çıkar ve orada okulun en yakışıklı çocugu olan Paul’u görür. Konuşmaya başlarlar. Paul, Maribeth’e isterse onu gezdirebileceğini söyler. Beraber bir yere gidip dans ederler ve arabayla gezme turuna çıkarlar. Paul arabayı ıssız bir yerde durdurur. Maribeth’e içki teklif eder. Maribeth dansın ve içkinin tesiriyle biraz bilincini yitirir ve cinsel ilişkiye girer. Maribeth artık kız değildir.

Daha sonra Paul onu bırakır. Maribeth artık evde oturup doğum vaktinin gelmesini bekler. Maribeth’in babası Bert, olayı öğrenince yapmadığını bırakmaz. Kızını gözlerden uzak bir doğum yapması, doğan çocuğun başkasına verilmesi için şehir dışında bir kiliseye gönderir. Maribeth kilisede kendi gibi doğum yapmak için gelen kadınları görür. Onların doğumda ve doğumdan sonra yaşadıklarını öğrenir ve dehşete kapılır. Hemen oradan çıkar. Bir otobüse binip daha uzaklara gitmek ister; ama elindeki parası onu ancak kiliseden dört beş kasaba uzaktaki bir yere kadar gidebilmesine imkan verir.

Maribeth bu kasabada inerek iş arar. Daha sonra bir lokantada iş bulur ve çalışmaya başlar. Çalışmalarına yoğun bir tempoda devam eden Maribeth kısa zamanda lokantadaki herkes tarafından sevilmeye başlar. Kocasının bir savaşta öldüğünü ve ondan hamile olduğu, yalanını herkese söyler. Lokantada çalışan diğer işçiler ve lokantanın sahibi ona inanır. Lokantaya her zaman aynı vakitte gelen bir gençle tanışır. Kısa zamanda arkadaş olurlar.

Lokantaya gelen genç Tommy’dir. Evde annesinin onunla ilgilenmemesinden ve yemekleri zamandında, bazı zamanlar hiç yapmadığından dolayı her zaman bu lokantaya gelir. Yemekleri burada yer. Lokantada kimsenin onun hakkında en ufak bir bilgisi bile yoktur. Maribeth’la arkadaşlıklarını ilerleten Tommy ona başından geçenleri ve neden bu kadar üzgün olduğunu anlatır. Maribeth ise ona başından geçenleri, hamile olduğunu bir türlü anlatamaz. Maribeth’in karnı giderek büyümeye başlar ve artık gizleyemez duruma gelir. Bunu farkeden Tommy ona bu olayın neden ve nasıl olduğunu sorar. Maribeth olayları başından ve tüm çıplaklığıyla anlatır. Tommy’nin arkadaşlığı kısa sürede bir aşka dönüşmeye başlar. Maribeth’e aşık olur.

Doğum zamanı gelmiştir. Kasabada bu iki genç doktor aramaya başlar. Tommy aile doktorlarına gitmeye karar verir. Bu nedenle annesinden doktorun telefon numarasını alır. Daha sonra doktordan randevu ister. Doktor onlara bu doğacak olan çocuğun kimin olduğunu sorar. Tommy hiç çekinmeden ‘ikimizin’ yanıtını verir. Doktor, Tommy’i bir yerden tanıyordur; ama çıkarmakta güçlük çekmektedir.

Tommy’nin doktora uğramasından bir kaç gün sonra Liz’de doktora yıllık muayenesini yaptırmak için gelir. Doktor ona oğlunun adını sorar. Daha sonra oğlunun buraya bir kızla geldiğini söyler ve onun ne zaman evlendiğini sorar. Liz bu sorunun cevabını vermekte güçlük çeker; ama oğlunun evli olmadığını söyler. Doktor, Liz’e gelen kızın hamile olduğunuda söyler. Liz hemen eve giderek Tommy’nin ne haltlar karıştırdığını öğrenmek ister. Tommy’i bularak ondan neler olduğunu anlatmasını ister. Tommy’de anlatır. Liz bunun çok yanlış bir davranış olduğunu; hemen bu oyundan vazgeçmesi gerektiğini Tommy’e söyler. Fakat Tommy kararını vermiştir birkere. Bu yolda sonuna kadar Maribeth’in yanında olduğunu; Maribeth’in öyle sanıldığı kadar kötü bir kız olmadığını; aksine çok iyi ve marifetli bir kız olduğunu annesine söyler. Liz bu konuyu babasına açmaya karar verir. Akşam olunca, john eve gelir. Liz, john’a herşeyi anlatır. Babası, Tommy’yi yanına çağırır. Tommy’den bu işten hemen vazgeçmesini ister; ama yine olumsuz bir yanıt alır. Babasınada, annesine söylediği gibi Maribeth’den bahseder. Tommy’nin Maribeth hakkında söylediklerinden ikiside çok etkilenir ve onunla tanışmak, onu tanımak isterler. Babası, Liz’inde onayını alarak onu eve davet etmesini söyler. Maribeth eve gelir ve koyu bir sohbet başlar. John ve Liz, Tommy’nin haklı olduğunu; hatta maribeth’in dahada iyi biri olduğunu anlarlar. Ona kısa zamanda alışırlar. Maribeth’in hafiften doğum sancıları başlamıştır. Bunu farkeden Liz ona nerede kaldığını sorar ve ‘istersen bizim evde kalabilirsin’ der. Maribeth önce itiraz edecek gibi olur; ama Tommy’ninde ısrarlarıyla bu teklifi kabul eder.

Aynı zamanda öğretmen olan Liz, Maribeth’in öğrenimine devam etmesini ister. Ona kitaplar getirerek dışarıdan sınavlara girmesini sağlar. Sınavlarda başarılı olan Maribeth bir üniversiteye gitmeye hak kazanır. Maribeth’in doğumuna az kalmıştır. Anne ve baba, Tommy’nin Maribeth’e olan sevgisinin farkına varmakta fazla gecikmezler.

Maribeth doğumdan sonra bebeğin başkasına verilmesi gerektiğini; aksi takdirde eve gitmesinin imkansız olduğunu söyler. Liz ve john onu evlatlık olarak alabileceklerle bağlantı kurmaya başlarlar. Maribeth’in kafasında bebeği Liz ve John’a vermek gibi bir düşünce vardır. Liz’e düşündüklerini söyler. Liz çok şaşırmış; ve bir o kadarda heyecanlanmıştır. Bu konuyu John’la konuşması gerektiğini söyler ve konuşur. John, Liz’e eğer sende istersen neden olmasın der. Maribeth’in onlara sunduğu bu güzel armağanı kabul ederler. Sonunda Maribeth bir kız çocuk dünyaya getirir. Bu çocuk aynı Annie’ye benzediğinden Liz, John ve Tommy hayretler içinde kalırlar. Aynı zamanda çok sevinirler. Bu bebek onlar için, Tanrı tarafından gönderilmiş bir armağandır. Maribeth’in ayrılma vakti gelmiştir. Onlarla vedalaşarak en kısa zamanda geleceğini söyler ve ayrılır.

3.KİTABIN ANA FİKRİ :

Ergenlik çağında yaşanılan sorunların fazla büyütülmemesi gerektiğini ve bunların çözümünde ailenin öneminin büyük olduğunun unutulmaması gerektiğidir.

4.KİTAPTAKİ ŞAHISLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ :

JOHN : İşine ve ailesine bağlı, çalışkan ve yüreği sevgi dolu bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca iyi bir eğitim almış , başarılı birisidir.

LİZ : Çocuklarına ve eşine karşı sevecen , asıl mesleği öğretmenlik olan ama çocukları olduğu için bu işi bırakıp ev hanımlığına yönelen, bilgili, kültürlü, yardımsever birisidir.

TOMMY : İyi huylu, okulunda ve derslerinde başarılı olaylar karşısında çabuk etkilenen bir karaktere sahip, spor yapmayı ve yarışmalara katılmayı seven birisidir.

ANNIE : Yaramaz ama bir o kadar da sevimli çevresiyle iyi iletişim kuran ve hemen kendini sevdiren karaktere sahip birisidir.

MARIBETH: Ailesi tarafından baskı altında olduğu için düşüncelerini açıkça söyleyemeyen, derslerinde başarılı ama hayatta fazla deneyimi olmadığından dolayı hayal kırıklıkları yaşayan genç ve güzel bir kızdır.

BERT: Ailesinin üzerinde baskı kuran otoriter bir yapıya sahiptir. Hayatta sadece deneyimlerine ve gördüklerine göre hareket eden , geri kafalı biridir.

MARGARET: İyi kalpli ama bir o kadar da eğitimsiz kocası Bert’in dediklerine harfiyen uyan, kendi düşüncelerini söyleyemeyen birisidir.

RYAN: Babas Bert’e benzemektedir. Okulu yarım bırakmış ve babasıyla birlikte çalışmaya başlamıştır.

5.KİTAP HAKKINDA ŞAHSİ GÖRÜŞLER :

Kitap günümüz gerçeklerini çok iyi ve anlaşılır bir dille anlattığı , genç dimağlara seslendiği ve ergenlik sorunlarını konu aldığı için herkesin okuması gerekli olan bir eserdir. Dili çok sadedir. Yabancı dilde yazılmış bir kitap olmasına rağmen, çevirisi anlaşılır ve konular arasında kopukluklar yoktur.

6.KİTABIN YAZARI HAKKINDA KISA BİLGİ :

Danielle Steel Amerika ve dünyanın en tanınmış yazarlarından birisidir. Steel Fransa’da eğitim görmüş, reklamcılık ve halkla ilişkiler alanında çalışmış ve yazarlık konusunda çok çabalamıştır. Sonunda istediği gibi bir yazar olmuştur. Mesleğini çok ciddiye alarak yapar. Bazen bir konuyu iki üç yıl araştırdığı olur. Annesiyle babası Alman ve Portekizli olan Steel Avrupa’da yetişmiştir. Yabancı ülkeler ve diller her zaman yaşamında büyük rol oynamıştır. İspanyolca ve Fransızcayı kusursuzca konuşan Steel çok çekingen bir kadındır. Yaşamını saran o görünüşte ışıltılı ve ayrıntılara rağmen, kocası ve çocuklarıyla birlikte sakin bir yaşam sürmektedir.

Danielle Steel yazarlığı dışında, Amerika Kütüphanecilik Birliğinin yönetim kurulu başkanlığınıda yapmıştır.1981’de üniversite eöğrencileri tarafından yapılan ülke çapındaki anket sonucu Steel “ Dünyanın En Etkili Kadınlarından Biri ” ünvanını kazanmıştır.

Steel’in yayınlanmış olan yirmi üç romanının arasında yeni satışa sunulan Zoya’yı ve yine En Çok Satan Kitaplar listelerine giren diğer eserlerini, Kaleidoscope, Fine Things (Acı Yıllar), Wanderlust (Sevgi Yolu), Secrets (Sırlar), ve Family Album (Aile Albümü) sayılabilir. ABC-TV Şirketi 1986 Şubat döneminde yine Steel’in En Çok Satan Kitaplar listesine giren Crossing (Sevmek Zamanı) adlı romanından uyarlanan başarılı bir mini dizi yayınlanmıştır.

Yazar son olarak 1986’ da Guinness Dünya Rekorları kitabına geçmiştir. Bunun nedeni kitaplarından en aşağı birinin The New York Times listesinde devamlı olarak 225 hafta kalmasıydıNovel Summary: LETTER VAR Agatha Christie from Dead 2

. KİTAP subject:

The book's subject is a girl's puberty problems. The girl's family have very strict rules, and thus the size of its relationship with the environment has been addressed.

2.KİTABIN SUMMARY:

In winter, the family Christmas very Whitteaker are prepared with great enthusiasm. Head of the family who remain in John's father, has a job kendisininin carried out. Liz Family with the lady who is one of the better educated. Children come into the world after leaving your job and devoted himself entirely to raising them. Tommy is the family's older children. He is involved in school sports and is very successful. Small children, Annie and a very naughty boy then a girl is so cute. After his birth, family and happiness are linked to each other in more than one level has increased. Christmas preparations in the house at full speed while still a great thrill to govern.

Finally, Christmas comes. Spend a happy Christmas together. A few days after Christmas Annie falls ill and in bed. Liz will call the doctor tonight. The doctor comes home tonight and tells Annie disease is algınlıgı cold. He does not get a wink of sleep tonight Liz'in. Increased fire and more up in the morning when Annie began to sigh frequently. Now go to the hospital, but now is too late. Annie died. All families are accusing each other of irresponsibility. John is now going through jobs to go at the time; Tommy truancy and not interested Liz'de hiçbirşeyle starts. One does not talk to each other at home. Tommy'nin courses has dropped, there is complaining her teachers are not happy then pekde. Tommy is 16 years more.

16 years old is a girl Maribeth'de. His father has been deprived of some things in print. Maribeth'in father, Bert, very cranky and stubborn, old-fashioned one. Everyone in the family wants it to be. His mother, Margaret who is one of their own in what. Abilene, the Ryan and his father are similar to a piece. One day you go to a party and Maribeth her father how to behave at the party that says what we do and should not do. Evening boyfriend to take her income and expenses to the party. Her boyfriend is not interested in her party and is immediately put into a drink. Short süredede be drunk. To get some air out and Maribeth there that Paul sees the school's most attractive child. Start talking. Paul, you can ride it if you tell Maribeth'e. Go and have a place to together and come to ride the tour. Paul stops the car in the middle of nowhere. Maribeth'e drinks offers. The influence of and drink with Maribeth lose some awareness, and shall enter into sexual relations. Maribeth girl is not now.

Then Paul will leave him. Time of birth at home, sit down and Maribeth now waits to come. Maribeth'in father, Bert, do not do it does not leave out. The eyes away from giving birth to a daughter, born to give the child to someone else send it to a church outside the city. To make your own, such as the birth of Maribeth church will see the women. After the birth of their birth and learn to live and are terrified. Immediately remove from there. A want to get on the bus and go farther, but hand him the money, but the church as a place remote from the town, go four to five allows.

In this town in search for jobs by Maribeth. Then find a job in a restaurant and starts to work. Ongoing work on a heavy load in a short time Maribeth loved by everybody in the restaurant will begin. And her husband were killed in a battle to be pregnant, tell a lie to everyone. Of other workers employed in restaurants and restaurant owners believe it. At the same time always comes to restaurants with a young person will meet. In a short time, become friends.

The young Tommy'dir restaurants. At home with her mother and food zamandında not interested, because every time some times do not come to this restaurant. Food here. About him and no one else in the restaurant, even there is no information. Tommy the beginning of her friends last Maribeth'la advance and explains why it is so sad. The beginning of the last of him Maribeth, is pregnant can not tell no way. Starts to grow up and now Maribeth'in not be able to hide income. The cause of this incident and how this difference it is Tommy asks. Events beginning with the nudity and Maribeth tells all. Friendship soon turned into a love Tommy'nin starts. Maribeth'e is falling in love.

Birth is time. Between these two young doctors in the town starts. Tommy decides to go to a family doctor. Therefore, the mother takes the doctor's phone number. Then, like an appointment from a doctor. Doctors with whom they are born the child asks. Feel free to Tommy 'Two of our' gives the answer. Doctor, Tommy'i knows a place, but are having trouble removing.

After a few days to visit the doctor Tommy'nin annual examination by the doctor to Liz'de income. The doctor will ask the name of her son. Then came his son's here with a girl says and what it asks when you get married. Liz's answer to these questions, taking challenges, but the son is not married. Doctor, Liz'e tells the girl pregnant olduğunuda. What the hell just shuffled home Tommy'nin Liz is going to learn. Tell you what happened to him Tommy'i want to find. Tommy'de explains. A behavior that is very wrong, Liz, just had to give up this game tells Tommy'e. But Tommy was just decided. This is on the way until the end of next Maribeth'in; Maribeth'in a girl is not as bad as it was thought; contrast is very and talented mother tells a girl. Liz decides to open this topic to your father. The evening, john comes home. Liz, tells everything to the john. His father, Tommy'yi next call. Want to give up this job Tommy'den immediately, but will still receive a negative response. Babasınada, will speak to his mother Maribeth'den said. They are both very impressed and Maribeth say about Tommy'nin to meet him, I want to know. His father, Liz'inde approval to invite the home tells him. Come home and start a chat Maribeth dark. John and Liz, Tommy'nin is justified, even more maribeth'in one will understand. Will soon get used to it. Labor pains began Maribeth'in slightly. Liz asks him the difference where I stay and you want you can stay in our house 'der. Would like to appeal Maribeth ago, but insisted Tommy'ninde agree with this proposal.

At the same time as the teacher, Liz, Maribeth'in want to continue learning. From outside to bring her books into the exam allows. Be successful in exams are eligible to go to a university with Maribeth. Az Maribeth'in birth remains. The mother and father, the love Tommy'nin Maribeth'e to realize there are not too late.

Giving birth to another baby after Maribeth should otherwise be impossible to tell if you go home. Liz and John started to contact him for adoption are as. Liz and John to give the baby Maribeth'in head like there is an opinion. Tells Liz'e think. Liz was very surprised and excited at that has a. This should tell you about talking with John and talk. John, why not? Der Liz'e if you want. This beautiful gift is presented to them Maribeth'in agree. Finally, bring the world a daughter Maribeth. This kid is like the same to Annie, Liz, John and Tommy will be in amazement. At the same time are very happy. This baby for them, is a gift sent by God. Maribeth'in it is time to leave. In the future, say bye to them soon and will be reserved.

HOME INTELLECTUAL 3.KİTABIN:

The problems experienced in puberty and their solution should not be much growth in the importance of the family is great to keep in mind is.

EVALUATION 4.KİTAPTAKİ of persons:

JOHN: Work and family connected, hard working and his heart full of love has a personality. Also received a education, is one of success.

Liz: your children and spouse against the compassionate, professional teacher who actually have children, but leave it to the house hanımlık management, knowledgeable, cultured, caring is one.

Tommy: Good-natured, successful in school and course of events in the face of a character affected quickly, to sports and competition is one of seven to attend.

READING: Naughty but it also a pretty communication with the environment and to the right of self-love is one of the characters.

MARIBETH: Families under pressure by saying that ideas are not clear, lessons in life experience, but not successful due to the disappointing experience is young and pretty girl.

Bert: The pressure on the family has established a structure of authority. Only experience in life and move according to what you see, is one of the narrow-minded.

Margaret: Good-hearted, but one that also fits harfiyen like uneducated Bert'in her husband, is unable to tell their own thoughts.

RYAN: Bert'e looks like the father. School was out and started working with his father.

COMMENTS ABOUT THE PERSONAL 5.KİTAP:

Book very and today's reality into a language that is understood, the voice of youth and adolescence problems Dimage the topic for everyone to read a work that is required. Language is very simple. Although a book written in foreign languages, translation is understandable and is no gap between.

6.KİTABIN BRIEF INFORMATION ABOUT THE AUTHOR:

Danielle Steel is one of America and the world's most recognized author. Steel in France, trained in the field of advertising and public relations work and was struggling to have authorship. Finally, after one has become an author. Taken very seriously by the profession. Sometimes a topic will be two to three years to investigate. Mother and father is German and Portuguese Steel is grown in Europe. Foreign countries and languages have always played important role in the life. Who speak Spanish and French as the perfect woman Steel is a very bashful. Despite the seemingly bright wraps life and details, together with her husband and child to a quiet life.

Outside the writer Danielle Steel, American Library Association board of directors of başkanlığınıda yapmıştır.1981 'nationwide survey by the university as a result eöğrencileri Steel "One of World's Most Effective Women" has earned the title.

Steel'in was published in twenty-three novels between new sales and again presented to Zoya'yı best seller list, into their other works, Kaleidoscope, Fine Things (Acı Year), Wanderlust (Love Road), Secrets (Secrets), and Family Album ( Family Album) is considered. ABC-TV company in the period February 1986 to the list of the best seller enters Steel'in Crossing (Time to Love) is a successful mini-series adapted from his novels were published.

Finally in 1986 the author also has the Guinness World Record book. This is because at the very least one of the books in The New York Times list of 225 weeks as the ongoing kalm

alıntı tercüme benim


"Sponsorlu Bağlantılar"

 
"Sponsorlu Bağlantılar"CevaplaBu Konuyu Beğendiyseniz Facebook'ta Paylaşın

Submit Thread to Bu Konuyu Beğendiyseniz Facebook'ta Paylaşın

Seçenekler


Benzer Konular
Klasik ve Spor Klasik Modeller Klasik ve Spor Klasik Modeller Matraş’ın yeni koleksiyonu; ayrıntıları, renkleri ve farklı kombinasyonlar oluşturmaya uygun çizgileri ile olduğu...
Siyah Beyaz Öyküler.. Gördüm... Siyah Beyaz Öyküler " Gördüm... Sustum... Ağladım...Dur/ul/dum...Gülümsedim..." Hüzün çöreklenmiş bir bakışın duvar diplerine...
çiçek Aynı öyküler Farklı http://blog.haberturk.com/bb_e_r_n_aa/Image/19012009095639AK.jpg Seksenlerindeki yaşlı çiftin,mahkeme salonundaki hali içler acısıydı.Adam,inatçı...
Kısa Öyküler... 1. Dünya nimetlerine ehemmiyet vermeyen yaşayış ve felsefesiyle ünlü filozof Diyojen, bir gün çok dar bir sokakta zenginliğinden başka hiçbir şeyi...
Klasik - Klasik Nedir - Klasik Hakkında Klasik - Klasik Nedir - Klasik Hakkında Klasik Nedir - Klasik Hakkında klasik -ği isim (l ince okunur) Fransızca classique

  Son Konular
2017 Yılı Psd Türkçe takvimi...
Arkadaşlar 2017 Takvimini Photoshop proğramında kendim hazırladım.Resimlerde görüldüğü gibi her bir layer diğerlerinden bağım...   Photoshop Dersleri 
Atatürk Olmasaydı...
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym Rahman Rahim Allah ' ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah '...   Kuran-ı Kerim Ilmihal 
5 Haslet Zikri...
5 Haslet Zikri https://www.youtube.com/watch?v=-WoduLc7XsI...   Kuran-ı Kerim Ilmihal 
Askerimiz için dua...
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym Kardeşler bildiğiniz üzere ordumuz şerefli bir gaza içerisind...   Namaz Ve Dualar 
Atatürk'ün Çocukluk Anıları...
ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANISI: ELBİSE KAVGASI Çocukluğumda yaşadığım anılardan biri de Makbule ile Naciye arasındaki elbise ...   Mustafa Kemal Atatürk 
Atatürk'ün İlkokul Anıları...
MUSTAFA OKULA BAŞLIYOR Mustafa okula başlayacaktı. Babası Ali Rıza Bey oğlunun laik eğitim veren Şemsi Efendi İlkokulu’na ...   Mustafa Kemal Atatürk 
Bilgisayar başında para kazanma...
SELAM ARKADAŞLAR SİTEDE ÇOK ESKİYİM ESKILER TANIR BENI BILGISAYAR BASINDA HAFTALIK 100 TL KAZANMA FIRSATI VEREN BIR OYUN 10...   Sohbet ve Muhabbet Bölümü 
Mehdilik Konusu ve Gaybe İman...
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym Rahman Rahim Allah ' ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah '...   Kuran-ı Kerim Ilmihal 
Aşura Günümüz Mübarek Olsun...
Aşura Günümüz Mübarek Olsun. 0jdafn-ZLKQ...   Kuran-ı Kerim Ilmihal 
Suriyedeki Mazlumlar için Dua...
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym Rahman Rahim Allah ' ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah '...   Namaz Ve Dualar 

Tüm Zamanlar GMT +2 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.


Sitemizde illegal paylaşım yasaktır.Sayfalarımızda bulunan içeriklerin telif haklarıyla ilgili bir şikayetiniz/sorunuz varsa bize ulaşmak için TIKLAYINIZ .
In this web site,illegal sharing is forbidden.If you have any problem/complaint about content’s copyrights in our page,please click here to contact us.
DMCA.com